zirve

Arama sonuçlarınız

1. Z

Genç Girişimci İstisnasından Yararlanan Geçici Vergi Öder mi ?

Merhaba, 3 aylık geçici gelir vergisi beyannamesi vereceğim.genc girişimci istisnasından yararlanıyorum. Istisna sinirinda kalan geçici vergiyi bu ay odeyip daha sonra iade mi alacağım yoksa hic mi ödemeyeceğim? Bilgi verirseniz çok sevinirim.
  2. Z

Vergi Cezası

Merhaba,beyanname vermeyi unuttuğum için interaktif vergi dairesinde 1200 tl ceza geldiğini gördüm. Ilgili ceza teblig edildiginde bir ay içinde ödersem indirim yapılması gibi bir durum var mı? Tecrübelerinizle bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  3. Z

Avukatın Giyim Gideri

tesekkur ediyorum
  4. Z

Avukatın Giyim Gideri

Merhaba,avukatın dış giyim giderini gider gösterip gösteremeyeceği ile ilgili farkli kararlar okudum. bu konu hakkında ne dusunuyorsunuz
  5. Z

Homeofis Çalışanlar Gıda Harcamalarını Gider Gösterebilir mi ?

merhabalar, homeofis çalışanlar gida harcamalarının ne kadarini gider gösterebilir? bilgi verirseniz sevinirim
  6. Z

Kdv'den Düşmek İçin Telefon Aldım

Sayın üstatlar peki size şunu sorsam; ben vergi kaydı mi 5-6 ay sonra kapatacagim. bağkur primi ödeme imkanım yok bu nedenle genç girişimci istisnasindan yararlandığım süre acısından açtırdım. daha sonrasında sigortali işe girmeyi düşünüyorum. peki ben bu telefonu demirbaş olarak kaydetmeli...
  7. Z

ihtiyacım vardi ancak kdv den düşmek için biraz erkenci davranmak zorunda kaldım:))))
  8. Z

evet genç girişimci istisnasindan yararlanıyorum. kıymetli bilgileriniz icin cok tesekkur ediyorum
  9. Z

merhabalar bu ay 1700 tl değerinde telefon aldim ve kdv den düşmek istiyorum. gelir vergisinden muafim. az once kanunun 313.maddesinde 1500 tl'ye aşan değerler sadece amortismana tabi tutulabilir şeklinde bi yazı okudum. yani ben bu telefonu bu ay ki kdv'mden dusemeyecek miyim yardımcı olursanız...