Arama sonuçlarınız

1. M

Çözüldü Kısa Çalışma Ödeneği Haftalık Saat

Merhaba, 3.madede belirttiğiniz durum nasıl olacak. 6 ay sonra işsizlik sigortasından maaş alacak bir işçiden bu aldığı tutarlar mahsupmu edilecek?
  2. M

5000/30000 Kapsam E-Arşiv Faturaları Gib Haricinde Uyumlu Yazılımla Keserken Ayrıca Kağıt Faturada.

Merhaba, İşletmemiz earsiv kapsamına girmiyor. 5000/30000 kapsamına giren faturaları gib üzerinden, diğerlerinide kağıt ortamında kesiyoruz. Fakat fatura üzerine amblem , digital imza vs. yerleştiremediğimiz için bir program ile anlaşıp earsiv faturası kesmeyi planlıyoruz.bu programlara geçince...
  3. M

Gib Earsiv den Kesilen Faturalarda Genel Toplamın Yazı ile Çıkmaması

Merhaba, Gib üzerinden kesilen earsiv faturalarda yazı ile tutar çıkmamakta, notlara yazılabilir deniyor, faturada genel toplamın yazı ile bulunma şartı varmıdır? Varsa keilen faturaya elle yazsak sakıncası olurmu? Çünkü dikkat etmeden kesilmiş faturalar var?
  4. M

E-Arsiv ile Kağıt Faturanın Beraber Kullanılması

Merhaba, 1.1.2020 den itibaren ilgili füzenlemeye göre 5000 kdv dahil üzeri faturalarda e-arsive geçiliyor. 5000 altı kağıt fatura kullanılacak, peki 5000 altı faturalarda da kapıt fatura ve bazı faturalarda e-arsiv fatura kullanılabilir mi? 5000 nin altında e-arsiv faturası kesilirse , kağıt...
  5. M

Kısmi Süreli İş Sözleşmesi

Merhabalar. İş yerimizde hergün 2 saat dış işlerimizi yapacak bir işçi ile kısmi süreli iş sözleşmesi imzalayabilir miyiz? Sözleşmeye şu şekilde yazsak olur mu? "Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe , Cuma, Cumartesi günlerinde, gün içinde İşçinin belirlediği saatlerde günlük 2 saat" bu...
  6. M

2011 ve 2012 yıllarında Smmm olanlar arasında bağımsız denetim açısından fark?

merhaba; 2011 yılında smmm olanla, 2012 yılında smmm olan arasında bağımsız denetim konusunda pozitif bir fark olacak mı ?
  7. M

Standart maliyette muhasebe kayıtlarıyla ilgili bir soru.

mesala tahmini dimm 700 filli dimm 650 fiyat farkı 50 olumlu miktar farkı=0 bunu muhasebe kaydı bu şekildemi yoksa tersmi yapıyoruım.kafam karıştı son akşam ya. 711 DİMM YANSITMA 700 TL 710 DİMM 650 TL 712 DİMM FİYAT FARKI 50 TL
  8. M

2011 mart yeterlilik maliyet muhasebesi tesmerin çözümü ile ilgili bir soru?

merhabalar; 2011 mart maliyet muhasebesi tesmerin çözümünde kafama takılan bir soru var. soruda - A ve B gider yerlerinde çalışan işçilerin toplam Brüt Ücreti: 1.800 TL (1.200 DİS x 1,5 TL) - Yardımcı gider yerlerinde çalışan işçilerin toplam Brüt Ücreti: 1.000 TL (800 DİS x 1,25 TL) -...
  9. M

Maliyet Muhasebesi Matematiksel Dağıtımda bir soru?

Merhaba Arkadaşlar. Aşağıda resimde görmüş olduğunuz matematiksel dağıtımın çözümlerinden hangisi doğru acaba.Yada bunlardan başka bir cevabımı var ?
  10. M

Kadıköy-Ümraniye Civarı Maliyet Muhasebesi Dershane Önerisi- Tek Ders Son Hak.

Merhaba arkadaşlar, Tek dersim olan Maliyet Muhasebesinden Som hakkımı temmuzda kullanacağım. Daha önce dershaneye gitmedim. Ama bu sefer gitmek istiyorum. ve gitmeme de değsin istiyorum. Dershane önerilerinizi bekliyorum. Sınav günleri efsane hoca ders veriyorum diye reklam kağıdı dağıtıyordu...
  11. M

Sesli Konu Anlatımını download edebileceğimiz bir adres? Ayrıca sınavla ilgili..

Sesli Konu Anlatımını download edebileceğimiz bir adres biliyormusunuz ? Ayrıca başka bişey soracağım. Sınav haklarımızda dersler veremeik diyelim.2 yıllık bekleme süresince tekrar staj vs yapmam gerekiyormu. yani stajım baki kalıyormu. yoksa, dosya yaktığımız her defasında stajı...
  12. M

SMMM Yeterlilik diye bi Sitede Satılan Seti Nasıl Bilirsiniz ey ahali ?

smmm yeterlilik diye bi sitede yeterliliğe hazırlık diye satılan seti nasıl bilirsiniz ey ahali ?