Arama sonuçlarınız

1. S

İşe Gelmeyen İşçi

merhaba, İşçi 14 mayıs itibari ile işe gelmiyor, istifa dilekçesi de imzalamıyor. 3 günlük tutanak yapıp noterden ihtar çekerek 25.maddeye göre çıkışını yaparsak işten çıkış yasağına takılır mıyız,
  2. S

Çözüldü Nakit Ücret Desteğinde Bordrolama

işçi 01 nisandan itibaren ücretsiz izne çıktı. 17 nisan a kadar olan ücretsiz izin (21) kodlu, 17 nisandan itibaren olan ücretsiz izin 28 kodlu. 30 gün eksik bildireceğimiz için (29) kodunu kullanacağız. Sormak istediğim şey şu; nisan ayı bildirgesini yaparken ücretsiz izne çıkanlar için kısa...
  3. S

Yeni İşe Başlamalarda Kdv Matrah Arttırımı

selam, 2017 yılı mayıs ayında işe başlayan bir işyeri için kdv matrah arttırımı yapacağım. Ek 17 ile mi giriş yapmam gerekiyor.
  4. S

19.03.2015 Tarihli Uygulama Tebliği

merhaba, 19.03.2015 tarihinde yayınlanan uygulama tebliğinde, İşyerlerinde kısmi zamanlı (part-time) olarak çalışan sigortalılar için düzenlenmiş olan yazılı sözleşmenin noterden tasdikli olması zorunlu değildir. Kısmi süreli çalışmalara ait iş sözleşmesi noterden onaysız ve yasal süresi dışında...
  5. S

Gelir Vergisine Tabi Mirasçıya Miras Kalan Ticari İşletme.

merhaba arkadaşlar.bilanço usülüne tabi bir ticari işletme sahibine, babasının ölümü dolayısıyla yine bilanço usülüne tabi bir ticari işletme kalıyor.gelier vergisine tabi ikiside)bu mükellef iki işini de devam ettirmek istiyor.bu iki işin aynı anda yürütlmesi nasıl olacak.bilançolar nasıl...
  6. S

Kalkınma Aajansından Alınan Hibe Destekleri Muhasebe Kaydı Hk.

arkadaşlar kalkınma ajanslarından alınan hibe krediler direk 602 hs ba gelir mi kaydedilmeli,yoksa maliyetten mi düşülmeli( 176 nolu vuk tebliğine göre iki seçenek var gibi) muhasebe kaydı nasıl olmalı.
  7. S

Adi ortaklığa ait aracın diğer ortağa devredilmesi..??

arkadaşlar adi ortaklığa ait ticari araçlar diğer ortağa devrediliyor.ve ortak aracı tekrar adi ortaklığa kiralıyor. aracın kirası için gider pusulası mı düzenleyeceğiz.kiralayan ortağın beyanı nasıl olacak??
  8. S

Mükellef bilgileri bildirimde adi ortaklık

mükellef bilgileri bildirimi yaparken adi ortaklıkta adi ortaklık adına mı yapılacak yoksa her ortak için ayrı ayrımı??
  9. S

Adi Ortaklıklarda Ve Kollektif Şirketlerde Kesin Mizan Uygulaması Hk.

kesin mizan uygulaması yapılırken mesela kollektif şirketlerde tüm ortaklar için tek tek mizan mı girilecek,yoksa kollektif şirket adına bir tane mi mizan girilecek, aynı şekilde adi ortaklıktada tüm ortaklar adına mı, yoksa ortaklık adına mı yapılacak?
  10. S

Bilanço Usülünden İşletme Usulüne Geçisin Bildirilmesi

bilanço usülüne göre defter tutan bir mükellef, işletme hesabı na düşerse bunun maliyeye bildirim zorunluluğu varmıdır. mükellefin ödevleri konusunda mükellefiyet değişikliği diyo ama bence o basitten gerçeğe geçişi kastediyo. sizin yorumlarınız nedir. bildirim yapılamlı mı? yapılmamalı mı??
  11. S

Temmuz Sınav Sonuçları

arkadaşlar sonuçlar açıklandı. odadan aradılar şimdi.tek dersim analiz vardı geçmişim.allah herkesin yardımcısı olsun...
  12. S

Temmuz 2009 Bilgilendirme Toplantısı

arkadaşlar odalar bu dönem bilgilendirme toplantısı yaptı mı?? yaptıysa çıkabilecek sorularla ilgili konuşuldu mu??
  13. S

Temmuz 2009 Mali Tablolar Analizi

arkadaşlar sorulabilecek sorular hakkında görüşleri olan var mı??
  14. S

Sınav Sonuçlarına İtiraz

itiraz etmek için son gün ne zaman bilen varmı arkadaşlar.tek dersim analiz kaldı.itiraz etmeyi düşünüyorumda
  15. S

Veteriner Defter Tasdiki

veteriner hekimliği yapmakta olan mükellefimiz var. bildiğiniz gibi hem serbest meslek hemde işletme defteri(ilaç satışından dolayı) tutmaktayız. mükellef 2008 yılında serbest meslekten 20.000 ytl ilaç satışı işletme defterinden de 70.000 ytl fiş kesilmiş bulunmaktadır. ikilemde kaldığımız konu...
  16. S

staj yerinin değiştirilmesi

mrb arkadaşlar 2 yıl boyunca stajımı yaptım ve bitirme sınavına da girdim.sanırım 2-3 dersim kalacak. benim sormak istediğim işyerimi değiştirmem sorun olur mu?? stajım bitti ben sorun olmaz diye düşünüyorum ama sormak istedim.. teşekkürlerrr