Arama sonuçlarınız

1. M

Kıdem Tazminatı Temmuz 2014

arkadaşlar slm, sizce temmuz daki kıdem tazminatı tavanı ne zaman açıklanır ?
  2. M

İstirahat Ücretini Kesmeyip SGK dan Mahsup Edilmesi

Arkadaşlar merhaba, çalışanların İstirahat ücretini kesmeyip SGK dan prim borcumuzdan Mahsup edilmesi hakkındaki konuda araştırma yapan varmıdır ? Bana yakın 2 sgk md. ne gittim ama kimse birşey bilmiyor. sadece sgk il md. ne gidip orada sözleşme yapmamız gerektiğini belirtiyorlar. "viziye...
  3. M

İşyeri Devrindeki Puantajın Sgk Bildirimi

Değerli arkadaşlar mrb, mağazalarını işçileri ile birlikte yeni bir firmaya devreden bir firmada. ay ortasında devir yapıldı ise aylık bildirgenin nasıl verileceği ile ilgili bir sorum olacaktır. ÖRNEK: 21 aralık 2013 te devredilen bir mağaza, 20 günlük ücretini biz kalan 10 günlük ücretini...
  4. M

İşyerinin Satılması ve İşçilerin Devri

Değerli arkadaşlar slm, Çalıştığımız şirketin başka bir şirket tarafından satın alınması nedeni ile devir (işçilerinde yeni firmaya geçmesi ile) sürecinde olunan bir firmanın sgk daki aktif şube dosyaları ve e-bildirge şifrelerini kapatması gerekir mi ? Yoksa DEVRALAN firmanın kendisi her şube...
  5. M

İş Kolları Yönetmeliği Yayınlanmış...

slm arkadaşlar, bilgilerinize.... ISKOLLARI YÖNETMELIGI sgk sitesinde ki işe giriş çıkış ekranında işe giriş yaparken seçmiş olduğum 17 nolu kod 10 olmuş, umarım bu konuda da sgk bize sıkıntı yaratmaz. saygılarımla....
  6. M

İşe iade davası

arkadaşlar mrb, işe iade kazanan bir işçi mahkeme kararını bize iletti. Bizde kişi için 4 aylık ssk ya aylık Ek Bildirge vermemiz gerekiyor. Geriye dönük verilecek ama cezası olmadığını biliyorum. Sanırım bildirgenin ekine mahkeme kararınıda koymam gerekiyor muş. Daha önce tecrüben edinmiş...
  7. M

Yeni E-ödenek Sistemi Hayırlı Olsun....

arkadaşlar merhaba, her zamanki gibi yine ssk yaptı biz arkasını topluyoruz. Yeni e-ödenek sistemine göre artık hastanelerin personellere raporu elden vermeyerek sisteme giriş yapacakmış, e güzel yapta sonrasını niye takip etmiyor niye dönüp benim sistemim çalışıyormu diye bakmıyorsun...
  8. M

GSS gelir tespiti hk.

arkadaşlar slm, genel sağlık sigortasında hepimizi ilgilendiren ve gelir tespiti zorunluluğu getiren yeni uygulamada aşağıdaki linkte ki bilgiyi sizlerle paylaşmak isterim. saygılarımla. REKLAM YASAKTIR/ulusalbasin/haber_oku.php?haber_id=8457
  9. M

Genel sağlık sigortası hükümlerineki değişiklikler

Merhaba, 6111 sayılı kanunla gene sağ. sig. daki değişiklikler Ekteki gibidir. Bilgilerinize.... http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connect/c7fb1b8046f62add9b2adbef158cc56d/2011_39.pdf?MOD=AJPERES
  10. M

50 ve Üzeri İşçi çalıştırılanlara sunulacak yeni hizmet

arkadaşlar, bilgilerinize... SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE ' Yönetim Kurulumuzun 22.04.2011 tarihli ve 2011/103 sayılı Kararı, Bakanlık Makamının 06.05.2011 tarihli ve 139 sayılı Onayı ile; Ankara, İstanbul ve İzmir İllerinde faaliyet gösteren büyük işverenler sosyal güvenlik merkezlerinin...
  11. M

İŞKUR Meslek kodları

mrb. SGK sitesi e-bildirgede Meslek kodlarını bildirmediğimizi varsayıp şuan sistemden bir türlü e-bildige verilemiyor.. Oysa 2 ay önce tüm işçilerin kodları revize edilmişti ve geçen ayki E-bildirgede sorunsuz verilmişti. tekrar tek tek girmemize rağmen yine aynı sorun var. SGK dan aldığım...
  12. M

Torba yasasında ki Teşvik ve % 5 lik eski teşvikk

Merhaba, yeni torba kanunudaki teşvik yasasındaki uygulamayı kullanmak istiyorum. Ancak mevcutta %5 lik işv. primi inidiriminide 2 senedir kullanıyorum. Aynı anda ikisinide kullanma şansımız varmıdır. Uygulayan arkadaşlar var ise yazabilirseni sevinirim. Tşk ederim.
  13. M

Kıdem tazm. 3600 gün yeterli mi

arkadaşlar mrb, 15 sene sig. süresi ve 3600 gün tamamlandığında hak kazanılan kıdem tazminatı uygulamasında, bir firmada sadece 3600 günü dolan kişiye de tazminat ödenir şeklinde bilgi aldım. Uygulamada bunu yapan kimse varmıdır. yada sgk dan bu yönde bilgi alan birisi varsa açıklarmı ? çok tşk...
  14. M

e-bildirge verilme süresi !

mrb. arkadaşlar e-bildirgeyi vermede ilk kez son günlere kaldım. ama bugünmü son gündü yoksa yarın yani 23 aralık 2010 akşamına kadar süremiz varmıydı? :(
  15. M

Hazinece kaşılanan % 5 lik myö indirimi!!

Arkadaşlar merhaba, mal.yaşl. ve ölüm sigortası priminden %5 lik indiriminin bitiş süresini bilen varmı yada 2010 da tekrar uzatıldığına dair SGK nın bir bildirimi olmuşmudur? Eliniznde bu yönde bilgisi olan varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim. tşk ederim.
  16. M

İstirahatlerde AYIN Gün Sayısı

Merhaba, mart 2010 da 3 gün İstirahat alan bir personelimin puantajını 27 gün olarak hesaplamıştım ve Ceza yemiştim :) uygulama da Ay kaç çekiyorsa ona göre puantaj hesaplanacakmış neyse 31 çektiği için 28 gün olarak hesaplamalıymışım ve 1 günlük EK Bildirge ile geriye dönük bildirge vermiştim...
  17. M

İşgörmezlik te 2 günlük raporlar

Merhaba, iş göremezlikte 2 günlük rapor alanlarıda yeni kanunda belirtilen süre içerisinde girme zorunluluğumuz varmıdır? bazı arkadaşlar 2 güne kadar olan raporların parası ödenmediğinden sisteme giriş yapma zorunluluğu yok diyorlar konu ile ilgili bilgisi olan varmı acaba geri dönüş...
  18. M

Ücretlilerde Gelir Vergisi

Merhaba, arkadaşlar 2009 yılı sonunda ortaya çıkan ve 6 ay sonra yürürlüğe girecek olan %35 lik dilimin düşürülmesi konusunda bilgisi olan varmı acaba 6 ay dolduda ?
  19. M

Kısmi süreli çalışanlarda İstirahat/Rapor süresi.?

Merhaba, part tıme olarak çalışan bir personelimiz 01-11 mart 2010 arası 10 gün ist almıştır. bu kişi sskdan parasını alacaktır ancak biz işveren olarak (mart /2010 ayında 16 günlük çalışması var) bu kişiden 10 günü nasıl kesmemiz gerekir. Yardımlarınızı rica ederim.
  20. M

Gelir vergisinin %35 den 27 ye düşmesi

ARkadaşlar merhaba, mahkemenin aldığı karara göre ÜCretlerdeki %35 lik G.Vergisi %27 ye düşmüş uygulama için ersmi gazete yayın tarihi itibari ile 6 ay sonra başlar deniyor konu ile ilgili bilgisi olan varmıdır ? Ayrıca Mahkemeye başvururarak 2006 dan sonraki ödenen %35 lik veriginin farkını...