kamu işçi maaş

Konu: Diş labaratuvarları..

Diş labaratuvarları..

Diş labaratuvarlarında vergi uygulaması nasıldır? Serbest meslek defteri mi tutulur? İşin içine imalat girer mi? ( Protez diş imalatı ) Faturalar nasıl düzenlenir? Bu konuyla ilgili ve daha ayrıntılı bilgisi olanlar, durumu
    izah edebilirler mi? Tesekkürler..

Geçme namert köprüsünden, ko götürsün sel seni.. Yatma tilki gölgesinde, ko yesin arslan seni..

Re: Diş labaratuvarları..

teknisyenler işletme defterine tabidirler ve fatura kullanılar.
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

Diş labaratuvarları..

peki teknisyenlerde üretim işin içine girmiyor mu? Direkt alım satım mı yoksa?
    Geçme namert köprüsünden, ko götürsün sel seni.. Yatma tilki gölgesinde, ko yesin arslan seni..

Diş labaratuvarları..

mal alımı olmaz zaten onlarda sadece gelir ve gider olarak ayırım yapacaksınız. Stoklu çalışan teknisyen olmaz olsa bile teknisyen mal satmadığı için alınan ücret ve gelirler - giderler olarak nitelendireceksiniz. Detaylı bilgi için smmahmet@hotmail.com
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

Diş labaratuvarları..

sayın acziyet,

diş teknisyenleri, gvk'nın 37'nci maddesinin 7'nci bendine göre ticari faaliyet yürütmektedirler. yani serbest meslek faalyeti yürütmezler.

sayın konyalı,

teknisyenlerin işletme defterimi yoksa bilanço esasına göremi defter tutacakları vuk'nun 176-177 ve 178'inci maddelerine göre belirleneceğinden, teknisyenlerin işletme defteri tutacağını kesin olarak söyemek mümkün değildir.

iyi çalışmalar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)