kamu işçi maaş

Konu: Masraf Listeleri

Masraf Listeleri

Arkadaşlar biz defterimizde günlük kayıt yöntemini kullanıyoruz. fatura alamadığımız belgeli giderlerimiz masraf listesi düzenleyerek giderleştiriyoruz. benim sorum günlük kayıt yöntemini uyguladığımızdan dolayı masraf listesini günlükmü yapmam gerekiyor , yoksa 10 günlük masraflarım için tekbir masraf listesi düzenleyebilirmiyim.

Masraf Listeleri

Sayın hannibal59

"fatura alamadığınız belgeli giderlerden" bahsetmektesiniz her halde fatura alamadığınız olacak. Bu şekildeki giderlerinizi eğer günlük kasa tutturma sorununuz yok ise 7 günlük giderlerinizi bir listeye kaydederek muhasebe kayıtlarınızı yapabilirsiniz.

Saygılarımla,

Masraf Listeleri

sn.hannibal

MASRAF LİSTESİ İÇERİSİNDEKİ TÜM FATURA FİŞ VB.GİBİ GİDER BELGELERİNİN TAMAMININ EN SON TARİHLİSİNİN TARİHİ NE İSE O TARİHE GİRİŞ YAPILMALI VE BAHSETTİĞİNİZ BELGESİZ HARCAMALARIDA KESİNLİKLE 689-KKEG HESABINDA TAKİP ETMELİSİNİZ.KASA TUTTURMA İŞLEMİNİDE PERSONELE İŞ AVANSI ÇIKARAK YAPARSINIZ.MASRAF LİSTESİ GİRİLDİĞİNDEDE AVANS KAPANMIŞ OLUR.

SAYGILAR...

Masraf Listeleri

Alıntı sercan Nickli Üyeden Alıntı
    sn.hannibal

MASRAF LİSTESİ İÇERİSİNDEKİ TÜM FATURA FİŞ VB.GİBİ GİDER BELGELERİNİN TAMAMININ EN SON TARİHLİSİNİN TARİHİ NE İSE O TARİHE GİRİŞ YAPILMALI VE BAHSETTİĞİNİZ BELGESİZ HARCAMALARIDA KESİNLİKLE 689-KKEG HESABINDA TAKİP ETMELİSİNİZ.KASA TUTTURMA İŞLEMİNİDE PERSONELE İŞ AVANSI ÇIKARAK YAPARSINIZ.MASRAF LİSTESİ GİRİLDİĞİNDEDE AVANS KAPANMIŞ OLUR.

SAYGILAR...

neden k.k.e.g. yazalım anlamadım şehir içinde belgesini alamayacağımız yolculuk giderleri oluyor...bunları ne yapacağız mantık çerçevesinde gider yazılabilir lütfen cevap verirken düşünelim biraz...

kolay gelsin...
    Az konuş, Öz konuş.

Masraf Listeleri

heralde yani şehir içerisindeki giderleri gideer yazacaksın tek tek yazma gereği görmediğim için belirtmedi,m ayrıca konu dışı zaten.Ben konunun mantığından bahsettim.Bu şekilde kişilerin yaptığı yorumlar hakkında yorum yaparken daha dikkatli olalım lütfen...

Masraf Listeleri

Arkadaşlar!
    Masraf listeleri tabii ki on günlük olabilir.
    1 aylık da olabilir.
    Zira personel ufak tefek ödemeleri cebinden karşılayıp 1 ay sonra kasadan talep edebilir. Burada kasa ile ilgili bir problem göremiyorum. Ve bu liste toplamı ödendiği tarih itibarı ile gider yazılır. Önemli olan gerçek olması veya gerçeğe uygunluğu :roll:

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Masraf Listeleri

Ben de sn Janet gibi düşünüyorum. Ay atlatmadan yapmakta fayda var.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

S

Merhaba

Bu masraf Çizelgesi örneği var mı ?

Masraf Listeleri

Harcama tarihi, açıklama, tutar.(Kdv sütunu olursa kolaylık olur.)
    En altta toplam, harcamalarımın karşılığı olan .............YTL.yi nakden aldım yazısı, personelin adı-soyadı, imzası ve tediye tarihi. Kullanımınıza uygun şekilde excelden düzenleyebilirsiniz. Veya kırtasiyelerde matbu olarak satılıyor, ordan da temin edebilirsiniz.
    Kolay gelsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)