Arama sonuçlarınız

1. A

Smmm Ofis Açma

Dün itibariyle büroya yoklamaya geldiler. Herşey internet ortamına geçtiği için eyoklama kağıdını daha memur ofisteyken aldık. Sonrasında izmir odasına gidip çalışanlar listesine kaydolup büro tescil belgemizi de aldık. Resmî olarak başladık yani. Biz kendimiz için sözleşme girişi yapacak mıyız...
  2. A

Smmm Ofis Açma

Bize de luca mantıklı görünüyor. Dediğiniz alomaliyenin müşavir programını da bir incelerim. Teşekkür ederim.
  3. A

Smmm Ofis Açma

Vergi dairesiyle görüştük. Sistemde bizi yanlış tanımlamışlar. Dilekçe verip onu düzelttirdik. Artık defter beyan sistemine de girebiliyoruz. İnternet vergi dairesinde sizin söylemiş olduğunuz bilgiler de görünüyor. Kendimiz için bir sözleşme girişi yapmak zorunda mıyız? Ayrıca siz hangi...
  4. A

Smmm Ofis Açma

Bizde bu şekilde görünüyor. Vergi dairesinin de iddiası gelip bizden şifre almadığınız için böyle görünüyor diyor. İşte şimdi onu yapıcaz da ruhsat olmadığı için odayla görüşüp bir yol izleyeceğiz
  5. A

Smmm Ofis Açma

Biz interaktif vergi dairesinden işe başlama da bulunduk. Hatta internet vergi dairesi kullanıcı kodunu da interaktif vergi dairesinden alıp mevcut onun şifresiyle internet vergi dairesine de girdik. Ancak internet vergi dairesinde ebeyanname yetki bilgileri içinde belirtmiş olduğunuz seçenek...
  6. A

Smmm Ofis Açma

Merhaba. İnternet ortamında işe başlama bildiriminde bulunduk. Mükellefiyet oluştu. Vergi levhası da çıktı. Yoklama içinde gelmelerini bekliyoruz. Bu arada defter beyan sistemine de başvurmak istedik ama hata verdi sözleşme girişinizi yapmadan başvuramazsınız diye. Kendi sözleşmemizi nasıl giriş...
  7. A

Smmm Ofis Açma

Amin. Çok teşekkür ediyoruz iyi dilekleriniz için. Tüm İzmire geçmiş olsun ve böyle felaketler yaşanmamasını diliyoruz.
  8. A

Smmm Ofis Açma

Tahsin bey çok teşekkür ederim. Kira sözleşmesi damga vergisi beyanını daha önceden yapmıştık zaten. Sonrasında da dediğiniz şekilde interaktif vergi dairesinden ilgili işlemleri yaparız. İlginiz için tekrar teşekkür ederim. Takıldığımız noktalarda tekrar rahatsız edersek kusura bakmayın artık...
  9. A

Smmm Ofis Açma

Merhaba. Nakil işlemimiz tamamlandı. Şu an yoklama için vergi dairesine giderken bizden hangi evrakları istiyor. Kira kontratını biliyorum. Eski yazılarda imza beyannamesi ve oda kayıt belgesi falan belirtilmiş. Bunlara gerek var mı? vergi dairesinde başvuru dışında etabligat başvurusu da mi...
  10. A

Smmm Ofis Açma

Merhaba. Ofiste kullanmak için kendime ait masa sandalye dolap ve kendime ait laptopu kullanacağım. Ofise demirbaş olarak kaydedebilir miyim. Muhasebesel kaydını nasıl yapmalıyım
  11. A

Smmm Ofis Açma

Nakil işlemimiz gelecek hafta içinde tamamlanacakmış. Ofis açılışı için ilk ne yapmamız gerekiyor? İnternetten başvuru yapabiliyor muyuz
  12. A

Smmm Ofis Açma

Çok teşekkür ederiz. Zaten bizi en çok motive eden şey bir kendi işimiz olacağı bir de bunu gerçekten çok istiyor olmamız. Sabrımız var sonu iyi olur umarım. Tekrar teşekkürler
  13. A

Smmm Ofis Açma

Tahsin bey bende o şekilde düşünmüştüm. Yok sadece 1 ayını ödedim daha kiranın ona göre hesaplarım. Eşimle beraber çalışacağız. Normalde herşey 2 tane olacak da ilk etapta hazırda 1 tane masamız sandalyemiz bilgisayarımız vardı. Onlarla idare ederim o zaman. Çok teşekkürler
  14. A

Smmm Ofis Açma

Merhaba. Kiraladığım ofisimin sözleşme damga vergisini göndereceğim. Sözleşmede net tutarı belirttik. Brüt tutarı hesaplarken 2020 için yüzde 10 2021 yılına giren kısım için yüzde 20 mi hesaplayacağım. Yoksa sözleşme 2020 yılında yapıldığı için brüt tutarı yüzde 10 a göre mihesaplayacağım...
  15. A

Smmm Ofis Açma

Ben işini düzgün yapmaya çalışan bir insanımdır. Olması gereken neyse de onu yaparım. Zaten kefilli damga vergisi ödicez. Meblağ da çok yüksek değil zaten.ama merak ettiğim bunun bir kontrol mekanizması var mı? Bu arada interaktif vergi dairesinden dediğiniz gibi verebiliyormuşuz. Mükellef...
  16. A

Smmm Ofis Açma

Tahsin bey merhaba.Bugün ofis için sözleşmeyi yaptık. Ofis sahibimiz de mali müşavir çıktı şansımıza. Sözleşmeye kefil yazılmasını istedi. Bizde tamam dedik. Bize 2 ya da 3 mükellef transfer edeceğini söyledi. bizde heyecanlandık kefil falan çok umursamadık. 😀 ben damga vergisini verirken...
  17. A

Smmm Ofis Açma

Hımm anladım yok şirket değil zaten. Şahıstan kiralıyoruz o yüzden stopajlı olacak. Tamam ilginize teşekkür ederim o şekilde deneriz olmazsa vergi dairesine gideriz.
  18. A

Smmm Ofis Açma

Teşekkür ederiz bilgilendirme için ama şunu anlamadık. Kiranızın stopajlı olduğunu varsayarak derken neyi kastettiniz. Stopajsız olma ihtimali var mı? bilmediğimiz çok şey var kusura bakmayın soruyorum sürekli. Ayrıca damga vergisi beyanını nasıl yapıcaz şifremiz olmadan.
  19. A

Smmm Ofis Açma

Bugün itibariyle bir ofis bulduk. 15 i itibariyle de sözleşme imzalayacağız. Ancak odalar arası naklimiz ay sonu gerçekleşeceği için vergi dairesi yoklaması da en erken kasım ayında gerçekleşecek ve faaliyete o zaman geçeceğiz. Bizde o arada hazırlıkları tamamlayacağız. Ancak faaliyete geçene...
  20. A

Smmm Ofis Açma

Aynen dediğiniz gibi sıfırdan başladığımız için bizim işimiz öncelikle dışarda ve ikili ilişkilerimizde. Biz eşimle beraber yıllardır yaşamak istediğimiz şehre taşındık. Bu zaten bizim için ekstra bir motivasyon kaynağı. Bir de aldığımız risk bizim için o kadar büyükki başarmalıyız yoksa önce...