kamu işçi maaş

Konu: VUK 371 ???

VUK 371 ???

merhaba arkadaşlar.az önce vergi dairesine 2000 yılından bugüne kadar hiç beyanname verilmemiş birisinin beyannamelerini gönderdim.(beyannamelerin verilmediğine dair ihbarname gelmemiş)ek'deki dilekçeyide 371.maddeye göre yazdım. memur kabul etmemiş 371.madde olmaz demiş.(bu arada beyannameleri verdikten sonra uzlaşmaya gidilecek)ben 371.maddeyi okudum onda ihbarname alındıktan sonra diye bahsediyor.memur neyi kast etti bir fikri olan varsa çok memnun olurum.

iyi çalışmalar........

Bilgili, birikimli ve mesleki etik değerlere saygılı meslek mensubu emeğini ucuza pazarlamayandır.

VUK 371 ???

Sayın Saybel

Yüksek bir ihtimalle Takdir Komisyonuna gönderilmiştir.

Bunu da bağlı olduğunuz VD Başkanlık mı Müdürlük mü bilemediğimden
    eğer Başkanlıksa burada kendi bünyelerinde Takdir Komisyonları vardır.
    Oradan bilgi alabilirsiniz.
    Başkanlık değilse ilgili VD Müdürlüğünden hangi Takdir Komisyonuna gönderildiğini öğrenip, oraya bir dilekçe yazarak durumunuzu öğrenebilirsiniz

Saygılarımla
    İyi Çalışmalar
    Saniye KARAKAŞ

VUK 371 ???

sayın skara henuz beyannamelerin verilmediğine dair bile hiç bir yazı gelmedi mükellefe.ben beyannamelerimi verip uzlaşmaya gitmek istiyorum ama..............
    Bilgili, birikimli ve mesleki etik değerlere saygılı meslek mensubu emeğini ucuza pazarlamayandır.

VUK 371 ???

sayın saybel
    göndermiş olduğunuz beyannamelerde ödenecek vergi yok ise vuk 371. maddeye göre veremezsiniz
    kolay gelsim

VUK 371 ???

Sayın hasanali,
    ozaman vergi dairesinin yapacağı iş dilekçeyi yırtıp beyannamelerin tahakkuk fişlerini kesmek olacaktı,beyannameleri geri göndermek değil..
    İYİ ÇALIŞMALAR..<br />Fatih Başdemir<br />Başarının %5 i yapmayı bilmekten,% 95 i yapabilmekten oluşur.

VUK 371 ???

Sayın Saybel

Acaba VD sinin mükellefi daha önce yerinde bulamama durumu söz konusu olabilir mi?

Çünkü benim kanaatimce yine tekrar ifade ediyorum. Takdir Komisyonundadır. Ancak VD neden bilgi vermiyorlar?

Saygılarımla,
    Saniye KARAKAŞ

VUK 371 ???

Sayın Saybel,

Vergi Dairesinin almama diye bir luksü yok.Kayıttan geçiremediyseniz Keşke hemen APS ile gönderseydiniz.
    Kabul etmeyecekse bile Alır gerekçeli cevap yazar.
    aygılarımla,
    <br />
    <br />SMMM R.Sema sinangil

VUK 371 ???

sayın hasan ali: ewet göndermiş olduğum beyannamelerde ödenecek vergi yok.peki bu durumda ne olacak

VUK 371 ???

sayın..........

vuk 371 maddesine göre beyanname vermeniz için vergi ziyaı cezasını gerektiren bir fiili işlemeniz gereklidir.verdiğiniz beyannamelerde beyan edilecek matrahın bulunmaması (ödenemsi gereken vergi ve buna bağlı bir ceza yoksa )halinde beyannamelerin bu maddeye göre kabul edilmesi imkansızdır.

Pişmanlık talebiyle verilen beyannamede zarar beyanı veya mahsuplar gibi nedenlerle ödenecek verginin bulunmaması halinde, pişmanlık talebi kabul edilmeyecek ve bu beyannameler için de yalnızca birinci derece iki kat usulsüzlük cezası kesilecektir. Ancak, gerek görülmesi halinde, bu mükellefler nezdinde inceleme yaptırılabilecektir.

durumuzu yukardaki yazılanlar doğrultusunda tekrar gözden geçirmenizde fayda var.

celal elibüyük
    smmm-ist

VUK 371 ???

Merhaba

Dosya memuruna gitmeden önce
    Dilekçeni yaz beyanları al yanına evrak kayıttan geçir beyanları dosya memuruna götür almazsa bırak masasına çık ordan onlar nasıl olsa seni bulurlar ama sakın zıtlaşma memurla yapmıcakları şey yok...
    Gözler kendilerine, kulaklar baskalarina inanirlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)