Arama sonuçlarınız

1. E

E-birlik Sözleşmeleri Hk.

Arkadaşlar merhaba Türmob sözleşme yaptım internet vergi dairesi sözleşme bilgileri girdim onaya geldiğimde ...... numaralı mükellefe ait girilen hizmet sözleşme numarası TÜRMOB verilerine göre geçersizdir uyarısı alıyorum vergi dairesi aracılık ve sorumluluk sözleşmeyi yapamadım sorun neden...
  2. E

Kurum Geçici BDP Beyanname Açma Sorunu

Teşekkür ederim sorun burdan kaynaklı değil başka firmalarda sorunsuz açtı yalnız bu firmada günlerdir uğraşıyorum luca xml yapıp yolladığımda açmıyor.
  3. E

Kurum Geçici BDP Beyanname Açma Sorunu

Merhaba firmamın kurum geçici boş beyanname yollamak istediğimde bu hata ile karşılaşmaktayım başka firmada bdp sorun cıkarmadan kabul etti. org mozilla javascript javascriptexception java.lang illegalstateexception : This function should be called while
  4. E

Özel Bina İnşaatı

Merhaba hususi bina inşaatı başlatan serbest meslek erbabı mevcut faaliyeti için (hekimlik) sgk dosyası mevcut, kendisi hususi bina inşaatı başlattı ve sgk dosyası açıldı muhsgk işlemleri açısından özel bina inşaatı vergi dairesine bildirilmeli sanıyorum, bu konunun seyrinde yardımcı...
  5. E

Özel Bina İnşaatı

Merhaba hususi bina inşaatı başlatan serbest meslek erbabı muhsgk bildirimi nasıl verilmeli? (Defter beyan sisteminden mi )
  6. E

E-Fatura, E-Arşiv Fatura İptal ve İtiraz Arasındaki Fark

Sorunu çözdüm vergi dairesi sitemi açmış görebiliyorum iptal taleplerini teşekkür ederim.
  7. E

E-Fatura, E-Arşiv Fatura İptal ve İtiraz Arasındaki Fark

Merhaba E- fatura mükellefi kesilen E-arşiv faturalarını görememekle birlikte, iptal edilecek olan faturaya iptal onayı veremiyor yardımcı olabilmeniz mümkün mü? Kesilen E-arşiv faturaları nereden görebiliriz?
  8. E

Kdv Bdp Sorunu

:) Luca'dan gönderiyorum
  9. E

Kdv Bdp Sorunu

Merhaba Mayıs kdv beyanname xml bdp hata veriyor sorun genel mi?
  10. E

17103-27103 Sayılı Teşvikler Hk.

Teşekkür ederim ,soruyu yanlışmı sordum acaba yeni işçi girişi olduğunda önceki işçi çıktığında teşvik bozulur muydu öğrenmek istediğim buydu
  11. E

17103-27103 Sayılı Teşvikler Hk.

Merhaba yeni tescil edilen dosyada şu anda bir personel var bir işçi girişi yapıp diğer işçiyi çıkardığımda teşvik'ten faydalandırabilirmiyim ? Ortalama sorunu yeni tescil dosyalarında yok fakat sorun olurmu? İşletme işçi giriş çıkışlarında teşvik durumunu nasıl değerlendirmeliyim , İyi çalışmalar
  12. E

Döner Faaliyetinde İşe Ara Verme

Merhaba döner işi yapan firma ramazan ayı içersinde 20 günlük çalışmaya ara verdi ,çalışan sigortalı personeller de zorunlu olarak ücretsiz izne çıkarıldılar,bu dönem için Sgk işlemleri , eksik gün nedenleri nasıl doğru kod ile uygulanabilir ?
  13. E

Nöbet Tutan Eczane

Merhaba arkadaşlar eczane mükellefin personel bordro hesaplama yaparken nöbet tutulan günlerde puantajı nasıl hesaplanmalı ? Saat uygulamasımı uygulanmalı ? Örneğin: 1 gece nöbet tutan personel için hesaplama? konu hakkında bilgi verilmesini rica ediyorum. Alıntı
  14. E

Eczane Nöbet

Merhaba arkadaşlar eczane mükellefin personel bordro hesaplama yaparken nöbet tutulan günlerde puantajı nasıl hesaplanmalı ? Saat uygulamasımı uygulanmalı ? Örneğin: 1 gece nöbet tutan personel için hesaplama? konu hakkında bilgi verilmesini rica ediyorum.
  15. E

Ek Faaliyette Başlama

Merhaba serbest meslek erbabı için aynı iş yerinde ek faaliyete bildiriminde bulunacağım, ek faaliyete başlamada vergi dairesi tarafından istenilen belgeler neler? İyi çalışmalar dilerim.
  16. E

Yıllık Gelir Vergisi

Teşekkür ederim gün içerisinde işlemi yaptım sizin dediğiniz şekilde yapmışım:) iyi çalışmalar dilerim.
  17. E

Yıllık Gelir Vergisi

Merhaba Yıllık gelir vergisi beyanını onayladım İnternet vergi dairesinde 1 A gelir vergisi iade talep girişini yapıp gerekli tarih aralığını girdikten sonra beyannameden getir dedim iade tutarını gördüm 1. sorum şu : Kesinti yoluyla ödenen vergiler bölümüne tutar yazılacakmı ? 2. Mahsup...
  18. E

27103 Teşvik Hk.

Merhaba bir sorum daha olacak 2021 ortalama işçi sayısı şartlarına uygun bir işçi 27103 den faydalanıyor, 2022 ortalama sayısına 27103'den faydalanan işçi dahil edilebilirmi? Teşvikli işçi haricindemi ortalamaya bakmak gerekiyor 2022 yılı için ?
  19. E

27103 Teşvik Hk.

Teşekkürler iyi çalışmalar...
  20. E

27103 Teşvik Hk.

Bu konu ile ilgili soru bende soracaktım henüz yanıt veren olmamış?