Arama sonuçlarınız

1. A

100 (kasa) .

müşterimiz 27.aralık tarihinde banka hesabından 185000usd. çekip kasaya aktarmıştır. kasada yıl sonu itibari ile 226.000 ytl. para görünüyor. muhasebe kayıtlarına göre. bunu ortağa aktarsam faiz hesaplaması söz konu olacak (örtülü kazanç) fakat kasada tutsam ne gibi bir boyut kazanır. ...
  2. A

Bağış-Devlet Hastanesine Bağış Hk.

Firmamız istanbulda bir devlet hastanesine bağış yapmıştır. Yaptığı bağışın faturasını kesmiştir vede kdv.sini de belirtmiştir. 66.120,00 ytl. 5.523,60 - kdv. 71.643,60 - toplam. İşlemin muhasebe kaydını nasıl yapmam gerekiyor. not. = fatura üzerinde kvk.10.maddesi hükmü ibaresi yer...
  3. A

Muhtasarda İade Edilecek Bedel Mahsubu

merhaba.. Firmamız şubat ve mart aylarında işçi çıkarmıştır. muhtasarı aylık olup, şubat ayı muhtasarında iade alacağı çıkmıştır. aynı şekilde mart ayında da işçi çıkarmıştır. ve çıkanların v.iadeleri ödenmiştir. sorum şu.. şubattan gelen iade alacağın mart ayın muhtasar beyannamesinin hangi...
  4. A

Sevkteki Malın Zarara Uğraması

Herkese iyi çalışmalar dilerim saygılarımı sunarım. Ecza deposu firmamız. Şehir dışına değeri 710 ytl. olan ilaçları Aras kargo ile sevk etmiştir. Aras kargo tarafından malların üzerine tatlı dökülmüş ve ilaçların hepsi ziyana uğrayıp kullanılamaz hale gelmiştir. Alıcı firma ise malın...
  5. A

Maliyet - Çok Acil

Üretim yapan firmamız.. 2006 yılında işçilik vede üretim yeri gideri yapmıştır. vede belli bir miktarda hammadde almıştır. .SORUM ŞU.; Satış vede üretim 2007 gerçekleşmiştir. işçilik vede üretim yeri giderlerini 622 lere atabilirmiyim . satış yapılmadan satılan mamül maliyeti oluşabilirmi.
  6. A

Yüklenilen K.D.V.

Merhaba. Mobilya firmamız yurtdışında otel ihalesi almıştır. İhale gereği otelin A'dan Z'ye bütün mobilya işleri yapılacaktır. Şimdilik bu firmamız gerekli olan mobilyaların üretimine başlamıştır. Üretim bittikten sonra ürünleri topla olarak yurtdışına ihraç edecektir. SORUM ... Faturadan...