resim

Arama sonuçlarınız

1. M

Arsa Sahiplerine Kesilen Faturaların KDV karşısındaki durumu....

Sayın Üstadımız Y.M.M. Ömer TEKİN'in "İnşaat İşlerinde Vergileme Ve Muhasebe Uygulaması (II)" adlı yazısında Arsa sahibine düzenlenecek faturada; Bedeli Tutarı KDV oranı KDV.si 5 Adet Daire (emsal) 500.200 % 1 5.002 1 Adet İşyeri...
  2. M

A n k e t ; Muhasebecilere Silah Ruhsatı....

Arkadaşlar güvenlik sorununun üst seviyey çıktığı şu son günlerde Kuyumculara ve müteahhitlere verilen Silah Taşına Yetkisinin kolaylıkla verilme prosedürlerinin neden muhasebecilere verilmediği noktasında bir anket yapmak istiyorum ve bence muhasebecilere de silah taşıma ruhsatının verilmesi...
  3. M

Kızlar Kamyon Şöförü Olursa Kamyon Arkası Yazıları

---gaz fren şanzuman manikürsüz halim duman ---sen batan güneş ben yollarda kremşanti ---miras değil sevgilim hediye etti güzelim ---bir sana hastayım diyete girdim yastayım ---kulağıma takarım küpe geçemez beni hiç bi® züppe ---torpidonda aseton yoksa güselim mühim değil ben mazotlada...
  4. M

Nedir Bu Ali'nin Çilesi...

Ali'nin çilesi.... - Ali gel. - Geldim Oya buyur. - Ali ata bak. - Oya ata baktım. - Ali topu tut. - Oya topu tuttum. - Ali okul açıldı. - Oya okul ne güzel! - Ali okula koş - Oya okula koştum. - Ali bayrak as. - Oya bayrak astım. - Ali ılık süt iç. - Oya ılık süt içtim. - Ali su...
  5. M

Hayatınız boyunca unutamıycanız bir eser!!! Okurken tüyleriniz ürperecek..

SİYON LİDERLERİNİN PROTOKOLLERİ Arkadaşlar bu eser 1890larda yazılan ve siyonist bi toplantıdan gizlice sızdırılan bi belgedir. Elinizdeki bu belgeyi sovyetler zamanında bulundurmanın ve yayılmasına sebep olanlar hakkındaki hüküm idamdı..evet yanlış duymadınız bu eseri okumak dahi idam...
  6. M

Musluk Suyu ve Klor Tehlikesinden Haberdar mıyız? Çok Önemli...

MUSLUK SUYUNDAKİ KLOR, DİŞ MACUNU, DEODERANT, SABUN, LOSYON, KREM VE DETERJANLARDA KULLANILAN TRİCLOSANLA BİRLEŞTİĞİNDE ÖLÜMCÜL OLABİLİYOR! Suyu mikroplarından arındırmak için kullanılan Klor, bazı diş macunları, deodorant, sabun, losyon, krem ve deterjanlarda bulunan triclosan adlı maddeyle...
  7. M

Profesör ve Öğrenci

Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu olduğundan gidip üniversite profesörünün oturduğu masaya oturmuş. Profesör kaşlarını çatarak: " Öküzler ve kuşlar ayni masada oturamaz!" Ögrenci: "O zaman ben ucuyorum..." Profesor cevaba cok sinirlenmis, sinavda ogrenciye takmis...
  8. M

Bakış Açısı...

Bakış açınızı ne kadar geniş tutarsanız, doğruya ulaşmanız o kadar hızlı olur. Amerikada ünlü bir avukatın kaybettiği tek dava.... Ünlü bir futbolcu karısını öldürmekle suçlaniyordu. Futbolcu yakalanmıştı. Ama karısının cesedi ortada yoktu. Duruşma Amerikan filmlerindeki gibiydi. Futbolcu...
  9. M

MSN' de Kız İsteme...

İşte örnek bir kız isteme girişimi MSN'de diyalog şu şekilde gelişir: Talipp: Selamün Aleyküm... KızEvy: Selamün Aleyküm... Hoş geldiniz. Talipp: MSN adresinizi oğlumdan aldım. KızEvy: Evet . Kızım söyledi. Bekliyorduk zaten Talipp: Sizin evde başka PC var mı? Hanımları da...
  10. M

Kadir Gecesi...

KADİR SÛRESİ "İnnâ enzelnâhu fi leyleti'l-kadri vemâ edrake mâ leyleü'l-kadri leyletü'l-kadri hayrun min elfi şehrin tenezzelü'l-melâiketü ve'r-Rûhu fihâ bi-izni rabbihim min külli emrin selâm, hiye hattâ matlai'l-fecr..." Bismillahirrahmanirrahim Ayet1: Elhak, biz onu kadir gecesi indirdik...
  11. M

Yıl: 2050 Yer : Türkiye ...

2050?DE TÜRKİYE?NİN DURUMU (Sizcede Böylemi Olur ) Yıl 2050 ? Madeni 1 Milyar Liralıklar tedavüle girdi. Yıl 2050 ? Emeklilik yaşı erkelerde 84 kadınlarda 82?ye çıktı ama maaşlar hala ödenemiyor. Yıl 2050 ? Dünya?nın en büyük çölü Türkiye oldu, ne kadar kına yaksak azdır. Yıl 2050 ? DEMİREL...
  12. M

Dünyayı Sarsan 50 Gerçek...

Çoğu bildiğimiz gerçekler ama arada şaşırtıcı şeyler de mevcut... Dünyayı sarsan 50 gerçek Çin'de 44 milyon kadın kayıp, hergün 800 milyon insan aç uyuyor... Ve daha neler neler... BBC programcısı Jessica Williams, dünyanın röntgenini çekti. Tespitlerini ise "Dünyada Değişmesi Gereken 50...
  13. M

Son yaprak...

Ülkenin batısındaki küçük bir mahallenin bir sokağının neredeyse tamamı ressamlardan oluşmaktaydı. Bu mahallede, üç katlı bodur bir tuğla yığınının tepesinde iki kız arkadaşın stüdyoları bulunmaktaydı. Alt katlarında ise yaşlı bir ressam otururdu. Günlerden bir gün kız arkadaşlardan biri...
  14. M

Yetki Süresi Dolan Müdürün Yetki Uzatımı Hk.

Selam arkadaşlar, hem sermaye artırımı yapacağım hem de yetki süresi dolan şirket müdürünün yetki süresini uzatacağım. her ikisinide aynı kararda yapsam olurmu ve birde şirket müdürünün süre uzatımına ilişkin elinizde bir karar örneği varmı. varsa bir örneğini isteyecektim birde şirket...
  15. M

Ayakkabıcı ve Çocuk(yardım böyle yapılır)

Ayakkabıcı, yeni getirdiği malları vitrine yerleştirirken, sokaktaki bir çocuk onu izlemekteydi. Okullar kapanmak üzere olduğundan, spor ayakkabılara rağbet fazlaydı. Gerçi mallar lüks sayılmazdı; ama küçük bir dükkan için yeterliydi. Onların en güzelini ön tarafa koyunca, çocuk vitrine doğru...
  16. M

Bir bayanı ağlatırken dikkat edin gözyaşlarını Allah sayar

....Bir kadın çocuktur aslında.....çocuk gibi davranmayı sever.erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak sevmeli erkek kadını..ama hiç bir kadın çocuk muamelesi görmek istemez.söylediği şeyler çocukça da olsa...
  17. M

Matematik Yalan Söylemez

-------------------------------------------------------------------------------- Matematik yalan söylemez.. A = 1 B = 2 C = 3 Ç = 4 D = 5 E = 6 F = 7 G = 8 Ğ = 9 H = 10 I = 11 İ = 12 J = 13 K = 14 L = 15 M = 16 N = 17 O = 18 Ö = 19 P = 20 R = 21 S = 22 Ş = 23 T = 24 U =...
  18. M

Kredi Kartı Aidatlarını Nasıl Geri Alırsınız?

DHA NEVŞEHİR'de 450 tüketicinin, bankalar tarafından 'kart aidatı' adı altında kesilen parasını geri aldığı bildirildi. Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, bankaların tüketicilerden 'Kredi Kartı Aidatı' olarak 5 ile 45 YTL arasında ücret aldığını ve bu durumdaki...
  19. M

Bizim Türklere Has İlginç Ölüm Olayları...

* Mideye kaçan sineği öldürmek için ağza Sheltox sıkmak suretiyle ölüm (İstanbul/Sultanbeyli) * Bir arabaya 11 kişi binip viyaduğe uçmak (Molla Gürani Viyadüğü/İstanbul) * Katta olmayan asansöre binme teşebbüsü (Ali Kırca/Kuruçesme'deki evinde; sadece yaralanma). * Balkona 50 kişi çıkılması...
  20. M

Yeni Dünya Halleri, Hey Gidi Günler Heey..

Babo nasısan, eyimisen? Gene Fatihayı gaptın, keyfin yerinde. Oraları bilmem amma... Buraları bura olmaktan çıkmış. Mezarıydan galksan, gafayı yersen. Öldürüye sevinirsen... Sıra geceleri bitti artık. Şindi Bitliste beş minare de yok. Hasangalasında caketim de galmamış. Hem Urfa...