Arama sonuçlarınız

1. D

Bağımsız Denetim Yönetmeliği Değişikliği

BAĞIMSIZ DENETİM YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİKYAPILMASINA DAİR YÖNETMELİKMADDE 1 – 26/12/2012 tarihli ve 28509 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Bağımsız Denetim Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (j) bendinde yer alan “28/7/1981 tarihli ve 2499 sayılı” ibaresi “6/12/2012 tarihli ve...
  2. D

Taşıma ;Ruhsatı

Arkadaşlar; 6100 sayılı kanun 284/1 maddesinde ''Bilirkişi, Türk Ceza Kanunu anlamında kamu görevlisidir'' ibaresine istinaden taşıma ruhsatı başvurusunda bulunabilir miyiz?
  3. D

Ne Olacak Bu Ymm' lerin Hali ?

Kaynak: İktisadidayanışma.... Ne olacak YMM lerin hali? İ. Ekrem Erşahin - YMM Tam Tasdik Yaptıran Yok yada çok Az KDV iadesi Yaptıran Yok Herkes Mahsup yaptırıyor. Bağımsız denetimden ümit yok Denetlenecek şirketlerin Aktif büyüklüğünü veya cirolarını yüksek tutup 125 milyon gibiKOBİ ler...
  4. D

Ticaret Şirketlerinin Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca Denetlenmesi Hk. Yönetmelik!

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü
  5. D

Bilirkişiler İçin Hazırlanan UYAP Sistemini Kullanan Var mı?

Arkadaşlar; Bilirkişiler için hazırlanan UYAP sistemini kullanan var mı?
  6. D

Taslak Değerlendirmeleri hk.

Değinilen noktalarda gri nokta kalmadı hepinize hayırlı olsun ...SOB konusunda değerlendirme devam ediyor. Tebrikler.... :D
  7. D

BDDP Hakkında İnceleme

Arkadaşlar, Şu anda gündemimizi meşgul eden konuların biraz dışına çıkarak denetim işlevini yerine getirmede kullanılacak araçlar başında gelen Bilgisayar Destekli Denetim Programlarını hakkında bilgi alış verişinde bulunalım. bu hafta içinde CAP programını inceledim daha önce benzer ACL...
  8. D

İsmmmo Yüzyüze Denetim

Arkadaşlar; İSMMMO online üye işlemlerinde bu sabah 10:00 itibariyle denetim eğitim kayıtlarını almaya başlamışır. Kontejan olduğu göz önüne alındığında kayıtlarınızı şimdiden yapmanızı tavsiye ederim. Saygılarımla;
  9. D

KGMDS Başkanı tarafından yapılan açıklama

Kamu Gözetim Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu Başkanı Sn. Seyit Ahmet Baş önümüzdeki süreçle ilgili açıklama yapmıştır. İlgili Açıklama aşağıda sunulmuştur. Kurumumuz (Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu) 26/09/2011 tarihli ve 660 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile...
  10. D

Denetim araçları hk.

Denetim esnasında ihtiyaç duyulacak araç ve manuellere ilişkin derleme çalışması devam etmekte. Hali hazırda iyileştirmesinde çalışılan uygulamar aşağıda olup, ihtiyaçlar doğrultusunda yayımlama sıralaması tarafımdan yapılacaktır. (haricen ihtiyaçlarınızıda belirtebilirsiniz) - İstatiksel örnek...
  11. D

Risk Değerleme

Arkadaşlar, Risk Değerleme ve Risk yönetimine ilişkin çalışma araçları (COSO standartları gözetilerek) excel ve word dosyaları olarak grupta paylaşılmıştır. Yararlı olması dileğiyle,
  12. D

Benford uygulamaları hk

Arkadaslar, Elınde excel formatında uygulama ornegı olan var mı?
  13. D

Bağımsız Denetim-UFRS

Değerli Arkadaşlar; Denetim platformunda bulunan arkadaşlarımızla denetim işlevinin fiili yapılabilmesi için gerekli, gerekli araç döküman ve iyileştirme konuların çalışma grubu oluşturulmuş olup arzu eden arkadaşların katılması bizleri memnun edecektir. Saygılarımla...
  14. D

Denetime Yönelik Kitap tavsiyeleri

Arkadaşlar, Malum gündemimiz denetim ve gereklilikleri. bu konuda inceleyip beğendiğim bir kitabı paylaşmak istiyorum. Maliye Hesap Uzmanları Derneği tarafından çıkarılan ''Denetim İlke ve Esasları'' adlı 2 ciltlik yayın gerek VUK gerekse denetim bakış açılarını gösterin güzel bir kaynak...
  15. D

Spk Lisan başvurusu hk.

Lisansa başvuru için bir zaman aşımı yok sanırım. bilgisi olan var ise paylaşmasını rica ederim. Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.! Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!
  16. D

SPK sınav sonuçları

http://basvurular.meb.gov.tr/tspakb/ sitesine girdiğinizde 2011 Ağustos dönemine ilişkin sınavlar da geliyor ancak notlar henüz konulmamış. geçen sınavlarda da böyleydi ardından sonuçlar açıklanmıştı. Bilginize.........
  17. D

YMM sınavları hk.

YMM sınav bekleme süresi 10 yıldan 3 yıla düşecek gibi bir bilgi okumuştum. bunun aslı nedir?
  18. D

KOSGEB bağımsız denetim desteği hk.

KOSGEB tarafından bağımsız denetim desteğinde işletmelere 10.000.-TL tutarında destek sağlanacağı ve destekten yaralanmak isteyenler için uygulamalar web sitesinde açıklamıştır. duyuru incelendiğinde destekten ancak SPK bağımsız denetim listesinde bulunan firmalardan hizmetin alınması halinde...
  19. D

S.m.m.m Reklam Yasağı ve Dışarıdan Hizmet Alımı

Meslek çalışma alanı ve yönetmeliklerimizde net şekilde reklam ve haksız rekabete ilişkin hükümler bulunmakta ve aksi davranışlar disiplin cezası ile sonuçlanmaktadır. Ancak internet üzerinde yaptığım araştırmalarda (kendi web sietmi oluşturmak için) bir çok meslek mensubunun çalıştığı...
  20. D

Smmm sermaye şirketi.

Ltd. tüzel kişiliğinde kurulacak olan smmm ortaklığında ortaklardan biri bağımlı smmm. bu kişi %5 hisse ile ve yönetimde yetkisiz olmadan ortak olabilirmi? Konu hakkında yönetmeliklerde pek açıklama yok. Yardımlarınız için teşekkürler;