Merhaba,

Mükellef amcasının evinin bir kısmını ofis olarak kullanacak. Amcası da evin geri kalanında ikamet etmeye devam edecek ve mükelleften (yeğeninden) kira talep etmeyecek. Kira gideri gösterilmemesi ve stopaj ayrılmaması mümkün mü?

Emsal bedel gösterilmesi gerekiyorsa Gelir Vergisi Kanununun 73. maddesinde "emsal kira bedeli hesaplanmayacak haller" de "Mal sahibi ile birlikte akrabalarında aynı evde veya dairede ikamet etmesi" ifadesi mevcut.

izlenecek en doğru yol sizce ne olacaktır?