kamu işçi maaş

Konu: Firmadan habersi fatura kesiliyor?

Firmadan habersi fatura kesiliyor?

çalıştığım bi firmada devamlı uydurma faturalar kesilmekte.uydurma derken;işletmenin haberi yokken fatura kesmemiz çalştığım firma için problem değil.ben yanlış bi iş yaptığımızı düşünüyorum fakat bunu kimseyle paylaşamıyorum.bu konu maliyenin gözüne çarpar veya bir çalışan şikayet ederse firma ne gibi bir zarar görür.

a.makineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.makineci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Firmadan habersi fatura kesiliyor?

Merhaba ;

Alıntı ers123 Nickli Üyeden Alıntı
    ............;işletmenin haberi yokken fatura kesmemiz çalştığım firma için problem değil.ben yanlış bi iş yaptığımızı düşünüyorum fakat bunu kimseyle paylaşamıyorum.bu konu maliyenin gözüne çarpar veya bir çalışan şikayet ederse firma ne gibi bir zarar görür.
    soruda hem problem değil diyorsunuz hem de ne gibi zarar görür diyorsunuz .

Sorunuzun yanıtı ; yapılan işin cinsi ,kesilen faturaların miktarı, adedi, vs.vs. ...

Sizce ne gibi zarar görür ?? Ben kendi adıma düşünmek bile istemiyorum.
    Abdullah MAKİNECİ
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Yapılan iş sahte ve muhteviyatı itibariyle yanıltıcı belge düzenlemektir. Yani kaba deyimiyle naylon fatura.... Bunun cezası çok ağırdır. Ağır cezada yargılanıp, hapis cezası alabilirsiniz.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Selamlar
    Soru ilk okununca ortada bir usulsüzlük olduğu görünmekte fakat teşhisi koymak için önce hastayı görmek lazım.İşletme ne iş yapar,kestiği faturanın içeriği nedir,tutarı nedir,niye böyle bir şeyi yapıyorlar, faturalar firmaya daha sonra ulaştırılıyor mu? Ortada bir sürü belirsizlik varken,naylon fatura etiketini yapıştırmak pek akıllıca gelmiyor bana.Konuyu sektörü ve yapılan işi (firma ismi belirtmeden) açık açık yazın sayın ers123,ona göre yorum yapalım..
    Saygılar
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

uydurma fatura ?
    bunun adı muhteviyatı itibariyle yanıltıcı belge bile değil bence sahte belge düzenlemeye girer.
    şöyle bi durum daha var
    bazı danışmanlık ve yazılım firmaları yıllık bakım 3aylık servis yenileme ücreti gibi karşı tarafı borçlandırdığını göstermek için bu gibi faturaları düzenleyip postayla gönderebiliyor. eğer böyleyse sorun yok.

...firmada devamlı uydurma faturalar kesilmekte...
    bu ifade düpe düz naylon ft kesiyoruz demek.
    [B] Nane Üstada Saygılarımla;<br />[img]http://www.loadtr.com/b-64797-icon.gif[/img]admin_fast&#39;dan -&gt; [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e2795156&amp;topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları[/url]

arkadaşlar firma sigara firması.faturasız mal satıldıktan sonra araç stoğunu düzeltmek için herhangibirinin üzerine fatura kesilmekte.bunu elemanlara işi öğreten yöneticiler böyle göstermekte.bu durumu maliyenin bilmesi ne gibi sorun yaratır.evet suç ama cezası nedir bilen varsa ve ilgilenirse sevinirim.şimdiden teşekkürler..

arkadaşlar firma sigara firması.faturasız mal satıldıktan sonra araç stoğunu düzeltmek için herhangibirinin üzerine fatura kesilmekte.bunu elemanlara işi öğreten yöneticiler böyle göstermekte.bu durumu maliyenin bilmesi ne gibi sorun yaratır.evet suç ama cezası nedir bilen varsa ve ilgilenirse sevinirim.şimdiden teşekkürler..
    bu durumda mesele maliyeden farklı bir norkataya geliyor. sigaranın satışının yasalarla sınırlandırılmış olduğunu düşünürsek; kime, nereye sattığı polisiye bir vaka olabilir bence.
    SMMM KEMAL DEMİRYÜREK

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Eğer bu firma yazarkasa kullanıyorsa fatura kesmektense yüksek tutarlarda yazarkasa çıkışı yapsın. Hem kime kesildiği belli olmaz,hemde dikkat çekmez.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

yazarkasa yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)