Arama sonuçlarınız

1. E

Leasing Satışı Ve Ödemeler

Arkadaşlar bir firmam leasing ile mal satıcak. Bunun ödemesi leasing firması tarafından yapılıyor bunda sıkıntım yok. Ancak karşı firma gelen nakdi bana ver bende bunun karşılığında sana çek vereyim diyor. Yasalar karşısında ne gibi sakıncası olur veya ne gibi işlemler yapmak gerek
  2. E

Takdir Komisyonunda Zaman Aşımı

Arkadaşlar herkezin geçmiş bayramı mübarek olsun. Bir mükellefimin daha önceki vergi açılışından dolayı 2002/01 kdv ve 2002 yılı gelir vergisinden dolayı takdire sevk edilmiş.Bu dönemlere ait beyanları meslektaşımın vefatından dolayı verilmemiş. Takdir komisyonunun tarh ettiği vergi ve cezalar...
  3. E

Ayrı iki firma ortak inşaat

arkadaşlar iki tane gerçek kişi inşaat firması ortak inşaat yapmak istiyorlar. Kendilerine emin olmamakla beraber adi ortaklık olarak tekrar açılış yapmak gerektiğini söyledim. Başka çözüm yolu bilen var mı? Yoksa benim verdiğim cevap doğrumudur
  4. E

Okullara bağış

arkadaşlar bi firma okula perde ve projeksiyon aleti alıp hediye edicek. Bu durumla ilgili kdv den istisna olmaları gerektiğini söylüyorlar bunun için milli eğitimden bi belge alınması gerekiyormuş. Böyle birşey söz konusumu. Telefonla sorduğumda bana kendi ürünlerinizi veriyorsanız kdv den...
  5. E

Şahıs Firmasına Ortak Olma

Sayın üstadlarım benim inşaat işi yapan işletme defterine tabi şahıs firmam var. Bu firmaya sigortalı olan bir kişi ortak olmak istiyor. Daha doğrusu kat karşılığı yaptığı inşaatlarda sözleşmede onunda adının geçmesini istiyor. Bu şekilde bir sözleşme sigortalı olan ortağıda vergi kaydı olmasına...