kamu işçi maaş

Konu: Serbest Meslek Makbuzu Ve Gider Pusulası

Exclamation Serbest Meslek Makbuzu Ve Gider Pusulası

arkadaşlar günaydın ve hayırlı cumalar

ben 15.10.2014 tarihiyle açılışımı verdim....vergi levhamı oluşturmak için kaşemin gelmesini bekliyorum...serbest meslek makbuzu ve gider pusulasını bastırma zamanını atladım sanırım ....bir sorun olur mu 15 gün geçmiş olması??lütfen yardımcı olursanız??

Vergi levhası oluşturmak için kaşeye gerek yok sicil servisi sisteme ekleyince v.levhası alınabilir.Belge basımı için geç kalınmışsada basımdan önceki tarihe kullanmazsan savunmak mümkün olur hasılat olmamış gider pusulası gerektiren ödeme olmamış demektir.Hayırlı olsun.

Alıntı Hasan ER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergi levhası oluşturmak için kaşeye gerek yok sicil servisi sisteme ekleyince v.levhası alınabilir.Belge basımı için geç kalınmışsada basımdan önceki tarihe kullanmazsan savunmak mümkün olur hasılat olmamış gider pusulası gerektiren ödeme olmamış demektir.Hayırlı olsun.
    Hasan bey teşekkür ederim , vergi dairesi sicil türmob tan kaşe numaran gelmeden şifrelerini veremiyorum diye bilgi verdi...

Mesleğe başlamak için ruhsat yeterli kaşe rapor düzenlersek kullanıyoruz bir çok arkadaşımız kaşelerini ömür boyu hiç kullanmayabiliyor bende dahil.Sanırım bir yanlış anlama var kaşe nosunu internet erişim müracaatına yazmak istiyor olabilirler.O belgede böyle bir yer vardı.Mesleğe başlanır ama beyanname gönderme şifresi bir süre sonra olabilir.

Alıntı Hasan ER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesleğe başlamak için ruhsat yeterli kaşe rapor düzenlersek kullanıyoruz bir çok arkadaşımız kaşelerini ömür boyu hiç kullanmayabiliyor bende dahil.Sanırım bir yanlış anlama var kaşe nosunu internet erişim müracaatına yazmak istiyor olabilirler.O belgede böyle bir yer vardı.Mesleğe başlanır ama beyanname gönderme şifresi bir süre sonra olabilir.
    ofisimi açtım,mesleğe başladım ruhtasımı aldım,yoklamam tutuldu...yalnız gelir idaresi şifrelerimi bekliyorum....sicil kaşemin numarasını istiyor....beyanname şifresi için!! benim tereddüt ettiğim meslek makbuzu mu ve gider pusulamı bastırmak ta geçmi kaldım diye 15.10.2014 işe başlamam....

gelir elde etmedi isen makbuz acil değil yoklama tutulduğuna göre sicil açıktır matbaacı baksa bile faal görecek ve baskı işlemini yapacaktır.İlk gelir tarih matbaa basım tesliminden itibaren olu giderlerin faturalı isen zaten olacaktır.rHayırlı olsun

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    10. ayda defter tutma vs hizmet vermedi isen belge basımı sorun olmaz. Belge basımı için tek sınır tasdik/bastırma tarihi ve sonrası için kullanabilirsin.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Hasan ER ve merkür2 yardımlarınız için teşekkür ederim

Yine de makul bir süre içinde (en fazla 1-2 ay) bastırmalısınız, bize daha önce faturanın geç basılmasıyla ilgili ceza geldi, mantık aynı, maliye diyor ki; gelir getirici bir durum olsa fatura, makbuz kesmen gerekirken neden aylarca bastırmadın, ya aniden kesmen gerekse, sen kazanç elde etmek için kurulmadın mı? yani hayatın işleyişine aykırı bulup özel usulsüzlük (60-70 TL) kesmişlerdi.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Hangi vergi kanunu maddesine göre kestiler ki! Acil ft kesmem gerekirse gider notere onaylatabilirim.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)