Arama sonuçlarınız

1. L

Geçici Vergi Beyanında Toplu kesilen Faturalar

Kolay gelsin Sigara Satan veya elinde Birikmiş Stoğu bulunan Firmaların Faturalarını Ay sonunda Toplu olarak kesmekteyiz. Meblağlar Büyük Vede Muhtelif Müşteriler oalrak kesildiği için Geçici vergi beyanın Arka Sahifesinde ki Fatura Bilgilerine Toplu kesilen Fat dahil edilecek mi??? Cevaplar...
  2. L

Aynı Ada Aynı Parselde 2 blok inşaat

Herkeze iyi günler Şirket Aynı Parsel Aynı Pafta da A ve B Blok Diye 2 blok inşaat yapmaktadır. Merak ettiğim Tek İnşaat dosyası açtık biz Aynı parsel Ve Aynı Pafta Diye iki blok olması acaba 2 adet ssk dosyası açtırmayı gerektirirmi
  3. L

E Bildirge İşe Giriş

E bildirgede işe girişleri Eskiden olduğu gibi E Bildirgedenmi yoksa yeni açılan ssk işe giriş işten çıkış Bölümündenmi Göndereceğiz Ben E Bildirgeden gönderdim Sorun çıkmadı ama
  4. L

İşyerini Kapatan Tüzel Kişinin B Formu

2008/8 ayda işyerini kapatmış bir tüzel kişilik B Formunu 1 ay içindemi vermeli ? Yoksa 05/11 e kadar verebilirmi Saygılar
  5. L

Muhtasar Beyanda Ar Ge Teşvik Bildirimi

Aylık Muhtasar beyanını Göndereceğim Ancak Ar Ge yenilik Faaliyetleri Kapsamında Ücret Ödemeleri İstisnasına ilişkin formu dolduunuz diyor ... herkez doldurmak zorundamı bu formu
  6. L

Kredili Satışlarda Komisyanlara Fatura Kesilecek mi?

Değerli ustadlar bir müşterim diyorki ben 150 ytl ürün satacağım müşteri 6 taksit istediğinde banka buna 50 ytl komisyon tutarı ekleyip pos 200 ytl döküm veriyor... Benim elime geçen 150 lira bu durumda faturayı keserken 150 mi 200 ytl mi kesecek 200 kesecekse Mükellefin kdv den zararı olacak...
  7. L

SSK İşe Girişte Tarihle Oynama

2008/4 ayda ilk işe giriş bildirgesi düzenlerken işe giriş tarihi tibeksle düzeltilip ssk ya o şekilde verilmiş ssk da İşe giriş Bildirgesinin tarihinde oynama oldu diye ceza kesmiş şimdi bu durumda ne yapmamız lazım başına böyle bir durum gelen arkadaşlar oldumu
  8. L

Yazar Kasadan Boş ta olsa Rapor alma

Arkadaşlar hiç hasılat yapılmadığı günlerde misal elektrik malzemesi ve tesisatı işi yapan bir mükellef dükkandan satışı olmadığı zamanlarda fiş kesmiyor dolayısı ile y/kasayı açmıyor yaklaşık yıldır z raporu almıyor sadece fatura kesiyor bu olay vuk a uygunmudur
  9. L

Telefon Faturalarında Ö.İ.V

ustadlar Telefon Faturası işlerken Her şey doğru ÖİV 689 atıyorum yalnız damga vergisi veya önceki aydan devir 0,10 krş gibi rakamlarlar var bunları nasıl muhasebeleştireceğim... işlemedeğim zamanda fatura toplamım tutmuyor?
  10. L

Ssk Taksitlerinin bankaya ödenemsi

Arkadaş ssk taksitlerini kurum dışında anlaşmalı bankalar alıyormu alıyorsa acaba hangi bankalar bilginiz varmı teşk
  11. L

Aylık işgücü çizelgesi

ustadlar aylık iş gücü çizelgesi işçi giriş çıkışının olmadığı zamanlarda da verilmek zorundamı
  12. L

Taksitlendirmede 4/5/6 ayalrın durumu

Ustadlar ssk taksitlendirmede bulunulan firmalar 4/5/6 ayları vede damga vergilerini hangi tarihe kadar yatırmalıyız diyorlar. bunu bellli bir süreis varmı acaba
  13. L

Aylık İşgücü Çizelgesi Önceki Dönemden Devreden İşçi Sayısı

Üstadlar şirketin iş kur numarası var ancak aylık çizelge hiç gönderilmemiş... ilk defa aylık çizelge verecez internet şifresi aldık yalnız bu seferde sisteme girdim önceki dönemden devreden işçi 0 görünüyor elle girmeye çalıştım giremedim diyorum hepsini dönem içinde alınan işçi gibi gösterim...
  14. L

Yazar Kasadan Optik Çıkışı

Eczane işi ile uğraşan firmam Gözlük satışı için Cam ve çerçeve alıyor. satarken gözlük veya sadece çerçeve satıyor. soru şu bu satışları tek bir kalemde yazar kasadan optik diye çıkış yapsak olurmu acaba....
  15. L

Köy Tüzel kişiliğine Ait işyerinin Kapatılması

Köy tüzel kişiliğine ait işyeri kapatılırken Ne gibi işlemler yapılmalı Karar vb gibi bilgisi olan arkadaşlara duyyrulur
  16. L

Geçici Vergi Eklerinde Kesilen Gelir Vergisi Sütunu

Serbest Muhasebeciler Geçici vergi beyanlarını dolduruken.. Ekler ksımındaki Kesilen gelir vergisi sutununa Rakam giriyormu... saygılar
  17. L

Beyanneme Hangi Sıfatla Verildiği Hk.

Beyannamenin Hangi sıfatla veriliği kısmına LTD ŞTİ lerde illa müdür ü yazmak lazım yoksa Şirketin Kendi Ünvanını ve Vergi numarasını yazabilirmiyiz
  18. L

Kdv 13/a Hk

Bir firmam KDV kanunun 13/a maddesine göre fatura düzenleyecek ancak yaptığı işte herhangi bir mamul kullanmamış olup sadece işçilik yapmıştır. burda dikkat etmemiz gereken bir husus varmıdır saygılar
  19. L

Yazılım Giderleri

Firmamız Kalıp ve tasarım için yazılım yaptırmış bu yazılım için tarafımıza kesilen faturaları hangi hesaplarda tapik etmeliyiz saygılar
  20. L

Kesilen Faturalardaki ÖTV

Arkadaşlar beyaz eşya satan bir müşterime Fatura kesen birma faturalarında ötv göstermiş biz bu ötv leri kayıt altına almak zorundamıyız kkeg leremi atacaz saygılar