Arama sonuçlarınız

1. C

Yurtdışı Geçici Görevlendirme ve Harcırah Ödemesi

Herkese merhaba, Şirket beni yurtdışına makine montajına gönderdi. 2 ay süren bu seyahatte tüm masraflar müşteri tarafından karşılandı ve seyahat dönüşü tarafıma herhangi bir harcırah ödemesi yapılmadı. Ancak öğrendiğim kadarıyla kasa kayıtlarında bana 27bin TL civarında elden ödeme...
  2. C

İş Müfettişi İfade Değişimi

Selamlar herkese. Çalıştığım firmaya bir iş arkadaşımın şikayeti üzerine müfettiş geldi. şikâyet mesai ücretiyle ilgiliydi. biz fazla mesai yaptığımızda karşılık olarak 1e 1 karşılık izni veriliyor. müfettişe verdiğim ifadede, sorduğu sorular üzerine haftalık çalışma saatlerini, mesai...
  3. C

Hafta Tatili Karmaşası

Merhaba. İşim gereği şehirdışı seyahatler yapmaktayım. Bu seyahatlerde pazartesi-cumartesi arasında haftalık 45 saat çalışma süremi doldurduktan sonra pazar günü de çalışmaya devam ediyorum. İş verenim bu fazla çalışmayı 'Hafta tatilini istediğim gün kullandırabilirim' diyerek karşılığında...
  4. C

Yurtdışı Harcirah hk.

Merhabalar. Internette arastirdim ancak net bir cevap bulamadim. Çalıştığım şirket makine ekipman montajı icin beni yurtdisina gönderecek. Ve yaklasik 20 gun kadar yurtdisinda kalacagim. Gidecegim ülke diger ülkeler grubunda ve 157 usd gunluk harcirah odenmesi gerektigi tabloda mevcut. Ancak...
  5. C

Yıllık İzin

Merhabalar. Calistigim sirkette hafta ici 18.00, cumartesi 13.30 paydos şeklinde calisiyoruz ve haftada 45 saati tam olarak dolduruyoruz. sirket ozel olarak yaz doneminde, haziran temmuz ve agustos aylarinda haftaici 18.30 paydos ederek cmt gununu tatil ilan ediyor. sorum şu; cmt gunlerinin...
  6. C

Hafta Tatilimi İşverenin İstedigi Yerde mi Kullanmalıyım ?

Merhabalar. Sehirdisinda yapilan islerde, sirketin paazar gunu calisma hafta tatilini otelde dinlenerek kullan deme hakkı var midir? Yani isveren isciye hafta tatilini istedigi yerde kullandirabilir mi? Fazla mesai odememek adina boyle bir uygulama yapilmaya calisiliyor. Teşekkürler.
  7. C

Geçmiş Dönem Mesaileri Hk.

Merhabalar. 6 yildir çalıştığım şirkette Çalışma Bakanlığı teftislerinden sonra mesai alacaklarimiz olduğuna dair Çalışma Bakanlığından yazi geldi. Ancak bu bildiride süre ya da ücret olarak herhangi bir sey belirtilmemiş. Tespit edilen fazla mesailer, hafta tatili ve fazla calisma adi altinda...
  8. C

Çalışma Ve İş Kurumu Md.den Tebligat Geldi.Ne Yapacağız ?

sayın arkadaşlar. çalıştığım şirket bir süre önce Çalışma Bakanlığı müfettişleri tarafından denetime tabii tutuldu. müfettişler ifademizi aldıktan sonra belgeler geldi gitti vs ve sonunda İş Kurumundan tebligat geldi. Tebligatta müfettişlerin gönderdiği rapora göre haftasonu çalışmaların...
  9. C

Şehirdışı Seyahat Fazla Mesai Ödenmiyor!!

Merhabalar.. Makine /Ekipman ithalatı yapan bir firmada tekniker olarak çalışmaktayım. işim gereği sık sık seyahat ediyorum ve yılda ortalama 180-200 günüm şehir dışında geçiyor. bir seyahat 10ila20 gün arasında değişiyor. Normalde şirkette hafta içi ve cumartesi öğlene kadar olmak üzere...