kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni
  • 2 Post By Tahsin Kurt

Konu: Şahıs Şirketi Gider Gösterme

Şahıs Şirketi Gider Gösterme

merhaba ben sahış şirketi kurdum 1 ay öncesine kadar yaptığım işten dolayı sadece gelir vergisi ödeyeceğim kdv yok ve gelir den giderde düşemiyorum.
    şimdi sorum şu ben araba alsam veya elektronik eşyalar alsam bunu gider olarak gösterip vergiden düşme şansımız var mı?

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    800,00.-TL ve üzeri alımlarınız amortismana tabi olacağından matrahı değil ama oranını yıl veya dönemlerde gidere kaydedilir.
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bunlar işiniz ile ilgili değil ise düşemezsiniz.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı adsens Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba ben sahış şirketi kurdum 1 ay öncesine kadar yaptığım işten dolayı sadece gelir vergisi ödeyeceğim kdv yok ve gelir den giderde düşemiyorum.
    şimdi sorum şu ben araba alsam veya elektronik eşyalar alsam bunu gider olarak gösterip vergiden düşme şansımız var mı?
    Selamlar
    Sorunuz çok kısır..Faaliyet ne? Neden kdv yok'ta gelir vergisi var..Fİrma halen faal mi,Gelir getirici bir iş mi yaptınız,bu işin devamı gelecek mi?
    En önemlisi, mali müşaviriniz yok mu?
    Saygılar
    bilanço ve altairstar bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Alıntı twolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Sorunuz çok kısır..Faaliyet ne? Neden kdv yok'ta gelir vergisi var..Fİrma halen faal mi,Gelir getirici bir iş mi yaptınız,bu işin devamı gelecek mi?
    En önemlisi, mali müşaviriniz yok mu?
    Saygılar
    çifte vergilendirme dolayısıyla kdv yok.Gelir getirici bir iş evet ama hiç gider gösteremiyorum.Neler gösterilebilir.

Merhaba,

Ben şahıs şirketi kurmak istiyorum.iş yeri olarak home office dusunuyorum.yapıcagım iş, yurtdısı bir firmaya turkiyede danısmanlık yapmak olacak,herhangi bir mal alıs satıs değil tamamen hizmet sektörü ve bizzat kendim iş basında olucam.yıllık matrahım yaklasık olarak 60000 tl olucak.
    kabaca ne kadar vergi oderim?basit usulde vergilendirmeye tabi olabilir miyim?
    Cevap verirseniz cok memnun olurum.
    Tesekkurler...

Alıntı wewo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ben şahıs şirketi kurmak istiyorum.iş yeri olarak home office dusunuyorum.yapıcagım iş, yurtdısı bir firmaya turkiyede danısmanlık yapmak olacak,herhangi bir mal alıs satıs değil tamamen hizmet sektörü ve bizzat kendim iş basında olucam.yıllık matrahım yaklasık olarak 60000 tl olucak.
    kabaca ne kadar vergi oderim?basit usulde vergilendirmeye tabi olabilir miyim?
    Cevap verirseniz cok memnun olurum.
    Tesekkurler...
    Sn Wewo bende size kabaca bilgi vereyim. Yapacağınız iş sanırım hizmet ihracatı kapsamında vergi kısmı detaylıdır. Özetle satış tutarınız 2014 yılı için belirlenen tutarın üzerinde olduğu ve basit usul özel şartları faaliyetiniz sağlamadığından basit usule tabi olamazsınız. Bu konuları görüşebileceğiniz bir smmm ile danışmanlık hizmeti alıp ona göre değerlendirebilirsiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)