zirve

Arama sonuçlarınız

1. G

Mali Kriz Kaynaklı Haksız Rekabet Ve Mesleki Dayanışma

MALİ KRİZ KAYNAKLI HAKSIZ REKABET VE MESLEKİ DAYANIŞMA SMMM Gökhan DEDE Zaman zaman dünyada ve ülkemizde yaşanan ve giderek tüm sektörleri etkileyen ekonomik (mali) krizlerin yakıcı etkisi, her ne kadar işçi, memur gibi dar ve sabit gelirli kesimlerde hissedildiği söylense de, çalışma ve yaşama...
  2. G

Başkanın Oy Üstünlüğü Demokratik midir?

BAŞKANIN OY ÜSTÜNLÜĞÜ DEMOKRATİK Mİ? SMMM Gökhan Dede – 27.07.2013 Kimileri, meslek odalarına “demokratik kitle örgütü ya da STK” nitelemesi yaparlar. Ancak bu konu meslek odaları bağlamında hâlâ tartışma konusudur. Yasa gereği bu kuruluşların yönetim ve diğer kurullarına seçimle gelinmektedir...
  3. G

Hoş Geldiniz Mali Tatilciler!

HOŞ GELDİNİZ MALİ TATİLCİLER Bu sene mali tatil 2 Temmuzda başladı 22 Temmuzda bitti. 29 Temmuza kadar çalış ha çalış. Çünkü işler birikti. Ama endişe yok, iyice dinlenmişsinizdir. Sahi gerçekten mali tatilde tatile çıktınız mı? Gerçekten işleriniz bu nedenle birikti mi? Yanıtınız evet ise...
  4. G

ASMMMO'da Grup Hareketleri Ve Açdmg... Yayımlandı

Ç I K T I, Yaşadıklarımı saymazsak, yaklaşık bir buçuk yıldan bu yana üzerinde çalıştığım kitap nihayet yayımlandı. Kitabın ana teması özetle; 1989 yılında yayımlanan 3568 sayılı Meslek Yasası'nı takiben kurulan ASMMMO'da, 1990-1992-1994-1996-1998-2000-2002-2004-2006-2008 ve 2010 seçim...
  5. G

Muhasebeciler Haftası mı ?

MUHASEBECİLER HAFTASI MI!? Günler, haftalar her kesimce kutlanır, düzenlenir oldu. Kimi kutlamalar modaya kaçsa da, kurumlar arası yarışa döndürülse de, yönetenler karar verince kutlanmasından vazgeçilemiyor. Böylece belirlenen günde ya da haftada kimi etkinlikler düzenleniyor, hatta...
  6. G

13 ocak gurur günümüz -2 -

13 OCAK GURUR GÜNÜMÜZ -2 - Smmm Gökhan DEDE ASMMMO eski Oda Sekreteri (bir önceki yazının devamıdır…) Kurucu yönetim kurulu seçimlerine katılan Meslekte Birlik Grubu adaylarının nasıl belirlendiğini bilmiyorum. Araştırmadım, haddim de değil. Çağdaş Demokratik Birlik Grubu’nun kurucu yönetim...
  7. G

13 Ocak Gurur Günümüz,

13 OCAK GURUR GÜNÜMÜZ, KUTLU OLSUN Smmm Gökhan DEDE ASMMMO eski Oda Sekreteri Değerli meslektaşlarım, 13 Ocak Ankaralı SM ve SMMM’ler için önemli bir gündür. Bu yazıyı okuma zahmetine katlananlar, üç gün sonra 23. kuruluş yıl dönümü kutlanacak olan odamızın tarihi hakkında o günü yaşamamış genç...
  8. G

Türmob Haksız Rekabet Kongresi Üzerine

TÜRMOB HAKSIZ REKABET KONGRESİ ÜZERİNE Değerli meslektaşlarım, Değerli Kongre katılımcıları. Bugün duydum ki TÜRMOB 7-8 Aralık 2012 günlerinde Denizli ilimizde “Türkiye Haksız Rekabet Kongresi” düzenlemiş. Bildiğim kadarıyla TÜRMOB ya da ASMMMO web sitelerinde de yayımlanmadı! O nedenle...
  9. G

Disiplin Soruşturmasında Usul ve Üslup

DİSİPLİN SORUŞTURMASINDA USUL VE ÜSLUP Muhasebe ya da mali müşavirlik faaliyetleri sırasında zaman zaman yaratılan haksız rekabet ortamı vb. nedenlerle meslek mensupları birbirlerini, ya da hizmetlerin aksatılması vb. durumlarda onların müşterileri odalara şikâyette bulunmaktadırlar. Böyle...