zirve

Arama sonuçlarınız

1. S

Şirket Birleştirme

merhabalar Elimizde bir tane ltd bir tane a.ş. var. sormak istediğim bu şirketlerden Ltd olanı tasfiye yada birleştirme yapmak istiyorum (A.ş ile) sizce hangisi daha kolay ve zahmetsiz. Yardımlarınızı bekliyorum. ve tasfeyeye nasıl başlayacağım süreci nedir. Teşekkürler
  2. S

Sgk lı İşçi Çalıştırmama

Arkadaşlar merhaba, elimizde bir tane LTD şirket var bir tane sigortalı var bu sigortalıyı işten çıkartıyoruz. önceden SGK ya dilekçe verip sigortalı işçi çalıştırıncaya kadar beyanname vermiyordur. Hala bu şekilde mi devam ediyor. yardımcı olursanız Sevinirim. Saygılar
  3. S

Uzun Süreli Yurt Dışı seyahat

Merhaba günaydın, Şirketimizde 5 yıldan beri Dış ticaret departmanında çalışan bir kişi uzun süreli 1-3 ay arası yurt dışına pazar araştırması için gidecek bu kişi için SGK ya herhangi bir bildirimde bulunacakmıyız. SGK kurumu ile konuştuğumda bana işçi pasaportu ile gidiyorsa bildirmem...
  4. S

Binek Araçlarda K belgesi

Günaydın .. Ticari araçlarda K2 Belgesi Alıyoruz. Ancak Şirket adına kayıtlı Binek araçlarda var Bunların Ruhsatlarında Hususi Yazıyor.(Patronların, Genel müdürün vs. kullandığı araçlar) Bunlar içinde K2 belgesi almıyoruz. Bunlar için herhangi bir belge alınacakmı ? gerçi ulaştırma bakanlığına...
  5. S

Sevk irsaliyesi

Merhabalar A Firması B Firmasına değerli metal atığı olarak hurda teslim ediyor. Bunun için A firmasında kantara giriyor ve buna uygun sevk irsaliyesi düzenliyor ancak B firması aracı ile malı aldıktan sonra malın çuvalını ve üstündeki yağı arıtıyor ve tekrar kantar yapıyor 100-150 kg kadar fark...
  6. S

Kafam Karıştı

Merhabalar, 5510 sayılı kanun ile hayatımıza giren 4b pozisyonunda olan bir kişi diyelimki 13'nci Basamaktan prim ödüyorsa ve işyerinde 4000 YTL brüt ücretli Personeli varsa ve yine Bu kişi (4b li) 2009 Temmuz ayında emekli olacaksa prim ayarlama ile ilgili dilekçe vermelimiyiz. Vermessek...