Arama sonuçlarınız

1. I

Geriye Dönük SGK Teşviği Hatalı Bildirim

Merhaba arkadaşlar... geriye dönük sgk teşvikleri için iptal ek yaparken 6111'den 5 ay 1 kişi için hatalı faydalanmışım. Sgk daha onaylamadı ancak değiştiremiyorum da ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz lütfen saygılar...
  2. I

Kıdem Tazminatı

Selamün aleyküm... Temmuz ayında elektrik çarpması sonucu hafıza kaybı yaşayan personelimizin çıkış işlemini yapmak istiyoruz. Sürekli işgörmezlik raporunu hastane onaylamadı doktorların söylediği şey; "iş görebilirsin temizlik yaparsın, getir götür yaparsın ama bir şeyler yapabilirsin..."...
  3. I

Mesleki Yeterlilik Teşviki

s.a. arkadaşlar... firmamızda çalışan makine bakımcı personellerimize mesleki yeterlilik belgesi almak istiyoruz. yeni işe girişlerde mesleki yeterlilik belgesi olanlar için teşvik var ancak; halen firmamızda çalışırken mesleki yeterlilik belgesi alanlar için sgk primi işveren teşvikinden...
  4. I

Sgk İş Görmezlik Belgesi Onaylanmaması

selamün aleyküm arkadaşlar... önceki gün elime geçen belgede: iş görmezlik belgesi onaylanmadığı için tarafımıza sgk tarafından 567,00 TL idari para cezası uygulandığı yazmaktadır. rapor 2014 yılı 9 Temmuz'da devamsızlık nedeniyle işten çıkardığım bir personele ait. bu arkadaşımız 05.07.2014...
  5. I

İep Kapsamında Çalışan Hamile İşçi

Arkadaşlar firmamızda iep kapsamında çalışan bir bayan katılımcı 20 haftalık ikiz gebedir. çalışmış olduğu bölümde 96 db gürültü mevcuttur. hamile bayanlar 85 db üstü gürültülü ortamda çalışamazlar. fabrikamızda öyle bir bölüm mevcut değil. çalışan paraya ihtiyacı olduğunu söyleyip istifa...
  6. I

6661 Sayılı Kanun (asgari Ücret Desteği)

selamün aleyküm, iyi çalışmalar, arkadaşlar... bir konu hakkında yardım ve önerilerinizi rica edeceğim: firmamız bünyesindeki 2 alt işverenden bir tanesini kapatıp orada çalışan personellerin tamamını (46 kişi) 31.06. çıkış (nakil) ve 01.07. nakil olarak diğer alt işverene ve ana firmaya...
  7. I

Haftalık Çalışma Süresi Ve İzin

5 gün 08:00 - 17:30 çalışılan işletmemizde cumartesi 4 saat çalışılmaktadır. 1 saat yemek molası ve 2 defa 15'er dk. ara dinlenme var. cumartesi devamsızlık yapan personel eskiden beri gelen uygulamayla tüm gün devamsız sayılmaktadır. bu doğru bir uygulama mıdır ? acaba ben mi yanlış...