zirve

Arama sonuçlarınız

1. S

SSK Başladıktan Kaç Gün Sonra Doktora Gidebiliriz?

İyi akşamlar forum mudavinleri ve üstatlarım. Benim sorum SSK sını yaptığımız kişi doktora veya hastaneye ne kadar zaman sonra gidip muayene olabilir. Biraz araştırdım ama net bir cevap bulamadım. Kanun maddelerini de yazarsanız sevinirim. Saygılarımla...
  2. S

Raporlar Hakkında Bir Kaç Soru

Merhaba forum müdavimleri, Size bir kaç sorum olacaktı. 1- SGK'dan rapor ücretini almak için gerekli olan 90 gün prim nasıl oluyor? (çalıştığın iş yerinde mi 90 gün primin olması lazım?) 2- Örn. Bugün işe giriş yapan kişi (daha önce hiç çalışmamış ve SSK'sı yatmamış biri) aynı gün iş kazası...
  3. S

Asgari Geçim İndirimi Hakkında...

İyi akşamlar üstatlarım; Size bir konuda danışma ihtiyacı duydum. Asgari Geçim İndirimini devlet şirkete verip bizler maaşına ek olarak mı yansıtıyoruz. Daha doğrusu işleyişi nasıl? Aklıma takıldı. Yardım ederseniz sevinirim. Saygılarımla...
  4. S

Yeni Yasalar Neler?

Merhaba Üstatlarım; İş, vergi, borçlar, iş güvenliği, ticaret vb. gibi alanlardaki yeni yasalar veya değişenler neler olduğunu sadece madde numarası olarak yazarsanız beni çok mutlu edersiniz. Arıyorum buluyorum. Çok fazla olduğundan karışıyor. Sonra kaybediyorum. Ayrıca acaba unuttuğum bir şey...
  5. S

Raporu Olup Çalışmak?

Merhaba arkadaşlar, Çalıştığım yerde işçilerden birinin 4 günlük raporu var. ama bu adam raporunun son gününde çalışıyor. Ne yapmam gerekiyor. Yasaları az çok biliyorum. Fazla mesai gibi mi girmem gerekiyor. Bilemedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla
  6. S

Haftalık Çalışma Süresi

Merhaba arkadaşlar. Foruma bugün giriş yapmış bulundum. İşçi hakları ve ticaret hukukuna ilgi duymaktayım. Saygılarımı sunarak size aklıma takılan ve işin içinden çıkamadığım sorunum hakkında soru sormak istiyorum. Belirsiz iş sözleşmesi ile çalışan bir işçinin çalışma saatleri günde (ara...