Dostlar merhaba,

Sıcağı sıcağına bir konuyu sizlerle paylaşmak ve değerli yorumlarınızı almak isterim....
X firmasından, mamullerimizin ambalajlanması için, ambalaj hizmeti satın alacağız.....
a) Fasoncu, Ambalaj süresince, ambalaj makinemizi kullanacak.. Makinemizi emaneten X firmasına devrettik, Tek düzen muhasebe çerçevesinde, söz konusu makineyi (aktife kayıtlı) sevk irsaliyesiyle gönderdik ve nazım hesaplarda kayıt yaptık....
b) Mamullerimiz, sevk irsaliyesiyle " ambalaj için gönderilmiştir" şerhi ile x firmasına sevk ediliyor..X firması sadece işçilik ücreti faturası ile, bizim adımıza C firmasına sevk ediyor...
Biraz karışık olmakla beraber umarım anlatmışımdır....Bu durumda, satın alınan bu iş gücünden dolayı Tevkifat olmayacağını düşünüyorum...Çünkü, işçilerin sevk ve idaresi X firmasına ait.... Aktife kayıtlı demirbaşın, X firmasında kullanılması amortisman kayıtlarına etki etmeyeceğini düşünüyorum.... Ayrıca, mamullerin ambalajlandırktan sonra x firmasınca nakliyesi yapılacak...Ancak, nakliye ücreti bize ait... Bu durumda, yine ambalajlanan mamullerimiz için bizim irsaliye düzenlememiz gerekecek, ancak nakliyeci ise taşıma irsaliyesi düzenlemesi gerek diye düşünüyorum.....
Süreci Umarım ifade etmişimdir. Sizin düşüncelerinizi, görüşlerinizi almak isterim....