zirve

Arama sonuçlarınız

1. S

Tasfiye halinde kayıp demirbaşlar.

merhabalar, Hali hazırda tasfiyeye girmeyi düşünen bir firma, -demirbaşları çalınmıştır. -Demirbaşların muhafazası için bırakılan kişi muhatap alınarak mahkeme ye suç duyurusu yapıldı. -(ürünler sigorta edilmemiş.) -Mahkeme sonucunumu beklemeliyim. -Tasfiyeye giriş sürecini başlatabilirmiyiz...
  2. S

SGK (Bağ-Kur) Prim Affı veya Taksitlendirmesi

Merhabalar, şuan bağkur primlerine uygulanan taksitlendirme konusunda işlem yapan arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var.Sgk sitesine vb yerlere baktığımda gazete haberlerinden başka bir bilgiye ulaşamadım. Teşekkür eder,işlerinizde başarılar dilerim.
  3. S

Gider Ortaklığı

Değerli dostlar, Konum gider ortaklıığına dayalı veya muhasebe bürolarında kurulabilecek ortaklıklar olacak. 1-Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? 2-Bu tarzda çalışacak arkadaşlarımız varmıdır?Nasıl irtibat kurulabilir? 3-Bu noktada forum sayfalarında sadece bu hususa mahsus bir bölüm...
  4. S

Bağ-Kur Kayıt Formu

Bağkur giriş formunu eskiden kurumdan alıyorduk, şimdi internetten almamız gerektiğini söylüyorlar, bu formla ilgili bilgisi olanların yardımcı olmasını rica ederim.bir tane buldum ama sanki ssk lı,bağkurlu yani hepsi için kullanılacak bir form gibi duruyor saygılarımla.
  5. S

Çift SSK Numarası

Sn forum üyeleri, Firmalarımızdan birine işci girişi yaptık,aylık bildirgeyi vereceğim zaman giriş yaptığımız numaranın yanında bir başka ssk numarası daha varmış.ve bizim giriş yaptığımız numaraya vatandaşlık numarası tanımlanmamış,dolayısı ile e-bildirgeyi veremiyorum.işciyi ssk gönderdim...
  6. S

İş Yeri Kapanışı

merhabalar, Aluminyum çinko kaplama işi yapan bir müşterimiz,işyerini kapatmak istiyor.Bu tür firmaların dolapları ilaçlı su ile doludur ve stok diye nitelendirebileceğimiz emtiası bu dolaplarda durur. Şimdi,kapatma aşamasında stok ve demirbaşları fatura etmek istediğimde,müşterim bu...
  7. S

Ltd Şirket Kuruluşu

merhabalar, Bir ltd şirket kuruluşu çalışması yapıyorum.Yanlız şirket ortakları yurtdışında.Burada bir yakınlarına şirket sözleşmesi dahil tüm işlemleri yapmak için vekalet verdiler. Sormak istediğim, -Muhtemel,bu durumda işin yapılmasını engelleyecek aşamalar varmıdır ? varsa nelerdir...
  8. S

Ssk lı Şirket Ortağı

Herkese iyi çalışmalar diliyorum. İşyeri ortağı ssk lı,şirket adres değişikliği yapıyor.gün kaybı olmadan işçilerin devrini yapacağım.ortak bağkurlu olması gerekiyor mu?Gün kaybı yok ama çıkış ve giriş olacak bağkur için bir kesinti söz konusu mu? Saygılarımla,
  9. S

Ssk ve Vergi Borcu

Değerli forum üyeleri 2 sorum olacak. Ticari faaliyetleri tamamen durmuş olan; 1-ssk ve vergi borcu olan şahıs firması kapatılabilir mi? 2-ssk ve vergi borcu bulunan şirket kapatılabilir mi? Ben kapatılabilleceği yönünde kanaat sahibi olmama rağmen tereddüt yaşamaktayım.Bilgileriniz için...
  10. S

Askerlik ?

Henüz 18 yaşını doldurmamıs bir şahsa gelir vergisi mükellefiyeti açarsak,askere gittiği dönemde işyerini kapatmak zorundamıyız?Yoksa yine babasının vesayetinte iş devam edebilirmi?Ayrıca askerlik döneminde bağkur'un ödemelerinin devamı mümkün mü?(Babası işyerini oğlunun üzerine yapıp emeklilik...
  11. S

özel tüketim vergisi(taşıtlarda)

firmalarımızdan biri araç satın almak istiyor.ağustosta alırsa 2006 model olcak,şimdi alırsa 2005 model olacak.yanlız taşıtlarla ilgili bir ötv değişikliği olduğunu söylüyorlar.ağustos ayına kalırsa ertelenen bir ötv artışı sözkonusumu taşıt türü daha çok yük taşıma amaçlı.acil bilgileri...