Arama sonuçlarınız

1. Y

KÇÖ Denetimi Başladı mı ?

Bize müfettişler geldi bir sürü evrak istediler,, 6 kişi 3 ay için kullandık halbuki
  2. Y

65 Yaş Üstü Son Durum

Merhaba, 65 yaş üstü saat 10:00 / 20:00 arası dışarı çıkış izni verilmişti bu aynı zamanda çalışabilirler demek oluyor değil mi? Bu saatlerde bir değişiklik oldu mu acaba?
  3. Y

Asgari Ücret

Merhaba, Muhtasarda Asgari ücretli çalışanları belirtmek için çalışanın ücretinin tam tamına 2943 lira mı olması gerekiyor? Mesela 2945 ₺ brüt ücreti olan birini muhtasara asgari ücretli olarak yazabilir miyiz? Yine 2943 ücreti olan birini asgari ücretli olarak bildirmesek bir mahzuru var mı?
  4. Y

27103 nolu Teşvikde DV-GV İndirimlerini Yazmasak Olur mu?

işveren prim indirimi rakamları iyi de GV ve DV için olan indirimler şahıs olarak küçük rakamlar. Bu indirimleri bulmak için İSTİHDAM TEŞVİKİNE İLİŞKİN BİLDİRİM exceli falan dolduruyoruz, hesaplama yapıyoruz. Bu kanun maddesini seçince SGK işveren indirimi otomatik sistem veriyor. Acaba Terkin...
  5. Y

Bekar Çalışan AGİ Formu Vermeli mi ?

Gerçi biz bekar evli herkesden alıyoruz ama bunu merak ettim araştırdım birşey de bulamadım, bekar çalışan da Aile Durumu Bildirimi formu düzenlemekle yükümlü mü?
  6. Y

Sokağa Çıkma Yasağı Günlerinde Ücret Ödemesi

Merhaba, Sokağa çıkma yasağı olan günler için işveren olarak mağduriyet olmaması için çalışanların bu günlerinin ücretini ödedik ama aynı zamanda bu günler için yıllık izinden düşme yaptık. Çalışan diyor ki, ben işe gelecektim kanun olduğu için gelemedim, ücretini ödediniz güzel ama bir de...
  7. Y

SGK Primleri Ertelendi Buna Rağmen Ödenebiliyor mu?

sgk primleri ertelendi buna rağmen ödenebiliyor mu
  8. Y

Bordro Kesintilerinde GÖÇMEN Kısmı Ne Demek ? Halen Geçerli mi ?

Bazı paket programlarda bordro kesintileri kısmında göçmen indirimi ifadesi var, göçmen ne demek? eskiden kalan bir kanuni parametre midir? Halen kullanılmakta mıdır?
  9. Y

27103 Teşvik İçin EK-1 Formu Doldurulması Hakkında

27103 nolu teşvik EK1 formu doldurulması hakkında bilgi talebi 4447 sayılı Kanunun Geçici 21 inci maddesi kapsamında gelir vergisi stopajı teşvikinden yararlanmak isteyen işverenlerin, Tebliğin ekinde yer alan “İstihdamın Teşvikine İlişkin Bildirim”i (EK:1) doldurmaları ve muhtasar...
  10. Y

Çözüldü İşkur Anasayfada Kısa Çalışma Ödeneği Sonuç Bilgisi Raporu

Merhabalar, işkur işveren şifresi ile giriş yapınca Kısa Çalışma Ödeneği Sonuç Bilgisi Raporu isimli link eklemiş, tıklayınca excel dosyası inmekte. TCKIMLIKNO, AD SOYAD, ISYERIUNVAN, BIRIM STATU başlıkları var ama 3 ayrı kurum için baktım bizde hep boş gelmekte. Ya hazırlık yapılmakta, buraya...
  11. Y

Yıllık İzin Esnasında Sokağa Çıkma Yasağı

Çalışan Yıllık iznini kullanırken Sokağa çıkma yasağı uygulaması gelirse bu izin süresi ötelenir mi? cumartesi çalışan işyerinde C. tesi yasak vardı, yıllık izin 1 gün ötelenir mi?
  12. Y

Istihdam Edilen Hizmet Erbabının Ücreti Ve Teşvik Tutarının Hesabı ile terkin edilecek tutara

27103 nolu teşviki 1 kişi için uyguluyoruz, LOGO programları kullanıyoruz, muhasebe İSTİHDAM EDİLEN HİZMET ERBABININ ÜCRETİ VE TEŞVİK TUTARININ HESABI İLE TERKİN EDİLECEK TUTARA İLİŞKİN BİLGİLER isimli bir exceli doldurmamızı istiyor, bu excel nedir, ne amaçla kullanılmaktadır, niçin tahakkuk...
  13. Y

Asgari Ücretli Personel

Muhtasarda Asgari Ücretle çalışan ayrımı var. Asgari ücret 2020 yılında Brüt 2994 ₺, net 2104 ₺ (Agisiz) Asgari ücretli sayılabilmek için bu raakmların birebir olması mı lazıım, Brüt/Net 50 ₺ , 100 ₺ fazla olsa asgari ücretli personel olmaz mı?
  14. Y

Yıllık İzin Hakedişlerinin Aylara Göre Takibi Tablosu Doğru mu ?

Ben excelde bu şekilde buldum ama doğruluğunu teyit ettirmek istedim. 0-12 ay 0 izin 13-72 ay 14 gün izin 73-180 ay 20 gün 181 ve üzeri 26 gün
  15. Y

Yıllık İzin Hakedişlerini 1 Ocak Olarak Uygulamak

Merhaba, Yıllardır izin hakedişlerini işe giriş tarihi olarak uyguluyoruz, doğrusu da bu gözüküyor ama fiili uygulamada isteyen herkese hakediş tarihi gelmeden izin kullanma hakkı tanıyoruz. Ekim ayında işe giren, Aralık ayında işe giren kişiye bir sene sonra Ekim ayını beklemesini istemek...
  16. Y

Geriye Dönük Teşvik Halen Devam Ediyor mu ?

Geriye Dönük Teşvik çalışması Halen Devam Ediyor Mu? Sonra Haziran 2018 tarihinde başvuru süresi bitti mi?
  17. Y

27103 Nolu Teşvik

Bu ay ilk kez bu teşviği uyguladık, SGK tahakkuk fişinde ikibin kusür lira prim indirimi ve ikiyüz lira kadar işsizlik indirimi var, bankaya ödeme yaparken işsizlik kadar sanki bir indirim var ama esas PRİM İNDİRİMİ kadar bir indirim toplam primden düşmemiş, yanlış mı anlıyoruz, eksik bir işlem...
  18. Y

Bildirgede Çalışanın O Şirkette Sigortası Var mı Kontrol Ediyor mu SGK Sistemi

Bir çalışanı sehven çalıştığı işyerinden değil de başka bir işyerinden bildirgesini verdim, benim hatırladığım sistem TC kontrolü yapıp o işyerinde sigortalı değil ise kabul etmiyordu ama benim işlemi yaptı. Bildirge sistemi TC kontrolü yapıp ilgili şirkette bildirilen çalışan sigortalı mı değil...
  19. Y

Meslek Hastalığı Maaşı Bağlanması

Bir çalışanımızın annesi Engelli (%50), SGK Emeklisi. Meslek Hastalığı maaşı bağlanabiliyor mu? Nasıl bağlanır?
  20. Y

Kep Bordro

Piyasada paket programlar için ücret bordrolarının KEP ile gönderilmesi için hazırlanmış programlar var, çok da pratik gözüküyor. Bunun hukuki altyapısı mevcut mu? İş mahkemeleri halen bordro zarflarını vs istiyorlar, bunlar KEP sisteminden gönderildi şeklinde cevap verirsek bunu kabul ederler...