kamu işçi maaş

Konu: Serbest Meslek Erbabı Bilanço Usülüne Göre Defter Tutabilir mi?

  1. #1
    Dilek Dursun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dilek Dursun Guest

    Serbest Meslek Erbabı Bilanço Usülüne Göre Defter Tutabilir mi?

    Merhaba,

    Benim sigorta eksperliği yapan bir mükellefim var ve 2008 yılında 1. sınıf defter hadlerini aştığı için 1. sınıfa geçişini yaptırmak üzere dilekçe ile başvurdum fakat şimdi v.u.k içerisine baktığımda sanki serbest meslek erbabı bilanço usulüne göre defter tutamaz diye bir olay algıladım acaba bu konuda beni bilgilendirebilirmisiniz.

    şimdiden teşekkürler


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    577

    Ynt: Serbest Meslek Erbabı Bilanço Usülüne göre defter tutabilir mi?

    Sayın Dilek
    Serbest meslek erbabı bilanço usulüne göre defter tutamaz.
    İnsanlar Kırmızı Güllerin Peşinden Koşarken Ayaklarının Altında Ezilen Papatyaların Farkında Olmaz Çoğu Zaman.

  3. #3
    manasse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    manasse Guest

    Ynt: Serbest Meslek Erbabı Bilanço Usülüne göre defter tutabilir mi?

    Serbest meslek erbabı yalnızca serbest meslek kazancı defteri tutabilir. GVK 67.madde 5.fıkrayı inceleyiniz.

  4. #4
    a.makineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.makineci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    2.045

    Ynt: Serbest Meslek Erbabı Bilanço Usülüne göre defter tutabilir mi?

    Merhaba ;

    Sigorta eksperliği ,serbest meslek kazancı esasına göre mi vergilendirilir ?

    Bence bunu tartışmamız gerekir diye düşünüyorum.

    Sn Dilek DURSUN , yapılan işi biraz açabilir misiniz ?
    Abdullah MAKİNECİ
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

  5. #5
    a.makineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.makineci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    2.045

    Ynt: Serbest Meslek Erbabı Bilanço Usülüne göre defter tutabilir mi?

    Abdullah MAKİNECİ
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Mart.2009
    Mesajlar
    140

    Ynt: Serbest Meslek Erbabı Bilanço Usülüne Göre Defter Tutabilir mi?

    serbest meslek erbabı bilanço esasına göre defter tutamaz...

  7. #7
    a.makineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.makineci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    2.045

    Ynt: Serbest Meslek Erbabı Bilanço Usülüne Göre Defter Tutabilir mi?

    Merhaba ;

    Sn Tekiner;

    Sn ÖZBEK ve Sn manasse de zaten farklı bir şey söylemiyorlarki .

    Mesaj yazarken daha önce verilen yanıtları okumuyoruz sanırım.
    Abdullah MAKİNECİ
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Serbest Meslek Erbabı
    Konu Sahibi ultraslan Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 25.Aralık.2012, 23:34
  2. Serbest meslek erbabı
    Konu Sahibi emreaysama Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 30.Kasım.2010, 19:13
  3. Serbest Meslek Erbabı Hak.
    Konu Sahibi erhan123 Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 19.Kasım.2009, 15:59
  4. Serbest Meslek Erbabı,Bilânço Usulünde Defter Tutabilir mi?
    Konu Sahibi ferhat Forum Vergi Mevzuatı Makaleleri
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 25.Mayıs.2009, 13:08
  5. Serbest Meslek Erbabı..
    Konu Sahibi acziyet Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 8
    Son Mesaj : 30.Ekim.2007, 17:15

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36