Arama sonuçlarınız

1. N

Mükellef olan Şahıs Kendi İşyerini Şirkete Kiralarsa ?

Merhaba arkadaşlar.. Şahıs mükellefiyeti olan ve şuanda faaliyetine devam eden mükellefimizin işyeri kendisine aittir. Bu İşyeri adresine Eşiyle ortak olarak Birde Şirket kurdular. Mal sahibi şirket ortağı , işyerini şirkete kiralamış gibi oldu.. Şimdi Sorum Şu ; İşyeri şahıs...
  2. N

Bireysel emeklilik prim ödemesi

Merhaba arkadaşlar.. Bir mükellefimizin yanında çalışan sgk lı işçisi aynı zamanda bireysel emeklilik primide ödüyor.. Bunu muhtasar beyanda nereden nasıl düşebiliriz ??
  3. N

Kendi Arsasına İnşaat Yapan Mükellef ?

Merhaba arkadaşlar.. Kendi arsasına inşaat yapan bir mükellefimiz elindeki dairelerden birini kiraya verdi.. Bu kiraya verdiği daire için fatura kesmesi mi lazım ? Bu Kira gelirini nasıl gösterebilir ?
  4. N

Tevkifatlı Fatura Düzenleme Sınırı

Merhaba arkadaşlar.... 2012 yılı tevkifatlı fatura düzenleme sınırı 770,00 TL Kdv Dahil mi ? Yoksa + Kdv mi ?
  5. N

Tasfiye Sonunda Verilen Kurumlar Vergisi Beyanı

Merhaba arkadaşlar.. Tasfiye sonu kurumlar vergisi ve bilançoyu vericem fakat kayıtları nasıl kapatmalıyım ilk defa yapacağım için bilmiyorum.. Çeşitli araştırmalar yaptım ama pek birşey anlayamadım.. 100 : 521,83 120 : 48,238,14 180 : 98,97 264 : 4,491,92 329 : 686,00 360 ...
  6. N

Yurtdışından Hizmet Alımı Hakkında ;

Merhaba arkdaşlar. Danışmanlık hizmeti veren bir mükellefimiz ( Şirket ) Yurt Dışından ( Rusya ) Bir belge alıyor ve bu belgeyi müşterisine danışmanlık hizmeti ile birlikte veriyor. Burda Yurt dışından belgeyi ayarlayan firma bizim mükellefimizle işni hallettiği için mükellefe faturayı kesiyor...