turkcell

Arama sonuçlarınız

1. L

Anonim Şirketlerde Genel Müdürün Sorumluluk Devretmesi

Mrb, işverenim bana üretim müdürüne vb. diğer birim müdürlerine sorumluk devri yapılabileceğini duymuş. ör. üretim müdürünün yeni işçi alma vb. yetkileri var. işverenden habersiz sigortasız işçi çalıştırması, şirketin servislerinde sigortasız işçi taşıması vb. durumlarda herhangi bir denetim...
  2. L

İcra Muhasebe Kaydı

karşılıksız çıkan çeklerimizi avukata verip icra takibi başlatık. avukat ilmasız takiplerde ödeme emri verdi. bu belgeye istinaden karşılıksız çıkan bu çekleri karşılık ayırıp , gider işleyebilirmiyim.? muhasebe kaydı nasıl olmalı yardımcı olursanız sevinirim.
  3. L

Taşınmaz Satışı

arkadaşlar çok acil yardımcı olursanız sevinirim. vergi mükellefi olmayan birinden daire alınmış gider pusulası kdv'siz düzenlenmiş. aktife kayıtlı bu daireyi satık faturasını kesicem. alırken kdv'siz alınmış. şuanda satarken kdv uygulanacakmı.
  4. L

İnşaat Muhasebesi

Arkadaşlar bilindiği gibi 8.000 tl ve üstü fatura karşılığı resmi tahsil edilmeli .ama inşaat firmalarında satılan faturası kesilen daire bedelinin kesilen fatura karşılığı resmi yola tahsil edilme zorunluluğu var mı. yani nakit almamızda bir sakınca var mı. acaba bilgisi olanın yardımcı...