Arama sonuçlarınız

1. İ

Tahsil edilemeyen alacaklar

Merhaba arkadaşlar, Firmamızda 2008 yılından beri tahsil edilemeyen bir alacak var. Bu müşterimiz firmasını kapatıp ortadan kaybolmuş. Elimizde buna dair hiçbir belge yok. Bu alacağımızı nasıl kapatabiliriz?
  2. İ

Önceki dönem fiyat farkı muhasebe kaydı

Merhaba arkadaşlar, Bir müşterimize 2009 yılında kesmiş olduğumuz bazı faturalarda, istenilen indirim yapılmamış. Firmada fatura tarihlerini belirterek 2010 yılında bize fatura kesmiş. 2009 yılının iskontosunu ben bu yıl nasıl kayıt edebilirim??
  3. İ

Ambalaj Malzemeleri

Merhaba arkadaşlar. Ben iki şey sormak istiyorum. Birincisi ; Üretilen mamulleri göndermeye hazır hale getirip paketlemek için alınan poşet torba hangi hesaba atılabilir?? Çalıştığım firmada önceki kayıtlarda 150 hesaba atılmış. İkincisi ; Hammadde olarak alınan bir malzeme başka bir firmaya...
  4. İ

Hesap bakiyelerinin kapatılması

Günaydın arkadaşlar, Firmamızda geçen yıllardan beri hiç çalışmayan cariler var. Miktarları da 200 TL - 500 TL gibi yüksek rakamlar. İşverenim bu bakiyelerin sıfırlanması ile ilgili firmalarla mutabakata varmış. Ben bu hesapları kanunen nasıl kapatabilirim. Küçük rakamlar için 649 ve 659...
  5. İ

Cep Telefonu Faturası

Selam arkadaşlar, Cep telefonu faturası işlerken çok takılıyorum nedense. Bence, Diğer Vergiler, Harçlar ve Fonlardaki tutarı da konuşma bedeline dahil etmeliyiz. Yani haberleşme giderlerine. Doğru mu düşünüyorum. Yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler.
  6. İ

İhracat Kredisi

Merhaba arkadaşlar, Takıldığım bir konu var.Yardımcı olursanız çeok sevinirim. Şöyle ki; ben burda çalışmaya başlamadan önce çalıştığım firma Exımbank'tan İhracat Kredisi almış. Dönemsel olarakta bu kredi ile ilgili sigorta prim borcu yatıyor. Bu sigorta primlerini nasıl...
  7. İ

İthalat İşlemleri

Merhabalar... İthalat yapmak için Çin'e banka aracılığıyla bir bedel gönderildi. Ama mal henüz gelmedi. Bankanın almış olduğu masrafı 159 hesapta izlemeliyim diye biliyorum..Ama çalıştığım firmanın Serbest Muhasebecisiyle aynı fikirde değiliz. Rica etsem bana bu konuda yardım edermisiniz...
  8. İ

SMMM Stajyerlerinin Mevzuat Takibi

Herkese merhaba , Ben Haziran 2009 sınavını kazanarak geçen hafta stajımı başlattım. Bir şirkette muhasebe bölümünde çalışıyorum. Mahsuplar, beyannameler burda hazırlanıyor. Ama kurumlar vergisi, gelir tablosu, bilanço gibi işlerle yeminli ilgileniyor. Birde şirketin muhasebesiyle ilgilenen...