Arama sonuçlarınız

1. furynight

Pastane Mükellefi Olan Meslektaşlarım

Pastanede oturan müşterilere %8, alıp giden müşterilere %1 kesip KDV ödemekten başka bir çözüm olduğunu sanmıyorum. Pazaryerleri için %8'dir.
  2. furynight

E-Fatura Mükellefi Değilim, E-Fatura Mükellefine E-Arşiv Fatura Kesebilir miyim ?

Siz e-fatura kullanmadığınız için size kesilen faturalar nasıl e-arşiv olarak geliyor ise sizde aynı şekilde e-arşiv fatura gönderebiliyorsunuz. Faturayı e-posta yolu ile (örnek verdim) ulaştırmayı unutmayınız. E-fatura'da gelen e-arşiv faturalar çıktı alınamaz. Sadece sorgu yapılıp, fatura...
  3. furynight

Dönem Sonu Kayıtları Hakkında

Bu şekilde kayıt işlenir ise 692 hesap mali kârı olmasına rağmen zarar yani borç bakiyesi veriyor. Bu durumda ne yapacağız? Dönem zararı olarak mı işleyeceğiz?
  4. furynight

Dönem Sonu Kayıtları Hakkında

kkeg kurumlar vergisine ilave edildikten sonra ödenecek kurumlar vergisi çıkıyor. örneğin kurum ticari kazancım 100.000,00 k.k.e.g. 30.000,00 toplam 130.000,00 vergi matrahı çıkan vergi 32.500,00 dönem sonu kayıtlarında 690...
  5. furynight

Satış Ortaklığı İçin Nasıl Gider Gösterilir ?

Teşekkür ederim üstadım. Gider Pusulası ile ilgili güncel durumları okuyabilmem için makale paylaşabilir misiniz?
  6. furynight

Satış Ortaklığı İçin Nasıl Gider Gösterilir ?

Merhaba üstadlarım; İnternetten dijital ürün sattığımızı düşünelim. Bu ürünlerin başkaları tarafından satıldığında komisyon alabilecekleri bir sistem düşünelim. Fakat satış yapıldıkça satış ortağına ödenen tutar için ne yapılması gerekir? Saygılarımla.
  7. furynight

E-Defter Geçiş Zorunluluğu Hakkında

Merhaba; https://turmob.org.tr/e-donusum/edefter/kimler-kullanmak-zorunda bağlantısındaki makalede e-fatura uygulaması kullanan mükellefler e-defter'e geçmelidir ibaresi belirtilmiş. Yeni tebliğe göre e-ticaret faaliyeti bulunan mükelleflerde 1 Milyon TL ciro var ise e-fatura uygulamasına geçme...
  8. furynight

İşten Ayrıldım Nasıl Bir Yol İzlemeliyim ?

daha işten çıktığınız ilk gün işsizlik maaşını düşünmeyin. inş yeni bir iş bulursunuz buna odaklanın. "beni çıkar" diyorsunuz ama burada çıkmak isteyen sizsiniz aslında. bu istifaya girer. ve çıkar dediğinde işverenin de hakkı var. hemen istediğin zaman çıkamazsın. işveren tarafı için doldurman...
  9. furynight

Ba Bs Formlarında Su Faturaları Elektronik Belge Sayılıyor mu ?

5.000 TL'yi geçmiyorsa zaten vermiyorsunuz diye biliyorum.
  10. furynight

Telefon Faturası K.K.E.G. Hakkında

Bir şirketten örnek olarak yükledim. Bu zamana kadar bu düzende çalışılmış, bende bu düzene göre 3 aydır devam ettim. Tabi doğrusu neyse onu öğrenip, yılbaşında geçmek gerekir.
  11. furynight

Teşekkür ederim.
  12. furynight

KDV %18 : (182,37) 32,83 ELEKTRONİK YAYIN BEDELİ : 18,64 (KDV %18: 3,35) ÖİV : 18,20 TELSİZ KULLANIM AYLIK TAKSİT : 3,10 ( %0 ) Bu Turkcell faturasında K.K.E.G. lere ÖİV 'i ekliyorum. Telsiz kullanım ve elektronik yayın bedeli K.K.E.G. midir? Sadece ÖİV i K.K.E.G. olarak kaydettim. Örnek.
  13. furynight

E-Fatura Uygulamasına Geçiş Zorunluluğu Taslak Tebliği

https://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/user_upload/Tebligler/Taslaklar/vuk/509_degisiklik_yapan/509_deg_yap_vuk_teb_taslak.pdf https://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/user_upload/Tebligler/Taslaklar/vuk/509_degisiklik_yapan/509_deg_yap_vuk_teb_kar_tab.pdf Bu taslak...
  14. furynight

Şahıs Şirketi Kuruluş Süreci

aramadıkları oluyor. mesaj geliyor bazen sadece. vergi dairesine gidip yoklamayı tutturabilir mi?_
  15. furynight

Eczanelerin ve Sağlık Sunucuların E-Defteri Geçişi

https://www.mysoft.com.tr/saglik-sektorunun-2021-yilinda-e-defter-uygulamasina-gecis-yapmasi-zorunlu-mu Bu linkteki cümlesi doğru mu? Mükellefimiz zaten e-Fatura'da. e-Defter'e geçişi yapacak mıyız?
  16. furynight

Sermaye Kaybı Hakkında

Özür dilerim hocam cümleyi yanlış mı anladım diyecektim. Yazmayı unutmuşum. Sonradan araştırdım yanlış anlamışım.
  17. furynight

Sermaye Kaybı Hakkında

Resimdeki cümleye göre hesabı yapıyorum. Yarısından fazla çıkıyor.
  18. furynight

Şahıs Adi Ortaklık Gerçek Faydalanıcı Geçici Beyanı

Luca'da KURUMLAR GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİ > EKLER bölümünde * Gerçek Faydalanıcıya İlişkin Bilgiler Tablosu'na ilişkin eki doldurmak için buraya tıklayınız. yazısı var. Programınızda bölüm var di mi?
  19. furynight

Luca Programı Nasıldır?

Kaynak gönderir misiniz? LOGO'dan LUCA'ya geçiş yapıp uzun zamandır kullananları biliyorum. Böyle bir şey kulağıma gelmedi. Haberdar olmayabilirim.