Arama sonuçlarınız

1. K

Satıştan İadeler Muhasebe Kayıtları

Değerli arkadaşlarım ve hocalarım; Satış iadelerini muhasebeleştirme konusunda tam bir bilgi netliğine ulaşamadım veya bu alanda uygulama yapma imkanım olmadığından kayıtlarda tereddüt yaşıyorum.Sizden ricam, aşağıdaki uygulamalarda yapılması gereken muhasebe kayıtlarını yazar mısınız...
  2. K

Muhasebenin Sevk Ve İdare Edilmesinden Sorumlu Örnek Yazı

Muhasebenin sevk ve idare edilmesinden sorumlu örnek yazı gerekiyor. Acil ... Yardımcı olursanız sevinirim.
  3. K

Devreden Kdv 'nin İadesi

Merhaba Arkadaşlar sizlere şöyle bir sorum var. İşyerinin normal şartlarda kapanması, tasfiyeye girdikten sonra kapanışı gibi durumlarda kdv beyannamesinde yer alan devreden kdv nin işyerine iadesi mümkünmüdür. yani, devreden kdv yi işyeri vergi dairesinden iade alabilir mi ? işletmede herhangi...
  4. K

İl Sınırları Dışında Şube Açmak

merhaba, farklı il sınırları içersinde şube açınca bunu merkez vergi dairesine bildirmek zorunlumu herhangi bir cezası varmı?Şşöyleki şubede henüz hiç bir işlem yapılmadı sadece kirasının stopajı merkezden veriliyor. cvplarınızı bekliyorum şimdiden tesekkürler :) Not: Başlık açarken büyük...