Arama sonuçlarınız

1. S

6736 Sayılı Kanun İle Tapu Harcı Farkı Beyanı

Merhaba Sayın Arkadaşlar, Şahsi olarak 2015 yılı aralık ayında alınan bir daire tapuda 1.000.000TL gösterilmesi gerekirken 50.000TL gösterilmiştir. Şahıs tapu harcı farkını ödemek istemektedir. Pişmanlık ve 6736 ile vermek istiyoruz. EK:4/B dilekçesi ile vereceğiz fakat dilekçenin ekine bir...
  2. S

Eğitim Süresi Hk

Arkadaşlar Merhaba 2009 yılında smmm belge aldım. Bir şirkette imza yetkisi olmadan çalışıyorum. 2 yıl staj yaptım 4 yıl üniversite var. 2011 yılında spk bağımsız denetçilik sınavına girdim. 2 dersten 48 aldım bir dersten 56 aldım. şu anda kgk sınav hakkım var mıdır? girersem eğitim vs alacak...
  3. S

Erken Emeklilik

%40 Sakatlık raporu ile erken 18 yılda erken emekli olan ve sgk yüksekten yatırılmış maaşı düşük olur muı?
  4. S

Tarım bağkur

1954 doğumlu bir hanım 4 yıl yılda bir defa tarım bağkuru kesilmiştir.(resmi bir kurum tarafından) başka herhangi bir kaydı yok. bu primler bağkur sisteminde görünmüyor bunun için resmi kurumdan(kesinti yapan) alınan yazıyı bağkura vermek yeterli midir? onun dışında emekli olabilmesi için isteğe...
  5. S

Büro açmalımıyım?

Merhabalar Elimde bir kaç gelebilecek işletme defteri var. Şu an biryerde bağımlı çalışıyorum. İşi bırakıp büro işine girmeyi düşünüyorum. Yıl sonunda belki 5-6 mükellef daha gelebilir. Sizce bu işe girmeli miyim? Büro işi yapmak istiyorum.
  6. S

Ramazan bayramı idari izni

Hükümet Sözcüsü, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kamu çalışanlarının 29 Ağustos pazartesi günü yarım gün ve 2 Eylül Cuma günü tam gün idari izinli sayılacağını bildirdi. Bakan Arınç, Başbakanlık Yeni Bina'da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, kamuoyunun bayram...
  7. S

forex

Merhaba, Arkadaşlar forex konusunda fikri olan var mı? Nasıl çalışır, kim para yatırır kim kaybeder? Hile var mıdır? Kim denetler?
  8. S

IFRS/Ufrs

Merhabalar, IFRS ile ilgili gerçekten iyi eğitim veren ve geçerli bir sertifakası olan kuruluş var mı? teşekkürler
  9. S

Yıllık izin

Günaydın, 18/06/11 cumartesi gününden 26/06/2011 tarihine kadar yıllık izin kullanıp 27/06/11 tarihinde iş başı yapan birisinin yıllık izin hakkından kaç gününü düşmem gerekiyor. (İşyerinde cumartesi-pazar tatil)
  10. S

6111/10.md teşviği hk.?

Merhaba, Bir işçimizi 6111 sayılı kanundan yararlandırmak istedik. Bunun için SGK E-bildirgeden işlem yaptık. ilgili maddede yazan 1)mesleki yeterlilik ve 2)mesleki teknik eğitim iş kurumu 3)1 ve 2 numarada yazmayanlar 24 ay süreyle yazıyor. ilgili kadın sigortalı 24 ay yararlandırmamız...
  11. S

Emekli çalışan

Emekli çalışan ameliyat oldu, 1 ay istirahat aldı. Emekliye hastane emekli olduğunuz için işgöremezlik raporu veremeyiz demiş, sadece ..... tarihten ....... tarihe kadar raporludur diye bir yazı vermiş.(ssk anlaşmalı özel hastane) Bu kişinin istirahati sisteme girecek miyim? Gireceksem nasıl...
  12. S

Eşi ölen

Eşi emekli olan ve sigortası bulunmayan erkeğin karısının vefatı halinde eşine maaşı kalır mı?
  13. S

Gerçek kişi işyeri açılışı

Gerçek kişi işyeri açılışlarında kişinin ikametgahı başka bir ilde olsa İstanbul'a işyeri açabiliyor muyuz? Sıkıntı olur mu? Gerçek kişi adına açılış yapılması düşünülüyor.
  14. S

Emeklilik

1958 doğumlu bayan 1978-1982 yıllarında sigortalı çalışmış. sigorta girişi 1978 yılıdır. 1385 gün prim ödemesi mevcut. 1985 ve 1990 yılında 2 çocugu olmuş. 2*2=4 YIL * 360 = 1440 gün 1385+1440= 2825 olur 3600 gün - 2825=775 günde prim ödeyerek emekli olabilir mi? -Doğum borçlanması SGK'ya ne...
  15. S

Nakit akış

Merhabalar Bankalardaki nakitlerin, fonların, alacakların ve buna mukabil satıcı ödemelerinin vergi ödemelerinin ve çek ödemeleri vs gibi ödemelerini takip edebileceğim, sürekli bir exel formuna ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler
  16. S

Doğum borçlanması ve emeklilik

1958 doğumlu bayan 1978-1982 yıllarında sigortalı çalışmış. sigorta girişi 1978 yılıdır. 1385 gün prim ödemesi mevcut. 1985 ve 1990 yılında 2 çocugu olmuş. 2*2=4 YIL * 360 = 1440 gün 1385+1440= 2825 olur 3600 gün - 2825=775 günde prim ödeyerek emekli olabilir mi? -Doğum borçlanması SGK'ya ne...
  17. S

Mal fazlalı satış

Mal fazlalı yapılan satış faturası şu şekilde 100 ad * 1.00tl = 100,00 tl 20 ad * 1,00tl = 20,00 tl (mal fazlası) ----------------------------- toplam 120,00 tl mal fazla iskonto 20,00tl -------------------- net toplam 100,00tl özel iskonto % 7 7,00tl...
  18. S

Eksik gün bildirimi hk.

Eksik gün bildirimi ek-8 hazırlayacağım. Temmuz ayında bir personel dr.'a gitmiş. dr aynı gün işbaşı yapmış. fakat biz 1 gününü kesmişiz.(personel işe gelmedi) bu kişinin aynı gün iş başı raporu ile eksik gün bildiriminde 1 gün istrahat yazabilir miyiz
  19. S

E-bildirgede çıkış

Selamlar 31/05/2010 tarihinde işten çıkarılan ve işten ayrılış bilgirgesi düzenlenen fakat e-bildirgede çıkışı yazılmayan işçimiz var. İşçi haksız yere çıkartıldığını belirterek işe iade davası açmış yazısı geldi. Bizde bu şekilde farkettik. İşyerinin haberi yok. Bunu nasıl düzeltebiliriz.
  20. S

Kontrat damga vergisi

Fabrika sahibi X şirketi Kiracı Y Şirketine kiralıyor 2009 yılının ocak ayında sözleşme yapılıyor. Kiraya her ay 1000TL+Kdv fatura kesiliyor. Fakat damga vergisi beyanname verilmiyor, herhangi bir ödemede yapılmıyor. Damga vergisi beyannamesini hangi şirket verecek Şubat ayı içinde damga...