Arama sonuçlarınız

1. U

İşsizlik Maaşı

Hayırlı günler dilerim arkadaşlar işkur a işsizlik maaşı için başvurduk ve telefona şöyle bir mesaj geldi ne anlama geldiğini açıklarsanız sevinirim. Gelen mesaj ise şöyle mesaj geldi çalışmanız işsizlik sigortası kanunu kapsamında olmadığından işsizlik sigorta primi kesintisi yapılmamıştır. Bu...
  2. U

İşsizlik Maaşı Hakkında

arkadaşlar selamlar bir akrabam 09.10.2014 tarihinde kendi rızasıyla istifa etti. İstifa etme sebebi ise patronunun kendisine haftalık 100 tl vermesi ve hafta tatili kullandırmaması. İşsizlik maaşı şartlarını sağlıyor. İşsizlik Maaşı talep edebilmemiz için ne yapmamız gerekiyor ? sizden ricam...
  3. U

Torba Yasa Başvuruları

Arkadaşlar Sgk'nın torba yasa başvuruları sistemden yapılamıyor mu ?
  4. U

Şirket Ortakları Bağkur Başlangıcı.

Arkadaşlar bir şirketin 2 ortağı var bunların bağkurları gözükmüyorda sistemde göstermek için ne yapmam gerek. Hangi belgeleri ibraz etmeliyiz.
  5. U

İşkur Teşvikinden Yararlanabilir miyim?

Bir mükellefimizin dosyasına 1 işçi girişi olacak üniversite mezunu bayan ne gibi teşviklerden yararlanabiliriz. Şehir Kahramanmaraş ?
  6. U

Acil Yardım Lütfen

Arkadaşlar elimizde 1 şirketin 2 dosyası var şube ve merkez. Şube dosyası kapandı 19.06.2014 te kapandı fakat yanlışlıkla merkez dosyasına giriş yapacağımız işçiyi 03.07.2014 tarihinde kapalı olan şubeye girmişiz. Bir de 19.06.2014 te çıkış yaptığımız işçinin de tekrar şube dosyasında 02.07.2014...
  7. U

İstihkak Bordrosu Nasıl yapılır

Arkadaşlar bir çalışanımızın yıllık iznini para olarak ödeyeceğiz. bunun için nasıl bir bordro yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  8. U

Bildirgenin Süresi Uzamış Fakat Ceza Ödedik

arkadaşlar SGK bildirgesinin süresi 27'sine kadar uzamış fakat biz geç 23ü son diye bir tane firmamız için ek yaptık ve ceza ödedik gününün henüz geçmediğini belirtmediler bu cezayı iptal ettirme şansımız var mı.
  9. U

Bildirge de Gösterilmeyen İşçi İçin Ne Yapabilirim ?

Arkadaşlar hayırlı günler dilerim. Bir sorunum var nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Bir işçinin girişi 18.04.2014 iken nisan ve mayıs bildirgelerinde verilmemiş. Ne yapmam gerekli yardımlarınızı bekliyorum
  10. U

E-Bildirge Sorunu

Arkadaşlar hayırlı günler dilerim. Benim sorunum şu, bir LTD ŞTİ'de bir işçinin girişini İnşaat kısmına yapmamız gerekirken şirketin farklı bir Sgk numarası ile çalışan merkez kısmına yapmışız ve Nisan ve Mayıs bildirgelerinde bu hata kendini tekrar etmiş. Kurumdan tebligat geldi sorunu düzeltin...