Arama sonuçlarınız

1. G

Kişi Başına Ssk Primi

mrb şirkette 13 kişi çalışıyoruz bütün indirimler düştükten sonra kişi başına ne kadar ssk primi ödeyeceğiz bize stopajla beraber maliyeti ne kadar olacak ? ve hangi indirimden yararlanacağız yardım edebilir misiniz
  2. G

Staj sınavını nasıl kazanabılırım

merhaba bulundugum sehirde hazırlanmak için kurs falan yok,özel bır sırkette muhasebecılık yapıyorum 2 defa sınava gırdım kazanamadım,kazanmak ıcın nasıl bır yol ızlemelıyım kazananlar yardım etsın bana :(
  3. G

SSK Staj ıcın zorunlu mu?

merhaba özel bir şirkette güvenlik görevlisiyim.sigorta primlerim yatırılıyor.stajyerlik sınavını kazanırsam hem mali müsavır burosunda hemde calıstıgım yerde ssklı olabılırmıyım?sıtajım gecerlı olur mu
  4. G

Ölüm aylığı

mrb bır yakınımın eşi vefat etti,vefat ettiği vakıt 2 YILLIK sigortalıydı.işe gırıs tarıhı 2007 vefat tarıhı 2009 toplam da 630 gun prim ödenmiş,askerlik borçlanması dahıl edilerek gecmişe yonelık prım ödense eşi sıgortadan aylık alabılır mı bu konuda herkes farklı şeyler soyluyor en doğrusu...
  5. G

Emeklilik maaşı neye göre hesaplanır

2 yıl sonra emekli olacagım.şuan ki çalıştıgım iş yerınde 1,5 yıldır 1500 brut ücret alıyorum daha once ki yıllar asgarı ucretle calıstım,emekli olunca maaşım neye gore hesaplanacak yardımcı olur musunuz
  6. G

Süt izni kaç saattir

yeni yürürlüğe göre süt izni ilk altı ay 3 saat sonra ki altı ay 1,5 saat oldu.peki ssk lar bundan yararlanacaklar mı
  7. G

Asgari ücretli görünen biri doğum parası ne kadar alır

mrb 90 günlük doğum raporu olan biri brut ucret 837 tl ise 90 gun ıcın toplam alacagı para ne kadardır yardımcı olurmusunuz
  8. G

Staja başlama kitap takası

mrb arkadaşlar elimde deha yayınları 2011 baskı soru bankası var,başka bir kaynakla değiştirmek isteyen var mı
  9. G

Malzeme yokken satılması

19/09/2011 de irsaliye ile mal aldım,aldıgım gün hastaneye ücretli fatura ettim.ama malzemeyi bana satan kişi faturasını ve yeni bir irsalıyeyi 03/10/2011 tarıhınde fatura etmıs.dolayısıyla elimde stok olmadan sattım gibi görünüyor.bunun için ne yapmalıyım nasıl bir yol ızlemelıyım yardımcı...
  10. G

İşsizlik aylığı

işçi çıkışı yapıldığı sırada işten ayrılma olarak gösterilmiş ve bundan dolayı işsizlik ücreti alamamaktadır.işsizlik ücreti alabilmekiçin için neler yapabiliriz.işciye tekar giriş yapılırsa kaç ay çalışması gerek.çıkış yapılınca da işten çıkarılma olarak gösterilecektir
  11. G

Şirket ünvanı

mrb arkadaşlar ticaret ünvanında gecen ''VE'' kelimesinin herhangi bir zorunlululuğu var mıdır Örneğin:vergi levhasında X SAN.TİC.LTD.ŞTİ geçiyor bu durum aksilik yaratabilir mi
  12. G

Smmm staja giriş sınavında hesap makinası kullanabilir miyiz?

mrb arkadaslar sınavda hesap makınası kullanmak serbest mi
  13. G

Burs ve bağışlar vergiden düşürülür mü

mrb bir sorum olacak şirket adına verilen eğitim bursları ve bağışlar vs vergiden düşebilirmiyiz?
  14. G

Staja giriş sınavında nerde girebiliriz

mrb sıtaja giriş sınavına hangi şehirlerde girebiliriz
  15. G

Genel müdür borçlardan sorumlumudur?

mrb arkadaslar bir ltd şirket iflas ederse bu şirketin ssk,vergi dairesi ve birçok borçlarından şirket hissesine sahip o şirkette genel müdür olan kişi mi sorumlumudur?
  16. G

Kıdem tazminatının kaldırılmasını siz nasıl yorumluyorsunuz?

mrb belkı haberiniz vardır kıdem tazmınatı yerıne kumbara olacakmıs sizce ıyı mı kotu mu? ben hiç olumlu görmedim
  17. G

Staja giriş sınavına hangı kaynaktan çalışayım

mrb staj sınavını kazanan arkadaşlarım hangi kaynaktan çalıştınız kasım ayında girecegım nasıl çalışmamı önerirsiniz
  18. G

Kira artışı aylık mı yıllık mı hesaplanacak

mrb arkadaslar bır sorum olacak 1 yıldır aynı evde oturuyoruz ev sahıbı dogal olarak zam yapacak kira kontratında tefe tüfe oranları üzerinde zam yapılacak diyor.haziran ayı kirası için mayıs ayının oranlarını mı dikkate alacagım.yoksa yıllık tefe tüfe olarak mı hesaplayacagım
  19. G

İhaleye göre alınan personelin tazminat hakkı var mı?

mrb bir sorum var biliyorsunuz ki sağlık sektöründe yapılan ihaleye şartname ve sözleşmelerde gerekli elemanlar alınıyor.bunlar teknık servıs cıhaz kullanıcısı olabılıyor,simdi soyle bır sorunumuz var ihale bitti personeli işten cıkarmak zorundayız.personel ssk lı yaklasık 4 yıldır yanımızda...
  20. G

İrsaliyesiz ve ücretsiz iade faturası kesebilir miyim?

mrb bizimle aynı bina da olan iş yerıne irsalıyesiz ve ücretsiz iade faturası kesmemde hem bizim için hem de karşı taraf ıcın sakınca var mı ?