resim

Arama sonuçlarınız

1. C

15 Yıl 3600 Gün İle İlgili

Değerli arkadaşlar öğrenmek istediğim husus şu... 1) 15 Yıl 3600 gün ile kıdem tazminatı almak isteyen işçi işyerinden çıkışı yapılırken hangi çıkış kodu ile bildiriliyor. 2) Bu işçinin SGK'dan aldığı yazı üzerine çıkışı yapıldıktan sonra SGK tarafından tahsis numarası veriliyormu? Yoksa...
  2. C

Limited Şirket Hisse Devri

Herkese selamlar, Aşağıda belirteceğim konu hakkında bilgi olan arkadaşların görüş belirtmesini rica ediyorum. Bir Limited Şirkette sermaye payları ve oy hakları itibariyle A Şahsı : % 80 - B Şahsı : % 5 - C Şahsı : % 5 - D Şahsı : % 5 - E Şahsı : % 5 şeklinde payları vardır. Bu Limited...
  3. C

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa Göre Para Cezaları

Madde No Suç Ceza Uygulaması Ceza Tutarı 4/1-a Mesleki risklerin önlenmesi, eğitim ve bilgi verilmesi dâhil her türlü tedbirin alınması, organizasyonun yapılması, gerekli araç ve gereçlerin sağlanması, sağlık ve güvenlik tedbirlerinin değişen şartlara uygun hale getirilmesi ve mevcut durumun...
  4. C

Yeni TTK'da Para ve Hapis Cezası Gerektiren Suçlar

64/1 Ticari defterlerini tutmayan, ticari defterlerinde ticari işleri ile ilgili iktisadi ve mali durumunu, borç ve alacak ilişkilerini, bunların neticelerini ortaya koymayanlara, uzman kişilerce yapılacak incelemede işletmenin faaliyetleri ve finansal durumu hakkında fikir vermeyen defterlere...
  5. C

KDV Mükellefi Olan Sağlık Hizmet Sunucularına Duyuru-117 KDV Tebliği İle İlgili

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Strateji Geliştirme Başkanlığı Birim Adı: Strateji Geliştirme Başkanlığı / İç Kontrol Daire Başkanlığı İrtibat : Bülent KAYA Mali Hizmetler Uzmanı E-posta : bkaya4@sag.gov.tr Telefon:(312) 2078319 Adres : Ziyabey Cad. No:6 06510 Balgat / ANKARA 14.06.2012...
  6. C

İnşaat İşyerlerinde İşyeri Bildirgesi

Herkese merhabalar, İnşaat işyerlerinde işyeri teslim tutanağını alıp ilk defa işyeri numarası almak için verdiğiniz işyeri bildirgesinde aynı gün işçi çalıştırıldığında problem olur mu ? Daha açıkçası örneğin 10 şubatta yer teslim tutanağını aldık.Aynı gün işyeri bildirgesini doldurup ssk'ya...
  7. C

Şubat Sendromu

Öncelikle herkese merhabalar, Sorum şu şekilde, Bir işçi işverenin A şantiyesinden 05.02.2010 tarihinde nakil yapılarak aynı işverenin B şantiyesinde 06.02.2010 tarihinde işe başlıyor. Yani; A şantiyesinde 5 Gün, B şantiyesinde 23 Gün, TOPLAM : 28 Gün Ancak SSK tüm ayları 30 gün...
  8. C

Trafik Cezası Hk.

Öncelikle merhabalar, Size sormak istediğim soru şu. İnşaat işleri ile iştigal eden bir firmayız. Yeni satın aldığımız Beton Pompasını bir beton firmasına kiraya verdik. Geçenlerde Beton Pompası aracımıza 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu'nun 26/a bendi gereğince ceza kesildi. Beton...
  9. C

A.Ş.Yönetim Kurulu Üyeleri Hk.

A.Ş.Yönetim Kurulu üyelerinin 1 Ekim 2008 tarihinde 5510 sayılı yasa kapsamında 4/b statüsünde hangi bildirim formuyla ve nereye bildirileceğini ve bildirim süresinin kaç gün olduğunu söylerseniz sevinirim.
  10. C

SSK Ek5.Maddenin 4 Nolu Bendinin Uygulanması

SSK Ek5.Maddenin 4 Nolu Bendinin Uygulanması Hakkındaki Genelge çerçevesinde; 4.10. Yıllık ücretli izin, istirahat gibi nedenlerle itibari hizmet kapsamındaki işlerde çalışılmaması: İtibari hizmet uygulamasından yararlanılabilmesi için Ek 5 inci maddenin IV numaralı bendinde belirtilen...
  11. C

Form Ba -Bs İle İlgili

Öncelikle herkese merhabalar, Bilindiği üzere 2007 yılı Form Ba-Bs ile ilgili olarak 362 Sıra Nolu VUK Genel Tebliğinde 30.000 YTL ve üzeri alışlarla ilgili olarak KDV hariç,ÖTV dahil denilmektedir.Acaba Özel İletişim Vergisi'ni bu tutara dahil edecekmiyiz yoksa bu tutardan düşecekmiyiz? Yanıt...
  12. C

Maliyet Muhasebesi Ders Notları

SMMM Yeterlilik Sınavı Maliyet Muhasebesi dersinden başarılı olmuş arkadaşlardan kendilerine kaynak seçtikleri yazarları bildirmelerini yada ellerinde bilgisayar ortamında ders notları varsa cllozcan@hotmail.com adresime zahmet olmasa göndermelerini rica ediyorum.Şimdiden teşekkürler....
  13. C

Sanal Dergi Aboneliği KDV Oranı

Herkese merhabalar Bildiğiniz üzere; Mal teslimleri ile hizmet ifalarına uygulanacak katma değer vergisi oranları: a) Ekli listelerde yer alanlar hariç olmak üzere, vergiye tabi işlemler için, %18 b) (I) sayılı listede yer alan teslim ve hizmetler için, % 1 c) (II) sayılı listede yer...
  14. C

11-12 Mart 2006 SMMM Yeterlilik Soruları

Hukuk Soruları 1) Fiil Ehliyeti ( Eylem Yeteneği ) Kavramını bir cümle ile tanımlayınız.Fiil ehliyetinin koşullarını sadece sayınız ve kişileri fiil ehliyeti bakımından gruplandırınız.( 35 Puan ) 2) Sebepsiz zenginleşme kavramını tanımlayınız ve unsurlarını sadece sayınız. ( 35 Puan ) 3)...
  15. C

11-12 Mart 2006 SMMM Yeterlilik Sınav Soruları

Hukuk Soruları 1) Fiil Ehliyeti ( Eylem Yeteneği ) Kavramını bir cümle ile tanımlayınız.Fiil ehliyetinin koşullarını sadece sayınız ve kişileri fiil ehliyeti bakımından gruplandırınız.( 35 Puan ) 2) Sebepsiz zenginleşme kavramını tanımlayınız ve unsurlarını sadece sayınız. ( 35 Puan ) 3)...
  16. C

E-use Güncelleme

Herkese merhabalar, Mayıs/2005 döneminde stajlarını başlatan arkadaşlarımızdan e-use eğitim cd setinin ikinci cd'sini güncelleyen arkadaşlar Sosyal Güvenlik Hukuku dersine ait 25 slaytlık ders notları Tesmer veritabanına aktarılamamaktadır.Tesmerde görevli arkadaşların bu derse ait aktarım...
  17. C

Yeni Yıl Kutlaması ve Dilekleri

Yeni yılın tüm forumdaşlara öncelikle sağlık ve huzur getirmesi dileğiyle kutluyorum ve işlerinde başarılar diliyorum.. Saygılarımla,
  18. C

e-use Güncelleme

Herkese merhabalar, Arkadaşlar Mayıs/2005 döneminde staja başladım.İkinci cd geldi ve tamamını bitirdim.Dün güncelleme yapmak ve Tesmer veri tabanına çalışmalarımı aktarmak için bağlandım.Yaklaşık 1 saatten fazla aktarma işlemini yapmak için bekledim.Ancak yaptığım kontrol neticesinde hiçbir...
  19. C

e-Use 2. Cd'si Hakkında

Herkese merhabalar, Mayıs/2005 döneminde SMMM stajını başlatan arkadaşlara duyurulur.Yeni gelen ikinci cd'de Finansal Muhasebe başlığını taşıyan dersimiz 80.konuda takılmakta ve bir sonraki konuya geçmemektedir.Tesmer'in ilgili birimi ile telefonla yaptığım görüşme sonrası bütün cd lerde bu...
  20. C

Çalınan Malın Fatura Edilmesi ve KDV Durumu

Herkese merhabalar, İnşaat ve ölçüm aletleri satan işyerinde yapılan hırsızlık neticesinde, 51.000 YTL değerinde mal çalınmıştır.Mallar sigortalı olup çalındığı gün karakolda gerekli tutanak tutulup sigorta şirketinden cevap beklenmiştir.Aradan geçen süre zarfında çalınan mallar...