Arama sonuçlarınız

1. H

Stajdan Sayılan Haller

merhaba üstadlar SMMM olarak bağımlı çalışıyorum, bu süreleri soracaktım, 10 yıldır çalıştığım firmada son 5 yıl bağımlı idim ondan önce normal muhasebeye bakıyordum, Bu normal muhasebe ye baktığım süreler stajda geçerli mi?
  2. H

7143 Matrah Arttırmı 3 ve 4. Taksitleri Ödemedik

merhaba üstadlar 7143 Matrah Arttırmı 3 Ve 4. Taksitleri ödemedik, 1 ve 2. taksitleri zamanında ödedik, matrah arttırımı bozulur mu ?
  3. H

SMMM lerin Tevkifat Alacağı

üstadlar merhaba geçici vergi tevkifat alacağım var bunu iade mi alayım yoksa emanetten vergilere mahsup mu yaptıralım
  4. H

Yurtdışına İş Makinası Satışı

üstadlar merhaba yurdışı menşeili bir firmaya 2 adet iş makinası satışı yapacağız, daha önce hiç ithalat ve ihracat işlemimiz olmadı, bu konuda yardımcı olacak biri var mıdır? hangi yolu izlememiz lazım. inşaat fimasıyız
  5. H

E-Fatura 2019 Yılı Başlangıç

merhaba e-fatura tebliğ taslağı yasalaştı mı 2017 SATIŞLARI 5.000.000 Tl olanlar 01.07.2019 tarihinde geçecekti
  6. H

2.El İş Makinasının Yurtdışına Satışı

merhaba firmamıza kayıtlı 2.el iş makinasını bir firma yurtdışına götürecek, fakat bize kdvli olarak fatura kesmeyin dedi, burada nasıl bir yol izlemeliyiz.
  7. H

Adi Ortaklıktan Kurumlar Vergisi Mükellefi Olduk

merhaba üstadlar firmam adi ortaklıktı, kurumlar vergisi mükellefine çevirdik ve yeni yılda e-fatura kullanmak zorunda, burada adi ortaklıklar GİB denetim ve Uyum D.B. dilekçe ve evrakları gönderiyor fakat kurumlar vergisi mükellefi olunca yine adi ortaklık olarak mı başvuru yapıyor bilgisi olan...
  8. H

E-Defter Entegratör Olmadan Gönderilebiliyor mu ?

merhaba bir mükellfim yeni yılda e-deftere geçecek, e-fatura da portalı düşünüyoruz, e-defter de entegratöre geçmek zorunda mıyız, kendimiz e-defteri gönderebilir miyiz?
  9. H

Adi Ortaklığın Limited Şirkete Çevrilmesi

merhaba üstatlar adi ortaklığı ltd.şti. çeviren var mı bu konuda yapılacakları adım adım yazabilir misiniz?
  10. H

Fatura Ve İrsaliyeleri Vergi Dairesine Teslimi Hk.

merhaba kapanan şahsa ait fatura ve irsaliyeleri teslim almak için vergi dairesi dilekçe ve evraklar yeterli mi?
  11. H

Ana Sözleşmeye Madde Ekleme

merhaba ana sözleşmeye madde eklemesi yapacağız, nakliye ile ilgili k1 belgesi için 1- bir maddenin sonuna eklemeyi yazsak yeterli mi? tamamını yazmasak 2-ünvan değişikliği olacak mı?
  12. H

Anonim Şirket Karar Defteri mi Genel Kurul Defteri mi ?

merhaba tek kişilik A.Ş. var genel kurul ve karar defterlerini henüz kullanmadım, yalnızca birini kullanmak yeterli mi? hangisinin üzerinden devam etsek avantajlı olur?
  13. H

Muhasebe Sözleşmelerinin Ay İçinde Yapılması Halinde Beyanname

merhaba yeni büro açtım, eylül 15 itibari ile başka bir SMMM den mükellef geçişi olacak 1. eylül beyannamesinin tamamını verebilir miyim kısmı geçiş olduğundan 2. 15 eylülden sonra sözleşme yapılacak için Ağustos ayını eski SMMM verebilir mi yanı hata alır mı?
  14. H

Stopaj Tevkifatından Borcu Bulunmayan İş Ortaklığının Tevkifatının Ana Ortaklarca Mahsubu

merhaba geçen sene biten yıllara sari işimiz vardı, bu yıl kurumları verdik ve geksis kayıtlarını da girdik mahsube iade istedik, fakat ortaklığın borcu kalmadı fakat mahsube alacağı kaldı bunu ana firmalara payları oranında mahsuben isteyebilir miyiz. Nakden iade istemedik
  15. H

Çalışan Sayısı 100 Ve Daha Fazla Olan İşyerlerinde BES Uygulaması

merhaba 2018 eylül de açılan bir inşaat firmasında 100 den fazla sigortalı ile işe başladı, bes ile ilgili olarak sigortacımız 1 ve 50 arasında olmadığınızdan 2019 yılında bes uygulamasına geçeceğimizi bildirdi, gerçekten öylemi dir.?
  16. H

İş Güvenliği Sertifikalarinin Geçerlilik Süresi

Merhaba İş guvenliği sertifikalarinin geçerlilik süresi nedir
  17. H

İlzama Yetkili Olduğunuz Kurum/Kuruluş Kaydına Ulaşılamamıştır.

merhaba üstadlar yeni büro açtım e-birliğe girdim yeni sözleşme dediğimde İlzama yetkili olduğunuz kurum/kuruluş kaydına ulaşılamamıştır. Lüften odanız ile irtibata geçiniz uyarısı veriyor bir bilgi girişimi yapmak lazım
  18. H

Yeni işe Başlamada Defter Hk.

yeni muhasebe bürosunun açılışını verdim, artık müşavirler noterden defter onayı yaptırmıyorlar değil mi? ilk açılışta da defter beyana sistemine kayıt yaptırmak yeterli oluyor mu?
  19. H

Stopaj İadelerini Erken Almak İçin

merhaba ihaleli işe bağlı olarak adi ortaklık tarafından yapılan iş bitti kesilen stopajları nasıl erken alabiliriz, vergi borcumuz yok 1 yıl beklemek istemiyoruz bu işlemi yapan varsa yardımcı olabilir mi?
  20. H

Adi Ortaklığın Şirkete Çevrilmesi

merhaba biri şahıs diğer ltd.şti olan adi ortaklığımız var, bu ortaklığı tüzel kişilik yapabilir miyiz, yapanlar varsa işlemleri yazabilirler mi?