zirve

Arama sonuçlarınız

1. M

Defter Hadleri Hakkında

Değerli arkadaşlar, Benim sorunum defter hadleri ile ilgili.Vergi dairesi ile ihtilafa düşmüş bulunuyoruz.Şöyleki, Bizim savunduğumuz olay yayınlanan hadlerin bir yıl geriye dönük olduğudur.Mükelleflerin 2006 yılında bilançoya geçip geçmediğini bilmemiz için her yıl aralık ayı içinde...
  2. M

Ba-Bs Formları Hakkında

2004 Yılı içinde mükellef olup ta 2005 yılı içinde mükellefiyetini terkeden mükelleflerimizden bir tanesinin B formlarını terkten sonraki son kdv si ile birlikte maliyeye vermedik.Daha sonra da formlar değişti ve bu güne gelindi.Sizce formu bugün internetten gönderirsek ceza uygulanırmı.Yoksa...
  3. M

Minübüslerde Kdv

Merhaba arkadaşlar.Benim sorum işletmeler tarafında alınan minibüslerin kdv lerinin indirim konusu yapılıp yapılmayacağı hakkında.Wosvagen,Fıat Dobble,Reno kango gibi araçlar özel binek otosu sayılıp kdv si maliyetemi eklenecek,yoksa ticari araç statüsünde kdv si inidirm konusu yapılacakmıdır.Bu...
  4. M

Ssk lı İken Bağkur a Geçmek

11 Yıllık ssk lı iken Bağkur a geçtim.Ancak Bağkur formunu doldururken ssk lı olduğumu belirtmediğim için 1. basamaktan başladım.Daha sonra yaptığım araştırmalar neticesi,bağkur ve ssk nın ilerde yazışmaları sonucu bu durumun tespit edileceğini ve aradaki basamak farkı ve gecikme zammının çok...
  5. M

Ek 1 Ek 2

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığına göndermemiz gereken Ek 1 ve Ek 2 leri bir sonraki ayın 15 inden sonra yanlışlıkla postaya verdik. Çalışan ve çıkan işçi adedi o ayda çok fazla olduğundan tahakkuk edecek cezada çok fala olmaktadır.Bakanlığa açtığım telefonda ceza gelmeyeceğini söylediler ama...