kamu işçi maaş

Konu: İnternet Üzerinden Satın Alan Muhtelif Müşterilere Fatura Kesme

İnternet Üzerinden Satın Alan Muhtelif Müşterilere Fatura Kesme

Merhaba,
    İnternet üzerinden satış yapmaktayım mobil ödeme ile ödeme almaktayım. Yani müşteri cep telefonu bakiyesini kullanarak ödeme yapıyor. Ay sonunda gsm şirketi aracı firması bize tutarı ödüyor.
    Bize gelen tutar tek kalem direk olarak toptan fiyat. Müşterilerin hiç bir bilgisi yok elimde sadece satın alınan ürün ve 1 ay boyunca satılan toplam tutar var. Fatura kesimini nasıl yapmalıyım ?

Teşekkürler

koraykarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koraykarakaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sayın Darkman2000 sizin gerçekten bir mali müşaviriniz var mı? Benim tahminim yok olsaydı bu soruyu burada sormanıza gerek olmazdı, bir önceki özel usulsüzlük cezası ile ilgili sorunuz hadi neyse de
    Tarafımca yazılan mesajları şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

Alıntı koraykarakaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Darkman2000 sizin gerçekten bir mali müşaviriniz var mı? Benim tahminim yok olsaydı bu soruyu burada sormanıza gerek olmazdı, bir önceki özel usulsüzlük cezası ile ilgili sorunuz hadi neyse de
    ne alakası var ? var fakat kestiği faturalar sonucu ceza aldık zaten bir önceki soruda sorduğum. Yardım forumu olduğunu sanıyordum buranın bilgi gösterme yarıştırma yeri mi acaba?

Benim açımdan burası temel olarak profesyonel meslek mensupları ile mesleki bilgilerin paylaştığım bir platform, istisnai olarak ise sizin gibi küçük işletme sahibi arkadaşlara yardımcı olmaya çalıştığımız bir platform.

Ama daha önce bu forumda onlarca örneğini gördüğüm gibi, özellikle e-ticaret işine giren arkadaşların (sanırım biraz da kısa zamanda kolay yoldan iyi para kazanmaları nedeniyle olsa gerek), bilgi birikimi ve tecrübeye en ufak bir saygısı olmadığı gibi, çoğunun ya mükellefiyet kaydı yok, ya da düzgün bir mali müşavirleri yok. Bunlar yok, ama agresif tutumlar, cin olmadan adam çarpmalar maşallah bol bol var
    Tarafımca yazılan mesajları şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

bilgi birikiminize bir kücümseme yapılmadığı halde szin gelip kücümser tavrınız var efendim.Öncelikle siz uslübunuzu gözden gecirin bence.
    Bilgi para değildir paylaştıkça çoğalır.elinizdeki parayı bir başkasına verdiğinizde elinizde para kalmaz ama bilgi bir başkasına verdiğiizde artık sizde bir bilgi onda bir bilgi vardır.

Alıntı darkman2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgi birikiminize bir kücümseme yapılmadığı halde szin gelip kücümser tavrınız var efendim.Öncelikle siz uslübunuzu gözden gecirin bence.
    Bilgi para değildir paylaştıkça çoğalır.elinizdeki parayı bir başkasına verdiğinizde elinizde para kalmaz ama bilgi bir başkasına verdiğiizde artık sizde bir bilgi onda bir bilgi vardır.
    Kesinlikle küçümser bir tavrım olduğu yönündeki görüşünüze iştirak etmiyorum. E-ticaret yapıyorsunuz, mali müşaviriniz de varmış, ama düzenlediğiniz faturalar nedeniyle hukuken ve matematiksel olarak izah edilmesi mümkün olmayan özel usulsüzlük cezaları kesilmiş. Fatura düzenleme konusunda ciddi sıkıntılar var. Bu durumu rasyonel bir çerçevede izah etmek mümkün değil.

Kesinlikle küçümser bir tavrım olduğu yönündeki görüşünüze iştirak etmiyorum. E-ticaret yapıyorsunuz, mali müşaviriniz de varmış, ama düzenlediğiniz faturalar nedeniyle hukuken ve matematiksel olarak izah edilmesi mümkün olmayan özel usulsüzlük cezaları kesilmiş. Fatura düzenleme konusunda ciddi sıkıntılar var. Bu durumu rasyonel bir çerçevede izah etmek mümkün değil.
    bulunduğumuz ilçe de ve civarında daha önce e-ticaret sektoru ile ilgili çalışmış bir mali müşavir bulamadık ve bu konuda ciddi sıkıntılarımız var evet doğru. Zaten bu sebepten bir konu açma gereği duydum hocam açıklayıcı olmuştur umarım.

İyi güzel, eğer bulunduğunuz ilçede bu konuda yeterli bilgisi olan bir mali müşavir yoksa, o halde il merkezinde arayın, hadi orada bulamadınız yakın başka illere bakın. Önce bunu yapın, eğer yine de kafanıza takılan içinden çıkamadığınız konular olursa hem ben hem de diğer forumdaşlar zaten elimizden geldiğince size yardımcı oluruz.

İyi güzel, eğer bulunduğunuz ilçede bu konuda yeterli bilgisi olan bir mali müşavir yoksa, o halde il merkezinde arayın, hadi orada bulamadınız yakın başka illere bakın. Önce bunu yapın, eğer yine de kafanıza takılan içinden çıkamadığınız konular olursa hem ben hem de diğer forumdaşlar zaten elimizden geldiğince size yardımcı oluruz.
    Belkide buradan bulabilceğimiz bir mali müşavir ile anlaşıcaz hocam tek tek mali müşavir dolaşmaktansa? fakat Elimizden geleni zaten yaptık bir bilgi sahibi olamadık bu sebepten burada sorma yolunu seçtim fakat konu amacından saptı.

Alıntı darkman2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elimizden geleni yaptık fakat bir bilgi sahibi olamadık bu sebepten burada sorma yolunu seçtim fakat konu amacından saptı.
    Kusura bakmayın ama bu kadar basit bilgileri bile bilmeyen bir mali müşavir ile çalışıyorsanız, kabahati belki de o mali müşavirde değil de kendiniz de aramanız gerekiyor. Teşbihte hata olmaz, şöyle bir metafor yapalım, eğer sorduğunuz bu sorulara mali müşaviriniz çözüm bulamadıysa, kendisi kalbin vücudun sağ tarafında mı sol tarafında mı olduğunu bilmeyen bir doktor gibidir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)