kamu işçi maaş

Konu: 6736 Sayılı Kanunda Ba Bs Düzeltmesi

6736 Sayılı Kanunda Ba Bs Düzeltmesi

merhaba

firmamızda da 2015 yılında düzeltme verilmesi gereken 6 aylık bs formu bulunmaktadır.düzenli fatura kestiğimiz firma nevi değişikliği yapmış biz eski vergi numarasını beyan etmişiz sonradan biz fark ettik ama beyannamede daha herhangi bir düzeltme yapmadık vergi dairesinden de herhangi bir ceza gelmedi kısaca idare durumu henüz bilmiyor şimdi 6736 sayılı kanuna göre biz bu 6 aylık dönemi düzeltme verip sonrada hemen cezaları tahakkuk ettirirsek % 50 indirimli mi ödenecek yoksa %75 indirim yapılarak kalan % 25 mi ödenecek.
    konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan cevaplamalarını rica ediyorum.teşekkürler.....

Ba bs formları ile ilgili tarafınıza tespit edilecek cezalar için tespit tarihine göre yasanın yürürlüğe girdiği tarihten önce yapılan belirlemelere göre cezalarda %25 indirim yapılarak bakiye cezanın %75 i terkin edilecektir. Yasa yürürlüğe girmeden önce tebliğ edilen cezalarda da %50 indirim söz konusudur. Konuyla ilgili vergi dairenize başvurup standart EK:4A dilekçesi vericeksiniz.
    Saygılarımla

Alıntı aliihsan16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba

firmamızda da 2015 yılında düzeltme verilmesi gereken 6 aylık bs formu bulunmaktadır.düzenli fatura kestiğimiz firma nevi değişikliği yapmış biz eski vergi numarasını beyan etmişiz sonradan biz fark ettik ama beyannamede daha herhangi bir düzeltme yapmadık vergi dairesinden de herhangi bir ceza gelmedi kısaca idare durumu henüz bilmiyor şimdi 6736 sayılı kanuna göre biz bu 6 aylık dönemi düzeltme verip sonrada hemen cezaları tahakkuk ettirirsek % 50 indirimli mi ödenecek yoksa %75 indirim yapılarak kalan % 25 mi ödenecek.
    konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan cevaplamalarını rica ediyorum.teşekkürler.....
    Selamlar.Aynı durumu şuan bende yaşıyorum.2015 yılının bağzı dönemlerine Ba-Bs düzeltmesi yaptım.Vergi Dairesinden dosyanın şefiyle görüştüm.Şuanda yapacağın Düzeltmeler yapılandırmaya girmez.30.06.2016 tarihinden önce tespit edilip düzeltilen yada hiç verilmemiş beyannameyi verenler faydalanabilir.Tespit tarihi esastır.Tespit ettiğin tarih düzeltme yaptığın tarih olduğu için faydalanamazsınız dedi.Sadece bu şefin söylediklerine bağımlı kalmak istemiyorum.O yüzden mağdur kaldım.Siz nasıl sonuçlandırdınız.Bilgi verirseniz sevinirim.

merhaba

ben hiç bir düzeltme yapmadım bıraktım kendileri bulsun kessinler cezayı çünkü şu an kimse net cevap veremiyor size söylenenleri söylediler bana da ben ceza gelince dava edeceğim yada o dönemde yararlanacağım bir kanun olursa ondan yararlanacağım şuan idare durumu henüz farketmediği için benden düzeltme isteyen kimsede yok umarım en az cezayla kurtulursun.iyi çalışmalar.

Alıntı alperen_01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar.Aynı durumu şuan bende yaşıyorum.2015 yılının bağzı dönemlerine Ba-Bs düzeltmesi yaptım.Vergi Dairesinden dosyanın şefiyle görüştüm.Şuanda yapacağın Düzeltmeler yapılandırmaya girmez.30.06.2016 tarihinden önce tespit edilip düzeltilen yada hiç verilmemiş beyannameyi verenler faydalanabilir.Tespit tarihi esastır.Tespit ettiğin tarih düzeltme yaptığın tarih olduğu için faydalanamazsınız dedi.Sadece bu şefin söylediklerine bağımlı kalmak istemiyorum.O yüzden mağdur kaldım.Siz nasıl sonuçlandırdınız.Bilgi verirseniz sevinirim.
    Ben de de var bekleyin
    Şef yanlış biliyor tespit tarihi değil
    Hata dönemi kanundan önce olup cezası kanundan sonra kesilecek cezalar için % 75 silinir 6736 kanun ekindeki dilekçe ile başvurulduğunda
    Ancak dairelerde kimse bilmiyor
    Bekleyin onlar tespit etsin ve düzeltmeyin onlar söylesede bırakın ceza yı kessinler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)