kamu işçi maaş

Konu: Resen Terk - Tasfiye

Resen Terk - Tasfiye

Merhaba,

Şirket müdürü ve %80 hisse sahibi olduğum limited bir şirket vardı 3-4 yıl (tam bilmiyorum) faliyet gösterdikten sonra 2008 de vergi dairesinden resen terk oldu o tarihten beri de hiç bir işlem yapılmıyor aktif değil

1 sene kadar önce vergi cezaları kesilmiş beyanname verilmediği için geçmiş yıllara dönük onları taksitlendirip vergi dairesine ödedim önümüzdeki ay son taksiti bitiyor

Muhasebeci de yok uzun yıllardır şirket kapalı olduğundan, başka bir muhasebeciye danıştım geçmiş yıllara dönük çok borç çıkar altından kalkamazsın dedi tasfiye sürecine girersen. Gözüm korktu adım atamadım açıkcası çok büyük sermayeli büyük paraların döndüğü bir şirkette değildi..

Aile şirketi gibi olduğundan ben konu mankeniydim bu konularda da hiç bilgili değilim, cehaletimi mazur görün..

Bu şirketten tamamen kurtulabilmemin yolu nedir? Tasfiye de 5-10 bin liralara kadar razıyım yeter ki bu illetten kurtulayım çok mu aşar bu rakamları?

Yeni çıkacak bir kanundan bahsediyorlardı sermayesi düşük resen terk olan şirketler kapatılacak diyorlardı ondan faydalanabiliyor muyum, nereye başvurmalıyım?

Farklı bir şirkette çalışıyordum işten yeni çıktım sigortan boşa düşerse bağkurlu olursun sıkıntı yaşarsın demişlerdi aktif olmayan bir şirket ortağı olduğum için böyle bir sorun yaşar mıyım? Yaşamamam için yapılabilecek bir şeyler var mıdır?

Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim..

Merhaba,
    Bu konuda profesyonel destek alıp 6102 sayılı kanunun geçici 7. maddesi gereğince bu şirketten kurtulabilirsiniz.

NOT : Özelden irtibata geçebilirsiniz.
    Konu a.makineci tarafından (21.Kasım.2014 Saat 13:49 ) değiştirilmiştir.

Ticaret odası sicil kaydını bu şekilde buldum. Bahsettiğiniz kanun ile sicil kaydı kapalı diyor, zaten kurtulmuş muyum acaba?

Kısmen kurtulmuş olursunuz. VUK yönünden re' sen terki önemli, Ttk açısından oda kaydının kapalı olması önemli, ancak yine de adınıza yapılmış bir takibat olup olmadığının teyidi gerekiyor.

ksimkesyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ksimkesyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sayın Sckaraoglu,

Sicil bilgisine göre 15.11.2013 tarihinde geçici 7.madde kapsamında şirketiniz tasfiye edilmiş. Vergi dairesi de resen terk yaptığı için o tarihten sonra sizden hiçbir beyan ve bildirim talebinde bulunulmayacaktır.
    Saygılar,
    Kevork Simkeşyan

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)