Arama sonuçlarınız

1. F

2 Nolu KDV Beyannamesi Vermemenin Müeyyidesi Nelerdir ?

Sayın Üstadlar; Geçen Dönemlerde 2014 yılına ilişkin Sehven 2 no'lu KDV beyanı veremedik. Ne gibi bir yaptırım bizi bekler.Cezai Müeyyidesi ve oranları nedir.?? Saygılarımla..
  2. F

Tevkifattan Kdv İadesinin 1 Mayıs 2014 İtibariyle Mahsuben İadesinde Ymm Şartı Olmaması

Sevgili Üstadlarım; 26.04.2014 tarihinde yayınlanan ve 1 mayıs 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe giren KDV Genel Tebliği uyarınca; Tevkifattan iade isteyen mükelleflerin mahsuben iade taleplerinde YMM RAPORU,TEMİNAT ve VERGİ İNCELEME RAPORU OLMAKSIZIN iade alabileceklerdir. benim sormak...
  3. F

Ymm Tasdik Sözleşmesini Gib'e Geç Bildirmenin Müeyyidesi

arkadaşlar ymm tasdik sözleşmesini gib'e bildirmemenin,geç bildirmenin veya tarihinden sonra yapılan sözleşmenin ne gibi bir müeyyidesi olabilir?
  4. F

İhraç Kayıtlı Teslimden Doğan Kdv İade

Bir mükellefimizin ihraç kayıtlı teslimden dolayı kdv iadesi alacağı var. sonrasında gib'in internet sitesi üzerinden o dönemki indirilecek kdv ve ihraç kayıtlı teslim listesini girmek üzere 2 adet liste hazırladım. sisteme giriş yaptım listeleri yükleyecektim ancak 5 tane liste istedi benden...