zirve

Arama sonuçlarınız

1. P

Emeklilik basvuru tarihi ne zaman olmalı

degerli arkadaşlar ilk ssk girişi : 1.3.1984 Bay dogum tarihi: 19.07.1961 ssk hizmet dökümünde prim toplam sayısı :4028 gün Bagkura devredilen istege baglıda : 1 sene 2 ay = 420 gün (1.12.2009 tarihinde bagkur istege baglı terkini vermiş ) Askerlik borçlanması 600 gün olarak ödenmiş (...
  2. P

istege baglı sgk bitimi zorunlu sgk başlangıcı ile ilgili.

zorunlu ssk baslangıcı yani bir işte çalışmaya basladıgım halde işe girişimden önce primleri yatırdıgım bagkur istege baglı olan sicilim hala aktif gözükmektedir terk edebilmem için ilgili ne gibi işlem yapmam gerekmektedir.
  3. P

istege baglı sigorta ödemeleri durduruldu

hiç kimsenin bilmedigi bir sebep yüzünden en azından şu anda bile bankaya istege baglı prim ödemeye gidenler prim ödeyememektedirler ayrıca öteden beri prim ödeyenlerin primleri son 2008/9 ayına ait primi internette gözükmekte ancak 2008/ 10 ve sonrası 2009/9 tarihine kadar internette alınan...
  4. P

İsteğe Bağlı Sigortam ve Emeklilik Durumum

merhabalar sormak istedigim husus benim şu andaki durumumla alakalı ben ssk sistemine giriş tarihim 01.03.1984 te girdim dogum tarihim 19.07.1961 erkek çalışma dönemimde toplanan prim gün sayısı 3038 idi ve 27.01.2006 da istege baglı sigorta baslattım aynı gün askerlik borçlanması için de...
  5. P

Öteden Beri Ssk ve Bagkur Meselesine Gore

sayın arkadaslarım bu durumu bir bilen olursa ve yanıtlayabilirse seviniz teyzemin oglu oteden beri ssk sigortalısıdır ilk işe girisi ssk lı olarak 1.1.1984 ve agustos basında 1986 da işten ayrılıp bir ortakla beraber toptan perakende kumas işi için vergi dairesinde bir iş yeri açılısı...
  6. P

Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu ile İstege Baglı Ssk Sigorta

ESNAF VE SANATKÂRLAR MESLEK KURULUŞLARI KANUNU Kanun No. 5362 Kabul Tarihi : 7.6.2005 GEÇİCİ MADDE 3.- 15.8.2005 tarihine kadar, mevcut esnaf ve sanatkârlar odalarına kayıtlı üyelerin üyelik nitelikleri bu Kanunun 7 nci maddesinde belirtilen şartlara uygun olarak yönetim kurulu tarafından...
  7. P

Emeklilik Müracaatında Dilekçe

derler ki zamanı geldiginde yani emeklilik muracaatında dilekceyi baglı bulundugun dogrudan sigorta mudurlugune vermen gerekir bu noktada soru istanbulda askerlik borclanması işlemlerini unkapanı yapmaktadır istege baglı işlemleri fındıklı ssk hazırlamaktadır tahsis te nereye muracaat...
  8. P

Esnaf Sicile Kayıt

merhaba arkadaslar herhangi bir esnaf sicil de kaydı olan bir kimse ssk da istege baglı sigorta odeyebilirmi ?tesekkur ederiz
  9. P

Emekli Hesabı Yapıldığında Günlerin Hesabında...

merhabalar efendim istege baglı sigorta yaptıran kişi hendi hesabını yaparken emekli tarihini hesaplarken kanun derki ''İsteğe bağlı sigorta, müracaatın Kurumca alındığı tarihi takip eden aybaşından itibaren başlatılmaktadır. Bu tarihin tespitinde İsteğe Bağlı Sigorta Başvuru Belgesi'nin Kurum...
  10. P

Prim Affı

Arkadaslar bu yeni cıkması beklenen ssk ve bagkur prim affı ile geniş bilgi ve arsivi olan varmı ?
  11. P

Emekli Maası ile İlgili

Bazı arkadaslar ile konusurken emekkliliklerine 3 veya 4 sene kala işverenlerine bir sekilde primlerini yuksek odetmek sureti ile yuksek emekli maası baglatmayı planladıklarını soylediler kendilerine maaslarını sordugumda birisi 580 bir digeri 600 dedi bu arada maasların baglanması için...
  12. P

Askerlik Borclanmasında Bahsedilen Madde Neyi İfade Eder

arkadaslar bu konu aslında cıkan kanunla yururlukte olan bir mesele ben yinede sormak istedim beni mazur gorun ''HİZMET BORÇLANMALARI 4958 sayılı Kanunun 34’üncü maddesiyle 506 sayılı Kanunun 60’ıncı maddesinin (F) bendi 06/08/2003 tarihinden geçerli olmak üzere yeniden düzenlenerek, borcun...
  13. P

İstege Baglı Sigortada Saglık

degerli arkadaslar ssk istege baglı sigorta primleri odemesinde derki sigortanın baslagıcından sonra muteakip ayın sonuna priminizi bankaya yatırabilirsiniz deniyor ilk sorum soyle: mesela 27 ocak 2006 da muracaat eden kişi ilk primini hangi tarihte yatırması gerekiyor ve bu primi bankaya...
  14. P

İstege Baglı Emeklilik Primleri ve Emeklilikte Yuksek Maaş

istege baglı sigorta yaptırmak istiyorum emeklilik için geriye kalan primleri oderken bunun prim seviyesini belirlenmesi nasıl olmaktadır? SSK mudurlugunde soylenilen taban miktar bugun 133 ytl cıvarı oldugu idi bu durum itibarı ile sorum soyle :istege baglı sigorta secenegi ile emekli...
  15. P

Emeklilik İçin Kalan Primler -Askerlik Borclanması

Bir onceki yukardaki sorumda sozkonusu meselede emeklilik için geriye kalan primleri oderken bunun prim seviyesini belirlenmesi nasıl olmaktadır? Askerlik Borclanması takribi olarak askere alınıs senesi 05.03.1981 bitiriliş05.11. 1982( 70 gunde izin dahil edildigini dusunursek) de oldugunda prim...
  16. P

SSK'dan Emekli Olmak

degerli arkadaslar dogum tarihim 19.07.1961 cinsiyet erkek ilk işe giris tarihim 01.03.1984 te olmus prim gun sayım ise 3080 gorulmektedir askerlik borclanması yapmadım su anda calısmıyorum en son prim odemesi 1999 senesinde işveren tarfından yapılmıs yapmıs oldugum interaktif sorgulamada...