Arama sonuçlarınız

1. 6

Ders Saati hk.

İlk Defa Karşılaştığım için yardımlarınızı bekliyorum. Haftalık Ders Saati 8 Saat Saat Ücreti 9,10TL aylık prim hizmet belgesi için puantaj yaparsam nasıl yapmalıyım ve eksik gün için ne göstermeliyim.Birde özel eğitim kurumlarına ait personel sözleşme formuyla eksik gün verebilirmiyim.tşkler.
  2. 6

Bilançoya geçme hk.

arkadaşlar bi sorum olacak 24,01.2011 tarihinde gerçek kişi ş.arası nakliye işi için 2 adet tır aldı ikisinin toplam bedeli 190 bin tl şimdi sorum bu gerçek kişi bilançomu olmalıdır benim düşüncem işletme olmalı çünkü sonuçta aldığı tırlar iş yapması için daha işleri için kestiği fatura bilanço...
  3. 6

Part time hk.

arkadaşlar ilkez part time işçi çalıştırıcaz ayda 15 gün calışacaklar.Sormak istediğim geri kalan 15 günü sgk kurumuna ek 10 lamı bildirecem.Yoksa Prim belgesini gönderirken eksik gun nedinin yazmam yeterlimi.Birde geri kalan 15 gün için sigoratalı partıme çalışanın isteğe bağlı yapması...
  4. 6

Kuyumculuk hk.

arkadaşlar yeni kurduğumuz bi şirketin ana faliyet konusu kuyumculuk vergi dairesinden yoklamaya geldiler Bilezik yüzük ceyrek altın set tespiti yaparak yaklaşık 2 kg altın yazdılar.Şimdi benim sormak istediğim Bu yoklamada yazılan adetlerin faturası nasıl alınacak has altın olarak alınıp...
  5. 6

İşten çıkış bildirgesini iptal etme süresi hk.

arkadaşlar 03.01.2011 tarihinde bi personeli işten çıkardık bugun 13.01.2011 işten çıkış bildirgesini iptal edebilirmiyim.teşekkürler.
  6. 6

Aylık prim hizmet belgesi

iyi gunler ben kamu aylık prim hizmet belgesi gönderiyorum yeni dosya acıldı ve işe başlamalar 13,10 bugun prim hizmet belgesini gönderiyorum hata veriyor diyorki eksik gun nedenini yazın. girişler 13,10 olarak görünüyor gun sayısı ise 19 olarak herhangi bi yanlışlık varmıdır yapmış olduğum...
  7. 6

Personel girişi hakkında...

proje kapsamında 4 personelin girişini yapıcam ama meslek kodlarını göremedim 1.proje koordinatörü 2.Eğitim Koordinatörü 3.insan kaynakları uzmanı 4.iş kurma uzmanı bunların meslek kodlarını ne yazmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
  8. 6

Sevk İrsaliyesi Hk.

Arkadaşlar garantili bi ürünü müşteri mukellefime değiştirilmesi için getiriyor mükellefimde bu ürünü aldığı firmaya değiştirmesi için gönderdiği zaman sevk irsaliyesimi kullanmalı yani bi bedel söz konusu değil sadece değişim amaçlı bilgi verirseniz sevinirim
  9. 6

Ne Yapabilirim.

arkadaşlar 2009 için vergi dairesine mükelleflere kestiğim makbuzlar için mahsup dilekçesi vermiştim.yaklaşık 6.000 lira tutarında Gelir vergisi beyannemsinde mukelleflerin isimlerini belirtmiştim birde zaten onlara ait beyannameyi benim verdiğim beyannameyi düzenleyen kısmındada yazıyor ama...
  10. 6

Eczane Faturası Kayıt Hk.

722 adet recete bedeli 18,988,79 katkı payı 3,622,90 %8 kdv 1,135,13 %18kdv 8,48 muayene ücreti 2,000,00 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Ödenecek Miktar 15,365,89 Yukarıdaki muhasebe kaydını nasıl...
  11. 6

Şirket Ticari Taksi Alımı hk.

Şirket Adına Tİcari taksi yani T plaka Alınabilinirmi prosüdürleri nelerdir vergisel boyutu yardımcı olursanız sevinirim.
  12. 6

B Formu İle İlgili Çeşitli Görüşler...

1.2. Bildirimlere İlişkin Hadler 1.2.1. 2008 yılı ve takip eden yıllara ilişkin mükelleflerin mal ve/veya hizmet alımları ile mal ve/veya hizmet satışlarına uygulanacak had 8.000 YTL(Yeni Türk Lirası ) olarak yeniden belirlenmiştir. Buna göre, [1]bir kişi veya kurumdan katma değer vergisi hariç...
  13. 6

B Formu Düzeltme Cezası Hk.

2009/6 dönemine ait bir mukellefimin bs sinde tablo 3 sutunu sevhen boş geçildiğinden vergi dairesi özel usülsüzlük cezası tebliğ etti ben bu cezayı dava konusu yapabilirmiyim.Yeni yasada biliyorsunuz cezalar indirilmişti kuşkuya düştüm acaba dava konusu yaparsam kaybetme ihtimalim yeni yasadan...
  14. 6

İşletme kapanışı Hk.

bir işletme aralık 2009 itibariyle firmayı kapatacak ocak 2010 da başka bi isimle devam edecek şimdi kapanacak firmanın elindeki malı sıfırlayacaz ve fatur kesecez birde firmanın aktifine kayıtlı vinç var onunda faturasını kesecez benim sorum şu bu faturaları kendinemi fatura etmeli vinç te...
  15. 6

Kreş İşletmesi Hk.

mevcut şahıs adına faaliyet gösteren kreş işletmesi derneğe devredilebiilinirmi edilebilirse neler yapılmalıdır şahıs işletmesinin kapanışımı verilmeli yoksa farklı bi yol varmı devir için birde devredilirse ne gibi avantajları olur dernekle şahıs arasında şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür...
  16. 6

Araç Satış hk.

arkadaşlar 84.745,76 tl +kdv aktifte olan araç (Amortisman ayrılmamış) 41.525,42+kdv ye satılıyor kdv oranları %18 muhasebe kaydı nasıl yapılmalıdır açıklayabilirmisiniz şimdiden tşk ederim.
  17. 6

Prim Hakkında

arkadaşlar personel 27,07,2009 tarihinde çıkıyor aynı işyerinde bigün saonra yani 28,07,2009 da takrar girişi yapılıyor şimdi prim hizmet belgesini gönderiyorum bu kişinin 30 günden fazla olamaz diyoru prim gun sayısı nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuz. 27,07 çıkış 27 gün 28,07 giriş 4 gün...
  18. 6

Şube Yazar KasaHk.

arkadaşlar bi şubemiz vardı onu yaklaşık 3 ay önce kapattık ve yazar kasasını kendimize fatura ettik.Şimdi firma başka bi şube açıcak ve cuma günü açılışı var satışa başlayacak.Ben bi dilekçe ve kira kontratıyla vergi dairesine başvurucam sorum şu Yazar kasa için izin belgesi almalımıyım,yoksa...
  19. 6

ssk prim indirimi

arkadaşlar mrb teşvikli bölgeler için 85084-85615 ve buna benzer indirimler vardı 5510 sayılı yasaya görede borcu olmayan işverenler %5 lik indirim alıyordu ancak bugun aylik prim hizmet belgesi gönderecem 85084 kanuna göre bunada borcu var diye onaylamıyor sadece 5510 sayılı yasaya göre...
  20. 6

Yeni Kurulan Şirket Hakkında

şirket yeni kuruldu işçi çalıştırmayacak buna rağmen bölge çalışmadan dosya numarası almak zorundamıyız bildiğim işçi çalıştırılmaya başlandığında alınır yanlışmıyım.