Arama sonuçlarınız

1. S

Roma Yanmalı! Ve de Yeni Roma Baştan Kurulmalıdır!( Bağımsız Denetim)

Roma Yanmalı! Ve de Yeni Roma Baştan Kurulmalıdır!( Bağımsız Denetim) Bağımsız denetim alanında Türmobun çaresizliği ve çıkış yolu arayışları, Masum Türkerin planı geçerlilik kazanırsa yaklaşık 15.000-20.000 kişi sınavsız ve stajsız bağımsız denetçi olacaktır! Ne güzel işte diyenlere bu...
  2. S

Maliye Çalışanları Stajsız ve Sınavsız SMMM olmak İstiyorlar! ( stajyerlere)

Maliye içinde SINAVSIZ bağımsız denetçi olmak isteyenlerde yakında bir grup kurarlar... MALİYE BAKANLIĞI PERSONELİ İLE GELİR UZMANLARINA SMMM SINAVLARINA GİRME HAKKI VERİLMESİ İÇİN DİLEKÇE KAMPANYASI MALİYE BAKANLIĞINA Gerekli mevzuat düzenlemeleriyle birlikte Kurumunuzda tasarı halinde...
  3. S

İstanbul odasının stajyerlere ttk ve kobi tfrs eğitimi

Değerli Stajyerlerimiz, İSMMMO olarak yıllardır stajyerlerimizin ve meslek mensuplarımızın eğitimine verdiğimiz önem tartışılmaz bir noktadadır. Bugüne kadar birçok mesleki konuda düzenlediğimiz eğitimlerimiz günün ihtiyaçlarına göre düzenlenerek sizlere sunulmuştur. Geldiğimiz bu noktada...
  4. S

Kamu gözetim kurumunun ilk sınavı 'temmuz ya da ağustosta'

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu'nun Bağımsız denetim ilk sınavı Temmuz veya Ağustos 2012 de online (internet) vasıtasıyla sadece Ankara'da yapılacak. SMMM (lisans mezunları) YMM ve Spk dan bağımsız Denetim yetkisi almış YMM ve SMMM lerinde yeterlilik değil, yetki yenileme...
  5. S

Türmob 64.Başkanlar Kurulu Toplantısı( Seyit Ahmet Baş der ki!SINAV OLABİLİR!)

Türmobun 64.Başkanlar Kurulu Toplantısında Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu Başkanı Seyit Ahmet BAŞ bol hikayeli,ama kararlı ve kendinden emin,TEK SÖZ SAHİBİ BİZİZ diyen açıklamalarıyla; 1.Bağımsız Denetim Lisansını alacakların SINAVA gireceklerini,(Birilerine Muafiyet...
  6. S

660 Sayılı (kgmdsk )khk 'sinin iptali için Anayasa Mahkemesine Başvuruldu!

CHP, 660 sayılı KGMDSK dahil olmak üzere 12 Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) daha iptali için Anayasa Mahkemesine başvurdu.
  7. S

Bağımsız Denetimin Geleceği...

KHK ÖZELLİKLERİ 1.Düzenlemenin Kanun yerine KHK olarak getirilmesi nedeniyle, kamuoyunda tartışılmadan çıkartılmıştır. Bu nedenle daha iyi olma olanağı sınırlandırılmıştır. Yetki kararnamesine uygunluğu tartışılabilir. 2.Kurul üyelikleri için 9 üyenin 7?sinin doğrudan ilgili Bakanlar...
  8. S

Mesleğin Geleceği(Muhasebeci ile Mali Müşavir Arasında Fark Varmıdır?)

Mesleğin Geleceği(Muhasebeci ile Mali Müşavir Arasında Fark Varmıdır?) Türmob sitesinden alıntıdır; MALİ MÜŞAVİR OLABİLME HAKKINDA MERHABALAR .Ben 1998 yılından beri muhasebe mesleği ile uğraşmaktayım.Bazı imkanlar sebebi ile ünv. okuyamadım ama bu işi severek ve isteyerek yapmaktayım...
  9. S

Spk Tarafından Denetlenen 47 Bağımsız Denetim Şirketine Ait Tespit ve Sonuçlar

Spk Tarafından Denetlenen 47 Bağımsız Denetim Şirketine Ait Sonuçlar 2. Genel Tespitler Kurul?ca yapılan incelemeler sonucunda bağımsız denetim kuruluşları ve bağımsız denetçilerle ilgili olarak ulaşılan tespitlere ana hatlarıyla aşağıda yer verilmiştir. 2.1. Kurulu? ?artlarına uyum 46 bağımsız...
  10. S

Epdk Bağımsız Denetim Tebliğ VI

29 Kasım 2011 SALI Resmî Gazete Sayı : 28127 TEBLİĞ Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: ENERJİ PİYASASINDA FAALİYET GÖSTEREN GERÇEK VE TÜZEL KİŞİLERİN BAĞIMSIZ DENETİM KURULUŞLARINCA DENETLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ (SERI NO: 6) 3/10/2003 tarihli ve 25248 sayılı Resmî Gazete?de...
  11. S

Bağımsız Denetimde ;"İthal Mali Müşavir Dönemi"

alıntı; YAKIN GELECEĞİMİZ NASIL OLACAK? Yabancı ortaklı muhasebe şirketlerinin gelecekteki planlarını bu şirketlerin birinin CEO'su ifşa ediyor. İstanbul'daki seminerde karşısındaki YMM'lere, "Eski köpeklere bir şey öğretemezsiniz" mealindeki İngiliz deyimi ile hitap ederek, Muhasebe...
  12. S

İstanbul için staja başlama sınavı verileri

İstanbul da smmm sayısı 30.000' e yaklaşıyor. staja başlama sınavı verileri; 2010 -1 dönemi sınava başvuran =5525 2010 -1 dönemi sınavı kazanan=1113 2010-1 dönemi stajı başlatan = 916 2010-2 dönemi sınava başvuran =4375 2010-2 dönem sınavı kazanan=1142 2010-2 dönem stajı başlatan =976 2010-3...
  13. S

Ruhsatı Aldıktan Sonraki 1 Yıllık Dönemde Açtığı Büroyu Kapatan Var mı ?

Ruhsatı Aldıktan sonraki 1 yıllık dönemde açtığı büroyu kapatan var mı?
  14. S

Ticaret Bakanlığı temsilcisi , ? Biz denetim işini SMMM?lere vermek istemiyoruz!

Türk Ticaret Kanunu?nun komisyonuna katıldığımız zaman, Ticaret Bakanlığı temsilcisi Aynen dedi ki, ?Efendim biz bu işi SMMM?lere vermek istemiyoruz? TÜRMOB?daki arkadaşlar da oradaydı. Ben müdahale ettim. ?Efendim bunun SMMM?lere de verilmesi doğru olur? diye. (Tabii bunu söylerken, 3?üncü...
  15. S

SMMM'lerin hak araması(!)

muhasebe sitesinden alıntı; Kamuda çalışıp başkasının belgesiyle , 2.Bağımlı çalışıp kendi ve başkasının belgesiyle, 3.YMM OLUP KENDİ VE BAŞKASININ BELGESİYLE ÇEŞİTLİ KİSVELER ALTINDA DEFTER TUTAN ARKADAŞLAR Serbest çalışan bizlerin emeğini çalanlar yuhlar olsun size ,hakkımız haram...
  16. S

SMMM Staj Yeri Arayanlara

Muhasebe Sorumlusu (Ref: TI-RJ17215) İlan Tarihi: 11.08.2011 Şehir/Ülke: İstanbul (Avr.) Personel Sayısı: - Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik Bürosu Genel Nitelikler: En az 3 yıl tecrübeli Tekdüzen Hesap Planına hakim Vergi ve Sosyal Güvenlik mevzuatını bilen Luca ve Logo...
  17. S

Yeni Ruhsat Alanlara Önerilen Ücretler

Yeni Ruhsat Alanlara Önerilen Ücretler, Bir örnek; Şirket ön muhasebe de çalışan kıza 1.300 tl verirken; Yeni ruhsat alan bir bayan smmm 'ye 1.000 tl önermiş. Ama ruhsatım var diyince hadi ruhsatın da var madem 2.50 tl de o olsun demişler. Toplam da 1.250 tl ücret önermişler .Bu ücreti kabul...
  18. S

TFRS ve Bağımsız Denetim İle İlgili Maliye Bakanlığı Kadroları Oluştu.

TFRS ve Bağımsız Denetim İle İlgili Maliye Bakanlığı Kadroları Oluştu. Denetim Kurullarını Kapatması İle Gündeme Gelen 646 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname bir çok konuda düzenleme yapmıştır. Özellikle yaklaşan 6102 sayılı TTK'nun yürürlük tarihi ile çok kısa zamanda gündemi işgal edecek...
  19. S

Stajyerlerin %90 'ı Asgari Ücretin Çok Çok üstünde Çalışıyor(!)

Yıllar önce stajyer arkadaşlarımızın % 90'ı asgari ücretle çalışıyorlardı. Bugün artık % 10'u asgari ücretle çalışıyor. % 90'ı asgari ücretin çok çok üstünde çalıştığını hepimiz biliyoruz. Bu da mesleğin geldiği konum iyi bir konumda olduğunun göstergesidir. yahya arıkanla yapılan mülakattan..
  20. S

Banka Müdürlüğü Sınavında Fiyasko!!!

Ziraat Bankası, ?torpil? dönüyor iddialarına son vermek için şube müdürlüğü adaylarını sınava soktu. Sonuç, tam fiyasko oldu. Yıllardır bankada çalışanlar sınavdan ?geçer? not alamadı. GEÇEN hafta sekiz yıllık Genel Müdür Can Akın Çağlar?ın sürpriz istifası ile sarsılan Türkiye Ziraat Bankası...