kamu işçi maaş

Konu: Web Sitesi İçin Vergi Mükellefliği

Web Sitesi İçin Vergi Mükellefliği

bir web sitem var reklam almak istiyorum
    ben vergi mükellefi değilim reklam alacağım kişiler de vergi mükellefi olmayacak örneğin kişisel blog sayfaları facebook sayfaları gibi böyle sitelerin reklamı olacak ticari maksatlı siteler yada kurumlar vb.. olmayacak
    sadece link koyacam başka bişey olmayacak
    bu durumda vergi vermek zorunda mıyım vermesem ne gibi sorunlar çıkabilir
    lütfen bi yardımcı olun

ZELGE TALEP FORMU

sorunuzu bu formu doldurarak, bulunduğunuz ildeki vergi dairesi başkanlığına Maliye Bakanl posta ile gönderiniz

onlar bir kaç ay içinde size bilgi vereceklerdir, ona göre hareket edebilirsiniz

alacağınız cevap kesin ve bağlayıcı olacaktır

teşekkür ederim

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sayfanızda,gelir getirici ve dolayısıyla vergiyi doğuran herhangi bir unsur olmadıkça ve bu işlerden de para kazanmadığınız sürece gelir idaresini karşınıza almazsınız.
    Saygılar
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Alıntı twolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayfanızda,gelir getirici ve dolayısıyla vergiyi doğuran herhangi bir unsur olmadıkça ve bu işlerden de para kazanmadığınız sürece gelir idaresini karşınıza almazsınız.
    Saygılar
    özür dilerim ama tam olarak demek istediğinizi anlayamadım
    sayfamda reklam almayı düşünüyorum ve bu da gelir olmayacak mı ? tek farkı reklamını aldığım kişiler vergi mükellefi olmayacak yani herhangi bir işyeri yada firmanın reklamı değil de kişilerin hususi blog,facebook,web sitelerinin reklamları olacak
    kafam karıştı (

Yani para alacakmısın almıyacakmısın.Para alacaksan vergi mükellefiyeti açtıracaksın.Site sayfanada reklama koyduğun kişilerden, aldığın para kadar fatura keseceksin, karşı tarafın vergi mükellefiyeti olsun olmasın.

teşekkür ediyorum

peki şöyle birşey olabilir mi : bir tanıdığımız vergi mükellefi yani firması var siteyi onun üzerinden çalıştırabilirmiyim ? yani siteye gelen reklamlar için o fatura kesecek ve paralar da onun hesabına yatacak
    böyle yapabilir miyim bu yasal mı değil mi bilgilendirirseniz sevinirim eğer olur derseniz siteyi üzerine alması için hangi işlemleri yapacak

Tabiiki yapabilirsiniz. Tespit edilene kadar hiç bir sorun yaşamayacağınıza da garanti verebilirim.
    Web sitesi\reklam işi ticari olarak değerlendirilir. sizin için paravanlık yapan şirkette sahte ve muhteviyatı itibarıyla yanıltıcı belge düzenlemiş olur.

Alıntı 5520 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiiki yapabilirsiniz. Tespit edilene kadar hiç bir sorun yaşamayacağınıza da garanti verebilirim.
    Web sitesi\reklam işi ticari olarak değerlendirilir. sizin için paravanlık yapan şirkette sahte ve muhteviyatı itibarıyla yanıltıcı belge düzenlemiş olur.
    iyi de ben sahte birşeyler yapmak istemiyorum ki hem nasıl sahte onu anlayamadım siteye alacağım reklamların parası da bahsettiğim yere yatacak faturaları da kesilecek yani sitenin sahibi o tanıdığım kşşi olacak o üzerine alacak ha şu var sahte derken web sitesiyle o firmanın yaptığı işin alakası yok burdan yola çıkıyorsanız o zaman onu da şöyle yapabilir miyiz vergi mükellefi olan tanıdığım o kişi siteyi kendi üzerine alsın iş yeri adresi olarak da evini göstersin yani o firmadan ayrı olsun bu şekilde olur mu ? eğer olursa yapılacak masraf ne kadar olur ? sanki ilk defa vergi mükellefi oluyor gibi mi masraf çıkar yoksa daha mı az olur ? ve bu yöntem de mi yasal olmaz ?

İşi siz yapıyorsunuz, geliri siz elde edeceksiniz gider varsa ona da siz katlanacaksınız. Ama filanca şahıs ya da şirket üzerinden bunu yaparsanız riske de katlanmak zorundasınız.
    Size bir meslek mensubu ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)