kamu işçi maaş

Konu: 355/1'e Göre Toplu Ceza Kesilebilir mi ?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Eylül.2014
    Mesajlar
    2

    355/1'e Göre Toplu Ceza Kesilebilir mi ?

    bilindiği üzere Vergi Usul Kanunu 2005/1 sayılı iç genelgede elektronik ortamda beyanname verilmediği takdirde düzenlenecek ceza ihbarnamesinin beyanname verilme dönemini izleyen ay içerisinde düzenlenmesi gerektiği yer almaktadır.
    buna göre geriye dönük 2 yıldır e-beyanname vermeyip beyannamelerini elden veren bir mükellefe 24 dönem üzerinden özel usulsüzlük cezası kesilebilir mi? yoksa sadece son döneme ilişkin ceza uygulaması mı yapılmalıdır?
    değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Eylül.2014
    Mesajlar
    2
    diğer taraftan md 374/1'de, mükerrer 355. maddeye göre ceza kesme zamanaşımı 5 yıl olarak düzenlenmiştir. buna göre toplu ceza kesilmesinin önünde bir engel kalmıyor gibi.
    farklı görüş ve uygulamayla karşılaşan oldu mu?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. VUK. Geçici 355. Maddeye Göre Kesilen Ceza Miktarı
    Konu Sahibi armagan Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 02.Aralık.2009, 14:43
  2. Cevap: 2
    Son Mesaj : 22.Ekim.2009, 13:25
  3. V.U.K. 355/1, e Göre Ceza Kesilmesi
    Konu Sahibi troy916 Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 19.Ağustos.2009, 13:08
  4. Cevap: 0
    Son Mesaj : 16.Mart.2009, 17:49
  5. Gümrük Kanunun 238. ci maddesine göre ceza kesimi ?
    Konu Sahibi Quemoy Forum Diğer Vergi Kanunları
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 11.Mart.2007, 00:01

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36