kamu işçi maaş

Konu: Kvk 24 Kapsamında Tevkifat

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    1.006

    Kvk 24 Kapsamında Tevkifat

    Mükellefim normalde muhtasar beyannamesini 3 ayda bir veriyor. Ancak yurtdışına ödediği lisans faturaları ile ilgili olarak kesilecek 25% tevkifatla ilgili olarak vereceği muhtasar beyannameyi de 3 ayda bir verebilirmiyiz yoksa ertesi ay hemen vermelimiyiz?
    Bu konuda bilgisi olan varmıdır acaba??


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    877

    Kvk 24 Kapsamında Tevkifat

    Merhaba

    Ödeme yapılan kurum dar mükellef midir? Cevap buna göre olacaktır.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    1.006

    Kvk 24 Kapsamında Tevkifat

    Evet dar mükellef

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    877

    Kvk 24 Kapsamında Tevkifat

    Merhaba

    Üç ayda bir beyanname verme seçimi GVK 98. maddesi ile getirilen, 94. madde mucibince yapılan kesintilere münhasırdır bir uygulamadır. KVK 24. maddesi mucibince dar mükellef kurumlara yapyapılan ödemelerden kesintiler için böyle bir seçenek yoktur. 24. madde gereğince yapılan kesintilerin müteakip ayın 20. günü akşamına kadar vergi dairesine yatırılması kanun gereğidir.
    ---------------------------------

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    1.006

    Kvk 24 Kapsamında Tevkifat

    teşekkür ederim.. bir de 25% oranı ( ikili vergi anlaşması olmayan ülke) doğrudur değil mi.. Bazı firmalar 22% den hesaplıyormuş ..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Sözleşme Kapsamında Gider
    Konu Sahibi Day-Dream Forum Muhasebe Kayıt Örnekleri ve Muhasebe Dersleri
    Cevap: 9
    Son Mesaj : 14.Ocak.2016, 07:00
  2. Cevap: 2
    Son Mesaj : 06.Şubat.2013, 02:08
  3. Vergi affı kapsamında mı ?
    Konu Sahibi acziyet Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 22.Şubat.2011, 12:51
  4. 4447 Kapsamında SSK Tahakkuku
    Konu Sahibi nessel Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 30.Mayıs.2009, 12:53
  5. 4/A Kapsamında Mı Yoksa 4/B ?
    Konu Sahibi rıza özbek Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 15.Aralık.2008, 18:06

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36