taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By Tahsin Kurt

Konu: Adres Değişikliği.

Adres Değişikliği.

Arkadaşlar herkeze öncelikle merhaba. Kolaylıklar dilerim.
    Bu ay karşılaştığım durumu sizinle paylaşmak isterim.
    Edremit Vergi Dairesinden ----------- İstanbul ilçesine bağlı bir vergi dairesine Gelir Vergisi Mükellefi nin adres değişikliği işlemi yapıldı.
    İnternet Vergi Dairesinden yeni vergi levhası çıkartıldı.
    Fakat son dönem muhtasar ile kdv beyanını Edremit Vergi Dairesine vermek durumunda kaldım. Çünkü yeni vergi dairesine beyan vermek isterken mükellefiyeti yoktur diye hata mesajı aldığımdan bu şekilde beyan verdim.
    Nakil işlemi tam olarak gerçekleşmemişmidir.? Yani eski vergi dairesi kapanışı yapmamışmıdır.?
    Ya da yılın son beyanları olduğundan eski vergi dairesine mi beyan alıyor...?

Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe
    insan yeni okyanuslar keşfedemez.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Merhaba Edremit Vergi Dairesi kapanış yapmadan diğer vergi dairesi açılışı yapamayacaktır.Haliyle henüz kapanış olmadığından beyanları eski vergi dairesine vermeniz normal.Kapanış yapılsaydı veremeyecektiniz.Siz Edremit vergi dairesiyle görüşüp bir an önce kapanış yapmalarını sağlamalısınız.
    URUM79 bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Edremit mükellefiyet kayıtlarını kapatmadan İstanbul'daki vd mükellefiyet açılışınızı yapamaz.
    İstanbul'daki vd bilgi mahiyetinde muhtasar ve kdv beyanlarınızı Edremit vd verdiğinize dair dilekçe vermenizde fayda var.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Alıntı merkür2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edremit mükellefiyet kayıtlarını kapatmadan İstanbul'daki vd mükellefiyet açılışınızı yapamaz.
    İstanbul'daki vd bilgi mahiyetinde muhtasar ve kdv beyanlarınızı Edremit vd verdiğinize dair dilekçe vermenizde fayda var.
    Edremit Vergi Dairesi ile görüştüm. Dediğiniz gibi gereken kapanış işlemi gerçekleşmiş. Fakat yeni vergi dairesine beyannameyi onaylayamadım. Bende eski vergi dairesini deneyip buradan onayladım.
    Şimdi tekrar deneme yoluyla göndermek istediğimde ************TC kimlik numaralı mükellef 12/2017-12/2017 döneminde ********* vergi dairesinde 0015 vergisinden mükellef değildir. hatası almaktayım.
    Halbuki yeni vergi dairesinden Gelir Vergisi statüsünde vergi levhası alınmıştır.
    Düzelirmi acaba.?

Beyanname verilmişse bu açıdan sıkıntı yaşamazsınız.
    yeni vergi dairesine giderek Edremit'in kapattığını söyleyin,sistemden tekrar kontrol etsinler.
    Bu arada yeni vergi levhanızı smmm yetkinizle mi almıştınız,yoklamaya gelmişler miydi.Eğer yetkinizle almışsanız belkide henüz yoklama tutulmamıştır ya da olumsuz tutulmuştur.Bunuda sicilden kontrol ettirin derim.Yani yeni vergi dairesine bir yolunuz görünüyor maalesef
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Alıntı Tahsin Kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyanname verilmişse bu açıdan sıkıntı yaşamazsınız.
    yeni vergi dairesine giderek Edremit'in kapattığını söyleyin,sistemden tekrar kontrol etsinler.
    Bu arada yeni vergi levhanızı smmm yetkinizle mi almıştınız,yoklamaya gelmişler miydi.Eğer yetkinizle almışsanız belkide henüz yoklama tutulmamıştır ya da olumsuz tutulmuştur.Bunuda sicilden kontrol ettirin derim.Yani yeni vergi dairesine bir yolunuz görünüyor maalesef
    Sn. Tahsin Kurt dediğiniz gibi sorun yeni vergi dairesinde gibi. Bir ara gitmek gerekecek. Fakat yoklamamız olumlu tutuldu. Buna göre de vergi levhasını GİB üzerinden aldım. Nakil durumunda bildiğim kadarı ile smmm yetkisi ile nakil işlemi olmuyor....

Doğrudur,yoklama olmadan nakillerde açılışın olmayacağını biliyorum.Aklıma gelen bazı varsayımları yazıyorum sadece.
    Neden açılmamış olabilir,bunu irdeliyoruz.

Alıntı Tahsin Kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur,yoklama olmadan nakillerde açılışın olmayacağını biliyorum.Aklıma gelen bazı varsayımları yazıyorum sadece.
    Neden açılmamış olabilir,bunu irdeliyoruz.
    Farkındayım. Teşekkürler cevaplarınız için.

Arkadaşlar denemelerim sonucu ilk başlıkta belirtdiğim gibi 'Ya da yılın son beyanları olduğundan eski vergi dairesine mi beyan alıyor...?'
    durumundan kaynaklıymış. Deneme olarak Ocak-2018 kdv beyanını vermek istediğimde onay bölümüne geçti. Sanırım nakil işlemi Ocak ayının ilk haftasında yapıldığından Aralık ayının beyanını önceki vergi dairesi alıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)