Arama sonuçlarınız

1. M

Çalışma Süreleri Hk.

Merhaba, Fabrikamızda personellerimiz hafta içi sabah 08.00 de işbaşı yapıyor. Ve akşam 17.30 da paydos oluyor. Hafta içi yemek mola saatimiz : 1 saat sabah saat 10.00 da mola : 15 dk akşam 16:00 da mola : 15 dk Cumartesi günü ise 13:00 de çıkıyoruz. Ve cumartesi günü sabah saat 10.00 da 15 dk...
  2. M

Si̇gorta Maliyeti

Merhaba, Bir kişinin sigorta maliyeti nasıl hesaplanıyor.? Örneğin asgari ücret alan bir personel için işverenin cebinden çıkan para ne kadar? ??
  3. M

Personel Raporu Hk.

Merhaba Çalışanımız doğum raporu almıştı. Geçen ay (kasım) itibari ile çalışanın aylık bildirge eksik günü 30 gün ve tamamı 01-istirahat olarak bildirdik. Çünkü sistemde raporu kapanmamıştı. Daha sonra rapor hala kapatılmayınca hastaneyi aradık ve raporu kapatmışlar, fakat raporun bitiş...
  4. M

Çalışanın Ölümü

Merhaba, Üretimde çalışan personelimiz kalp krizi geçirdiği için vefat ediyor.(Çalışma alanında). Bu personelimiz ile ilgili olarak yapmamız gereken işlemler sırasıyla nelerdir? Teşekkürler.
  5. M

İş Kazası Bildirimi Hk

Merhaba, Çalışan işyerinde merdivenlerden inerken ayağını, burkuyor ve daha sonra hastaneye gidip 2 günlük istirahat raporu alıyor. Buraya kadar problem yok. Fakat rapor İŞ KAZASI olarak işleniyor. Ve çalışan bu raporu aldıktan 1 hafta sonra bize gelip getiriyor. Sgk ya bildirim yapmamız için...
  6. M

Suriye Uyruklu Çalışan

Merhaba Değerli Üstadlar, Fabrikamız üretim bölümünde suriye uyruklu personel çalıştırmak istiyoruz. Bunun için yapmamız gereken işlemler nelerdir? Nasıl bir yol izlememiz gerekmektedir? Bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
  7. M

31 Çeken Aylarda Asgari Ücret

Ağustos 2015 puantajında asgari ücretli personelimiz 1 gün ücretsiz izni bulunmakta ve doğal olarak puantajını 29 günden yaptık. Fakat sgk gününü e-bildirgede ay 31 çektiği için 30 gün göstermek durumunda kaldık.Fakat bu durum da e-bildirge kazanç 1.273,50 altında olamaz diyor. Yani ben...
  8. M

Eylül 2015 Puantaj Kaydı

Eylül 2015 Puantaj Kaydı Merhaba Değerli Üstadlar; İşyerimiz Kurban Bayramı Dolayısıyla 18.09.2015 tarihinde tatile çıkacak ve 28.09.2015 tarihinde de işbaşı yapılacaktır. Yani Kurban Bayramından önceki günleri de birleştirmiş olacaktır. 1-) Maaşlar aylık ücret olarak hesaplanmaktadır. 2-)...
  9. M

Eylül 2015 Puantaj Kaydı

Merhaba Değerli Üstadlar; İşyerimiz Kurban Bayramı Dolayısıyla 18.09.2015 tarihinde tatile çıkacak ve 28.09.2015 tarihinde de işbaşı yapılacaktır. Yani Kurban Bayramından önceki günleri de birleştirmiş olacaktır. 1-) Maaşlar aylık ücret olarak hesaplanmaktadır. 2-) Kurban Bayramı 4,5 gün 3-)...
  10. M

Sgk işten Çıkış Kodu

Merhabalar, İşyerimizde personel ile karşılıklı anlaşma yapılarak çıkışı yapılacaktır.Maaş,tazminat vb. bütün hakedişleri ödenmek suretiyle. Personel ile aşağıdaki gibi fesih protokolü yapılmıştır. Fakat personelin sgk çıkış kodunu 04-Belirsiz süreli iş sözleşmesinin işveren tarafından haklı...
  11. M

E- Bildirge Hata !

Merhaba Değerli Arkadaşlar Temmuz ayında istifa eden bir personelimiz var. 4 Temmuz günü çıkışını yaptık.(261,10 sgk matrahı) ayrıca 14 günlük yıllık izni kalmıştı, onunda sgk matrahı( 913,86) doğal olarak e-bildirgede pek kısmına bu iki tutar girilecek yani 1.174,96 tl gireceğim. Fakat aşağıda...
  12. M

Eksik Gün Bildirimi Hk.

Merhaba 1- Ay içerisinde 1 gün ücretsiz izni olan ve 1 gün devamsızlığı bulunan (tutanak) personelin eksik gün kodu ne olacaktır? 2-Çalışanlar 30 gün üzerinden yani aylık ücret üzerinden puantajları yapılmakta.Biraz daha açıklayacı olsun isterseniz yani şubat 28 çekiyor, temmuz 31 çekiyor ama...
  13. M

Agi Hesabı Hk

Merhaba İşyerimizde çalışmakta olan bayan çalışanımızın eşi vefat ettiği için, agi tutarı eşi çalışmayan olarak mı verilmesi gerekiyor? Yoksa sadece bekar olarak 90,11 tl mi vermemiz gerekmektedir? Teşekkürler.
  14. M

Temmuz 2015 Puantaj

Merhaba, Temmuz 2015 3,5 gün ramazan bayramı olması ve pazar gününün bayramın son günü olması sebebiyle bu ay yapacağım puantaj hesabını sizinle paylaşmak istedim; Personelin Tam Ay çalıştığı düşünülürse,(Maaşlar aylık olarak hesaplanmakta) Normal Gün: 23,5 gün HAFTA SONU: 3 gün GENEL...
  15. M

Tutuklu Personel Hk.

Üstadlar Merhaba, Bir personelimiz tutuklanarak hapse girdi.Şimdi personelin en son çalışmış olduğu gün: 28 mayıs 2015 işe giriş tarihi: 10/09/2012- İHBAR SÜRESİ- 6 HAFTA OLUYOR. Şimdi biz personelin...
  16. M

Kümüle Gelir Vergisi Arttığı İçin Vergi Kesintisi

Üstadlar Merhaba Özel bir şirkette 2,000 tl net ücret alarak çalışmaktayım. Her ay agi ile beraber 2.108,14 tl para yatıyordu. Bu ay hiç bir kesintim olmamasına rağmen 2.021,80 tl yatmış. Neden az yattı dediğimde vergi kesintisi olduğunu söylediler. Bu konuda sizlerden yardım bekliyorum. Bu...
  17. M

Netten Brüte Ücret Hesabı

Merhaba Üstadlar, 2.000 tl net ücreti olan bir personelin brüt ücretini elle nasıl hesaplayabilirim? Yardımlarınız için teşekkürler.
  18. M

31 Çeken Ayda Puantaj Hesabı

üstadlar merhaba, çok acil bir soruya cevap arıyorum. 2015/mayıs ayına ait aşağıdaki gibi bir puantaj oluşturdum. 1-) normal çalışma günü -22 gün 2-) hafta sonu tatili - 5 gün 3-) resmi tatiller - 2 gün 4-) ücretsiz izin - 1 gün bunların toplamını alıp 1 günlük ücretsiz...
  19. M

6111 Sayılı Teşvik Hk

Üstadlar Merhaba; 1- 400 çalışanı olan bir fabrikayız. 6111 sayılı teşvikten yararlanmak istiyoruz.Bunun için kaç personel teşvikten yararlanabilir?Toplam suankı personel sayımız 400 kişi. 2- Yararlanacak olan işçi sayısını neye göre belirliyoruz? (ilk defa yapacağım için hiç bir bilgim yok)...
  20. M

Sgk Maliyet Hesabı Hk.

Değerli Üstadlar; 1-) 1.200 tl net maaşı olan personelin sigorta maliyeti nasıl hesaplanır? 2-) 2.000 tl brüt maaşı olan personelin sigorta maliyeti nasıl hesaplanır? Yardımlarınız için teşekkürler.